16 Yaşıma Girdim Chess Press'de 75 Atıyorum

yusufkaraca

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
bukadar hızlı kilo yüksek başlamam göğüs genetiğimin iyi olduğunun mu anlamına gelir?? yoksa güçlümüyüm millet 50l ile atıyor başlarda 7. ayda olan biri bile 75

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,111
bukadar hızlı kilo yüksek başlamam göğüs genetiğimin iyi olduğunun mu anlamına gelir?? yoksa güçlümüyüm millet 50l ile atıyor başlarda 7. ayda olan biri bile 75
gelmez sadece güçlü olduğun anlamına gelir genetik dediğimiz olay kas yapısı ile alakalı

Ron

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
gücünün fazla olması da bir genetiktir, göğüsünün kas liflerinin birleştiği yerler de genetiktir nasıl hacimlendiğini 3. ayında falan anlarsın

KS

yusufkaraca

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
gelmez sadece güçlü olduğun anlamına gelir genetik dediğimiz olay kas yapısı ile alakalı
peki güçlü olduğum anlamına geliyorsa daha hızlı gelişmemle doğru orantılımıdır

gücünün fazla olması da bir genetiktir, göğüsünün kas liflerinin birleştiği yerler de genetiktir nasıl hacimlendiğini 3. ayında falan anlarsın
ah teşekkür ederim bu beni mutlu etti ama boyum kısa ya onda yapcağım bişey yok tek üzüldüğüm şey

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,111

ah teşekkür ederim bu beni mutlu etti ama boyum kısa ya onda yapcağım bişey yok tek üzüldüğüm şey
boyun kısa ise daha hızlı yükselmen normal ama bi sınırı var şöyle özetliyim
boyu kısa gym brolar 2kat xp alır ama 100 levelle sınırlıdır
boyu uzun gym brolar 0.5xp alır ama sınırsız levele sahiptir

Ron

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10

16 yaşındasın ben 3 4 cm attım 16 yaşımda başladım 2 yıldır düzenli spor yapıyorum bide güclü olmakla kütle koymak cok farklı idmanı naısl attıgın naısl beslendiğin hepsi cok şey değiştirebiliyor cünkü naturelsin

KS

yusufkaraca

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
16 yaşındasın ben 3 4 cm attım 16 yaşımda başladım 2 yıldır düzenli spor yapıyorum bide güclü olmakla kütle koymak cok farklı idmanı naısl attıgın naısl beslendiğin hepsi cok şey değiştirebiliyor cünkü naturelsin
suan full body atıyorum sırttada 70le atıyorum her an arttırabilirim lat pull down atıyorum beslenmeme az çok dikkat ediyorum kiloda az kaç olmam lazım sizce çok kilo alırsam goblin gibi olurum çok sıkıntı

Kendine çok yüklenirsen gelişimini iyi etkilemez ve sadece bir tekniğe bağlı kalma.
anladım reis benim takıldığım normal bişey değil çok yüksek kiloyla sett atmak 2.haftam daha ondan soramk istediğim diğer yerlerimde sırttada fazla atıyorum omuzda normal

• Beğen
Reactions: Ron

Ron

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
suan full body atıyorum sırttada 70le atıyorum her an arttırabilirim lat pull down atıyorum beslenmeme az çok dikkat ediyorum kiloda az kaç olmam lazım sizce çok kilo alırsam goblin gibi olurum çok sıkıntı

anladım reis benim takıldığım normal bişey değil çok yüksek kiloyla sett atmak 2.haftam daha ondan soramk istediğim diğer yerlerimde sırttada fazla atıyorum omuzda normal
2 yılda 26 kilo aldım inceciktim 76 kiloyum su an 85 olmayı düsünüyorum boyum 178 85 e cıkıp ufak bi definasyon süreci karnı gördüğüm an oralarda takılıcam yada belki ilac.. gücünün olması da genetiktir formu iyi yaptıgın sürece cok problem olmaz ancak iyi ısın sakatlanırsın

KS

yusufkaraca

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
2 yılda 26 kilo aldım inceciktim 76 kiloyum su an 85 olmayı düsünüyorum boyum 178 85 e cıkıp ufak bi definasyon süreci karnı gördüğüm an oralarda takılıcam yada belki ilac.. gücünün olması da genetiktir formu iyi yaptıgın sürece cok problem olmaz ancak iyi ısın sakatlanırsın
vücut tipimden memnunum çok hakim değilimde siz biliyormusunuz mezomorfmuşum

Ron

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
vücut tipimden memnunum çok hakim değilimde siz biliyormusunuz mezomorfmuşum
fasa fiso bence o vücut tipi olayı dışardan bakınca omuzun geniş belin ince ise kasların birleşim yerleri güzel ise vücut tipi olayları boş

KS

yusufkaraca

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
fasa fiso bence o vücut tipi olayı dışardan bakınca omuzun geniş belin ince ise kasların birleşim yerleri güzel ise vücut tipi olayları boş
kaç aya sahil vücudu yapabilirim çok iyi olmasada creatine falan başlicam 3 ayımda

Kürşat Kütükçü

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
1,220
62 kilo ile bu kadar ağır kaldırman enteresan gerçekten birde 16 yaşında vücudunu görebilir miyiz

Göğüs için bar olarak değilde dambıl olarak hareketler yapmanı öneririm bar da bence ağırlık merkezi dağılıyor ve net şekilde hissedilmiyor bilmiyorum ben öyle hissediyorum göğüs için dambıl giriyorum şuan 24kg ile yapıyorum dambıl pres fly ile de 60/65 filan birde ekstra cable ile yapıyorum bunlar çok zorlayıcı oluyor ve etkili hissediyorum sanada tavsiye ederim benim 5 ay oldu başlayalı ilk ay full girdim sonra bölgesele geçtim bölgesel bence çok daha etkili

Son düzenleme:

wooserr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
36
Eğer spor geçmişin yoksa genetik diyebiliriz. Ve chess press'te formun nizami 90 kilo ile 8 tekrar üstü nizami şekilde çıkıyorsan tam olarak genetiğin iyi diyebiliriz.

KS

yusufkaraca

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Eğer spor geçmişin yoksa genetik diyebiliriz. Ve chess press'te formun nizami 90 kilo ile 8 tekrar üstü nizami şekilde çıkıyorsan tam olarak genetiğin iyi diyebiliriz.
hocam beni yanlış anlamış olabilir misiniz 90 kilo değil 90 lbs baştada yazmadım herhalde herkes yanlış anlamış awdjşawkd

90 kilo stroidli biri atabilir umarım herkes yorumlarda ynalış anlamamışlardır
1713815604802.png
bundan

62 kilo ile bu kadar ağır kaldırman enteresan gerçekten birde 16 yaşında vücudunu görebilir miyiz

Göğüs için bar olarak değilde dambıl olarak hareketler yapmanı öneririm bar da bence ağırlık merkezi dağılıyor ve net şekilde hissedilmiyor bilmiyorum ben öyle hissediyorum göğüs için dambıl giriyorum şuan 24kg ile yapıyorum dambıl pres fly ile de 60/65 filan birde ekstra cable ile yapıyorum bunlar çok zorlayıcı oluyor ve etkili hissediyorum sanada tavsiye ederim benim 5 ay oldu başlayalı ilk ay full girdim sonra bölgesele geçtim bölgesel bence çok daha etkili
en son yazdığımı okuyun yanlış bilgi vermişim 90 kilo değil

Son düzenleme:

Kaan63

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
17
kaç aydır kaç yıldır yapıyorsun bu sporu bilmiyorum fakat hareketleri tam anlamıyla öğrenmeden makinede chest press ile çok ağır girmeni tavsiye etmem. çünkü makinede sağ sol kolun denge faktörü olmadığı için örnek veriyorum 75 kilonun 45 ini sağ ile 30 unu sol ile kaldırmış oluyorsun. yeni başladıysan eğer kendini sakatlayacak derecede ağır girmemeye çalış. vücudunu, hareketleri nizami şekilde yapmaya çalış. ne kadar ağır girersen gir yeni başladıysan eğer 3-4 ayda vucüt kendini ancak göstermeye başlıyor, düzenli olarak antrenmanlarını yap, acele edip gaza gelip sakatlanma, güzelce ısınmanı yap, supplementlere bel bağlama onlardan mucize bekleme derim nacizane :)

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri