16.000TL Monitör Dahil Sistem

Saint

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Merhaba Arkadaşlar,

Bu akşam almayı planlıyorum. Kodlama ve oyun için kullanacağım. Monitör 144HZ ve IPS olsun.

@ugur.gozaydin bu işlerden anlıyormuşsunuz yardımcı olursanız sevinirim.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Abdulkadir51

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
55
PC Hocası sistemini beklemeni öneririm o sistemi beğenmezsen DA de sistem çıkartacak hemen hemen aynı tarihlerde çıkartacaklar göz önünde bulundur. 16000tlye alacağın sistemi kampanyalı sistem alarak 14e veya 13e kapatabilirsin paranın bir kısmıda cebinde kalır.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Merhaba Arkadaşlar,

Bu akşam almayı planlıyorum. Kodlama ve oyun için kullanacağım. Monitör 144HZ ve IPS olsun.

@ugur.gozaydin bu işlerden anlıyormuşsunuz yardımcı olursanız sevinirim.
Kodlama için herhangi bir özel şeye ihtiyacınız yok. Oyun için alacağınız her sistem ile kodlama yapabilirsiniz. Monitör ortalama 3K dersek ki bir monitör önerilmiş alınabilir sistem için 13K bütçeye öneri yapacağım. Sadece AMD veya NVIDIA GPU fark eder mi onu belirtin birde farklı sitelerden parça parça toplama mı yoksa tek bir siteden hazır sistem mi istiyorsunuz bunu söyleyin yeterlidir.

KS

Saint

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Farketmez hocam GPU. Parça parça da olur hazır da.

KS

Saint

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Hocam bugün alacağım birazdan. Cevap verirseniz sevinirim.

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Aklında fikir olsun diye atıyorum link atma şansımda yok maalesef çünkü tfdeyim

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Fakat o para RX 6600lü daha iyi bir sistem toplayabilirsiniz maalesef link atamıyorum 16 ram 550w 80+ psu ryzen 5 5500 orta seviye bir b450 anakart depolama için SSD alın kasayıda çok pahalı almamaya çalışın

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Son çare olarak attığı sistemi önerebilirim RX 6600lü fakat ilk tercihiniz Donanım arşivinin ve PC hocasının bu ayın sonunda çıkaracağı pcler olsun sonra dediğim parçalardan toplamaya çalışın pahalı olmayan bir RX 6600 alın (msı mech modelini almayın) 2. Seçenek toplamaya çalışın son çare hazır sistemi almaya çalışın yapabileceklerim en fazla bu kadar

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
CPU :

MB :

RAM :

GPU :

SSD :
KASA :
PSU :
Monitör :

PSU NOT : İleriye yatırım amaçlı bu kadar yüksek Watt değerinde PSU ürünleri var burada. Gerçi piyasada 800 TL altında adam gibi PSU yok onunda etkisiyle bu ürünleri önerdim.

Burası minimum 17K yapıyor. 12100F + B660/H670 seçilirse ortalama 500-600 TL kadar daha ucuz olabilir.

KS

Saint

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Aldım bile hocam toplama olarak.
İ3 12100F
Rx6600
High power 600W Gold
Dark maxima V12
Gigabyte H610M H
Pny xlr8 500gb M.2 SSD
Crucial 8x2 3200 MHz Ram
LG gn600-B
@ugur.gozaydin sizce iyi mi başka bir forumda birisine danışarak aldım.

Majesty

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
merhabalar. uğur kardeşin önerdikleri ile başlığı acan arkadaşın aldığı arasında kararsızım.

36 yaşında mmoprg oyunlar oynayan biriyim. akşamları eski dostlarla 2-3 hafta sonra 5-6 saat oyun oynuyoruz. bi 10 yıl götürsün istiyorum aldığım pc. şuan 12 yıllık bir notebook ile oynuyorum ama artık emekli olması gerek.

önerilerinize açığım. bütçem başlığı açan kardeşimiz kadar. hem monitör hem kasa olarak.

@ugur.gozaydin kardeşimiz ve hepinizden yardım bekliyorum​

saygılar iyi akşamlar.

Arthur Morgan

Co Admin
Co Admin
Tepki
1,790
merhabalar. uğur kardeşin önerdikleri ile başlığı acan arkadaşın aldığı arasında kararsızım.

36 yaşında mmoprg oyunlar oynayan biriyim. akşamları eski dostlarla 2-3 hafta sonra 5-6 saat oyun oynuyoruz. bi 10 yıl götürsün istiyorum aldığım pc. şuan 12 yıllık bir notebook ile oynuyorum ama artık emekli olması gerek.

önerilerinize açığım. bütçem başlığı açan kardeşimiz kadar. hem monitör hem kasa olarak.

@ugur.gozaydin kardeşimiz ve hepinizden yardım bekliyorum​

saygılar iyi akşamlar.
"3. Başka birisinin konusu üzerinden soru sormak forum kuralları gereği yasaktır." Bu yüzden yeni konu açmanız gerekiyor.

Majesty

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
ah pardon. ben fazla kalabalık olmasın diye yazmıştım. kusura bakmayın

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri