14600K Hava Soğutma Işe Yarar Mı?

altese

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Arkadaşlar 14600k işlemci için hava soğutma işe yarar mı? Sıvı soğutmalarda pompa sesi ve sıvı kaçağı olabilir diye uzak duruyorum. Aynı performansı gösterebilecek bir hava soğutma önerebilir misiniz?Genelde ev işleri ve arada da oyun için kullanılacak bir bilgisayar için.Anakart msi z790 tomahawk.

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
Özellikle K serisi bir işlemci için hava soğutmanın işe yarayacağını hiç sanmıyorum. Ne kadar kaliteli ürün alsanız da bu işlemci ve sonrası için sıvı soğutma gerekir.

Bahsettiğiniz pompa sesi için model araştırması yapmak yeterli gelebilir. Sıvı kaçağı ise çok nadir yaşanan şeylerden. Çok fazla sıvı soğutma önerdim ve daha bir kere sıvı kaçağı oldu diye dönüş almadım.

KS

altese

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Özellikle K serisi bir işlemci için hava soğutmanın işe yarayacağını hiç sanmıyorum. Ne kadar kaliteli ürün alsanız da bu işlemci ve sonrası için sıvı soğutma gerekir.

Bahsettiğiniz pompa sesi için model araştırması yapmak yeterli gelebilir. Sıvı kaçağı ise çok nadir yaşanan şeylerden. Çok fazla sıvı soğutma önerdim ve daha bir kere sıvı kaçağı oldu diye dönüş almadım.
Ne önerirsiniz hocam sıvı soğutma? Bu sıvı soğutmaların yıllık bakımları da oluyor mu? Alırsam ilk kez kasa montajı yapacağım.

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
Kullandığınız bilgisayar kasası ve bütçeniz nedir? Yıllık bakım derken her soğutucuda olduğu gibi sıcaklığın seviyesine göre termal macun yenilemesi yapılması gerekir.

KS

altese

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Kullandığınız bilgisayar kasası ve bütçeniz nedir? Yıllık bakım derken her soğutucuda olduğu gibi sıcaklığın seviyesine göre termal macun yenilemesi yapılması gerekir.
kasa bu hocam.Bütçeyi düşünmedim 3-4 arası olur en fazla.Termal macun değişimi dışında yıllık bakımı falan olmuyor mu sıvı soğutmaların?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri