144Hz Monitörün Yanına 60Hz Monitör Almak

Burak_dasTra_

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
Herkese merhabalar, laptopuma ikinci el bir monitör almak istiyorum. Amacım o monitörden Udemy gibi platformlardan ders videosu açıp laptopun ana ekranından da Visual Studio ve Unity açma planım var. Arkadaşımda bir tane fazladan 60Hz 5ms 18.5 inç bir Asus monitör var. Onu almayı düşünüyorum. Ama aklıma takılan soru şu: Laptopumun kendi ekranı 144Hz ben yanına ikinci monitörü 60Hz alırsam bu bir sıkıntı çıkarır mı? Monitörü hdmi kablosu ile bağlamayı düşünüyorum.
Not1: Benim Laptop özelliklerim:
Not2: Arkadaşımdan almayı planladığım monitör:

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,197
Sıkıntı çıkmaması gerekir. Cihaz güçlü zaten sorun olmaz.

Miraha

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
47
Sıkıntı çıkmaz ama 144 hz'den 60 hz'e bakınca afedersiniz ama b*k gibi bir akıcılık oluyor

KS

Burak_dasTra_

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
Sıkıntı çıkmaması gerekir. Cihaz güçlü zaten sorun olmaz.
Anladım hocam teşekkürler.

Sıkıntı çıkmaz ama 144 hz'den 60 hz'e bakınca afedersiniz ama b*k gibi bir akıcılık oluyor
Evet orası öyle fakat bu video/film izlerken de geçerli mi acaba? Ben video izlemek için kullanıcam çoğunlukla.

2. ekranda oyun oynamazsa hiçbir şey olmaz farketmez bile
Videoda falan hiç bir fark olmaz demi 144Hz ve 60Hz Monitörün diğer her şeyi aynıysa?

EGOKING

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
119
Anladım hocam teşekkürler.

Evet orası öyle fakat bu video/film izlerken de geçerli mi acaba? Ben video izlemek için kullanıcam çoğunlukla.

Videoda falan hiç bir fark olmaz demi 144Hz ve 60Hz Monitörün diğer her şeyi aynıysa?
zaten youtube de izlediğin videolar ya 60 fps ya 30

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri