13 Yaşındayım Nasıl Para Kazanabilirim?

Mehmet Erdoğan

Administrator
Admin
Tepki
796
üniversitesizde kazanabilirsin ama işin zor olur ve resmi firmalara almazlar kolay kolay işi verecek insan senin diplomana bakıcak onun için diploma şart bu konularda ama lise mezunu olup aynı paraları kazananda var ama zor

Anladım kazanması normal yazilimci
yazılımcı için 20 az bile

Ahmeet_1

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
892
üniversitesizde kazanabilirsin ama işin zor olur ve resmi firmalara almazlar kolay kolay işi verecek insan senin diplomana bakıcak onun için diploma şart bu konularda ama lise mezunu olup aynı paraları kazananda var ama zor
Kesinlikle katiliyorum. Lise mezunu universite mezunu ile ayni isi yapsa bile ayni parayi almak icin kendisini 2-3 kat daha fazla kanitlamak zorunda kaliyor. Zaten universite okurken gerek okul olsun gerek cevre herturlu kendini daha fazla gelistiriyorsun ve cok daha eglenceli oluyor.

Ikiside daha ogrenci hocam :) harclik kazanmak icin girdiler

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,505
Kesinlikle katiliyorum. Lise mezunu universite mezunu ile ayni isi yapsa bile ayni parayi almak icin kendisini 2-3 kat daha fazla kanitlamak zorunda kaliyor. Zaten universite okurken gerek okul olsun gerek cevre herturlu kendini daha fazla gelistiriyorsun ve cok daha eglenceli oluyor.

20k güzel harçlık:):):)

Ahmeet_1

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
892
20k güzel harçlık:):):)
Abd avrupaya kiyasla para bile degil hocam da Tr sartlarinda iyi iste. Almanyadan bazi firmalar ile görüştüm home office seklinde Junior sayilirim ona ragmen 2.5-3k Euro maasları. Ülkenin suan ki durumu gercekten kötü ama genc arkadaslara olabildigince bu tarz seyleri gostermek söylemek lazim. Böyle bir bölüm var firsati olan seven yapabilen affetmesin nasibinde de varsa ilerki hayati cok farkli olur. Umutsuzluğa kapilmasinlar cevremde de goruyorum kuzenlerim vs okumayi calismayi vs kafada bitirmisler neredeyse ne okusanda asgarinin biraz üstünü benimsemisler haksizda degiller ama fırsatlari yaratmak zorundasin.

KS

alperenui

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
19
konuş onay verir yazılım mühendisi olucağını söyle babana her desteği gösterir ama ingilizcenide geliştir yazılım ingilizce
Suanana kadar okudugum butun siniflarda 1 2 3 4 5 6 7 hepsinde ingilizce 90+

Universitede diploma almam illaki lazim o zaman herşey icin teşekkürler

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,505
Suanana kadar okudugum butun siniflarda 1 2 3 4 5 6 7 hepsinde ingilizce 90+

Universitede diploma almam illaki lazim o zaman herşey icin teşekkürler
Ortaokul İngilizcesi çok birsey değil lise İngilizcesi asil daha zor kelime bilmenin yani sıra tenseleride bilmen lazım

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,985
Hocam okul ingilizcesinden çok kurla ilerleyen kurslara bakın

ikikarefarki

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
56
Senin yaşlarındayken küçük bir ilçede yaşıyorduk. Korsan oyun - orijinal oyun nedir bilmiyorduk. Zaten korsan oyuna bile erişim kısıtlıydı, satan dükkan çok azdı. O yıllarda babam saolsun sınırsız internet bağlattı komşu ile ortak. İnternetten indirdiğim full oyunları dvd'lere çeker okulda satardım. :D Yaş ilerledikçe ve bilgiye erişim arttıkça korsan oyunun ne olduğunu anlamıştım. (yapmayın, yaptırmayın :))

Verebileceğim tek bir tavsiye var, para kazanmayı bu kadar kafana takma. Para kazanmak birinci motivasyonun olmasın. Para kazanıyorken yaptığın işi seviyorsan, para her türlü kazanıyorsun zaten. Ancak sevmediğin işler yaptığın zaman ömrün tükeniyor. Türkiye şartlarında maalesef bir insanın sevdiği işi yapması bile zorlaştı. O yüzden şimdiden kendine bir gelecek planı çiz. Hangi işi yapmak istediğine karar vermeye çalış (Lise bitene kadar bu fikrin en az 3 kere değişecek). Geleceğin ile ilgili hayallerini kur. Bu bile yeterli bu yaşlarda. Onun dışında derslerine çalış, oyununu oyna, dışarı çık keyfine bak. Dışarıda top oynamanın bile faydasını inan göreceksin ileride. İngilizce veya yazılım öğrenmenin bu yaşlarda tabi ki çok faydası olur ancak bunu para kazanacağım düşüncesi ile yapma, bir dene, seviyorsan devam et.

Mehmet Erdoğan

Administrator
Admin
Tepki
796

he ozaman güzel para hocam :)

O zaman onlarinda egitimi almam lazim
kaçıncı sınıftın bu arada

Mehmet Erdoğan

Administrator
Admin
Tepki
796
7

Yaşım 13 diyorum ama bu yıl olucam Eylül ün 23 ü
daha liseye geçmene 1 yıl var lgs de güzel puan yapmaya çalış ben ğişman oldum kesinlikle anadolu lisesine git
çünkü üniversiteye hazırlık yapıyorlar ve okul biraz daha rahat çok erken çıkıyorlar meslek lisesinde daralırsın
hem anadolu lisesinin ortamı güzeldir belki anlamıyor olabilirsin ama liseye geçince anlarsın ben lise sonum 12 sınıfta açığa aldıran arkadaşlarım oldu dayanılmıyor sabah 8 akşam 5 6 anadolu lisesi öyle değil 2 3 te çıkıyorlar ortam güzel

7

Yaşım 13 diyorum ama bu yıl olucam Eylül ün 23 ü
daha yaşın çok erken bu yaşta bunları düşündüğün için tebrik etmek istiyorum öncelikle kendi geliştir ingilizce yazılımda sonra üniversite kazanmaya çalış sonrası bal kaymak gibi gelir sana

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
518
Bu yaşta kazanacağın paranın eve girmesi sana da ailene de bir şey kazandırmaz, ileriye yönelik olarak nacizane tavsiyem; öncelik okul derslerin olsun, evde youtube çalıştıran, minimum bir bilgisayar sistemin varsa, temel den okuma, okuduğunu anlama, yazma ve konuşma olacak şekilde, ingilizce öğrenmen, sonrası temelden C, C#, C++, html gibi yazılım dilleri öğrenmek, gelecek teknoloji devri olduğundan ve Avrupa, Kıta Amerikası ve çoğu ülkede rahat para kazanabileceğin, alanlar olması yüzünden öneri-yorum yapıyorum. Eğer kodlama alanı ilgini çekmiyor zorluyorsa da, okul derslerin ve ingilizce tavsiyelerim hakkında diretiyorum, ileri de farklı alanlarda olsa üniversite okuduktan sonra yetkin bir dilin önemi çok fazla, o yüzden rahat bir yaşam için öncelik bunlar. Zaten herkes yazmış bunları, bende yazmış bulundum gerisi sana, azmine ve geleceğine vereceğin öneme kalmış, iyi günler dilerim.

Hüsom

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
761
Hocam html c ye kiyasla bi tik daha zor. Hic bisey bilmediginden Yola cikarsak C biraz daha kolay gelir ondan sonra html de ogrenilmeli kesinlikle
alakası yok c de kod kalabalığı var ben c ile 2000 satır yazdığım kodu pythonla 500 satırla yazabiliyorum yazılıma başlamanın en iyi dili python'dur bu konu tartışmaya bile açık değil çünkü öznel bir konu değil en sade en anlaşılabilir dil Python olduğu için başlangıç içinde en iyisidir ben öyle başladım lisede halen Python kullanıyorum
Backent ve frodent ne
back-end web sitesinde arka plandaki servis kodları front-end ise tamamıyla tasarım, arayüz vs. front-end'te html, css, javascript kullanırsın böyle böyle dallara ayrılıyor

Ahmeet_1

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
892
alakası yok c de kod kalabalığı var ben c ile 2000 satır yazdığım kodu pythonla 500 satırla yazabiliyorum yazılıma başlamanın en iyi dili python'dur bu konu tartışmaya bile açık değil çünkü öznel bir konu değil en sade en anlaşılabilir dil Python olduğu için başlangıç içinde en iyisidir ben öyle başladım lisede halen Python kullanıyorum

back-end web sitesinde arka plandaki servis kodları front-end ise tamamıyla tasarım, arayüz vs. front-end'te html, css, javascript kullanırsın böyle böyle dallara ayrılıyor
kendi okulum dahil cevremde ki arkadaşlarım vs hepsi ilk senelerinde bilgisayar ve yazılım mühendisliği bölümlerinde ilk olarak c dillerini gördüler ama siz daha iyi bilirsiniz :) kimse c ye pythondan daha iyi demedi zaten :)

Mehmet Erdoğan

Administrator
Admin
Tepki
796
ben veir tabanı okudum c# gördük sonra html öyle gitti

kendisine bağlı ne üstüne yazılım yapıcağı ama bence öncelik html

farketmez zaten onun işine yarar gerçi

Hüsom

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
761
kendi okulum dahil cevremde ki arkadaşlarım vs hepsi ilk senelerinde bilgisayar ve yazılım mühendisliği bölümlerinde ilk olarak c dillerini gördüler ama siz daha iyi bilirsiniz :) kimse c ye pythondan daha iyi demedi zaten :)
müfredatın saçmalığı da burda işte öğretim görevlileri öğrencinin en az 6 dilde uzmanlaşması için dil belirliyorlar aralarında c zor olduğu için c den başlatan hocalarda var kolay dilleri diğer senelere bırakıyorlar halen anlamış değilim biz bölüm başkanı ile konuşup dersleri değiştirtmiştik her hoca aynı kafada düşünmüyor kimisi az olsun öz olsun kafasıyla bakıyor ama eğitimden bahsetmiyoruz sonuçta burda 4 sene yazılım görmeyecek yakın zamanda en hızlı aksiyon alacağı dil Python olur

@alperenui satışlara ve başlangıç fiyatlarına bak eğer yeteri kadar gelişirsen bu siteleri yapman bazıları için 2-3 gün bazıları için 1 hafta tamamen müşterinin isteğine bağlısın burası freelancer sende öğrenip buralarda şablon satabilirsin

KS

alperenui

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
19
müfredatın saçmalığı da burda işte öğretim görevlileri öğrencinin en az 6 dilde uzmanlaşması için dil belirliyorlar aralarında c zor olduğu için c den başlatan hocalarda var kolay dilleri diğer senelere bırakıyorlar halen anlamış değilim biz bölüm başkanı ile konuşup dersleri değiştirtmiştik her hoca aynı kafada düşünmüyor kimisi az olsun öz olsun kafasıyla bakıyor ama eğitimden bahsetmiyoruz sonuçta burda 4 sene yazılım görmeyecek yakın zamanda en hızlı aksiyon alacağı dil Python olur

@alperenui satışlara ve başlangıç fiyatlarına bak eğer yeteri kadar gelişirsen bu siteleri yapman bazıları için 2-3 gün bazıları için 1 hafta tamamen müşterinin isteğine bağlısın burası freelancer sende öğrenip buralarda şablon satabilirsin
Fiyatlar cok uçuk degilmi 300 euro 1500 euro bizim bilisim diye dersimiz vardi kodlama yapardik bi uygulama uzerinden kodlar yazardik o kodlar blok halinde olurdu onlari birlestirirdik bir karakter i oynatirdik hep ben bitirirdim en iyisi bendim yazilima merakim var yapmayi istemisligim vardi pc den yapiliyordu simdi pc alicagim ilk isim babamla konusup bu isi duzene sokup kendi rotami cizmek olucak..

Sunuda sormak istiyorum tamamen ogrenmek kaç yılımı alır bide bu euro para ya onlar icin banka hesabimki olmasi lazim hani uzaktan oduyor ya adam

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri