17.000 TL bilgisayar toplama önerisi (26.01.2022)

St Menoetius

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar, önümüzde hafta pc toplayacağım ve bütçem yaklaşık 17k. Bir tane monitörüm var ama çok iyi bir monitör değil, para artarsa kalan parayla monitör almak isterim. Biraz opsiyonel gibi. Masaüstü bilgisayarlar dizüstü bilgisayarlara göre daha uygun oluyor o yüzden masaüstü tercih diyorum ama güç olarak aynı yada daha güçlü dizüstü bilgisayar varsa onu da tercih edebilirim. Bu paraya alabileceğim verimin en iyisini almak isterim. Pc'yi mağazadan gidip almak isterim çünkü kargoyla ilgili bazı sıkıntılarım oldu. Pc'nin durumuna göre açık dünya oyunları (rdr2, witcher 3, jedi fallen order, god of war gibi gibi) ve bir kaç tane online oyun oynamak isterim. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

ByMrOwl

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
81
Cvp: 17.000 TL bilgisayar toplama önerisi (26.01.2022)

Dizüstü bilgisayar için ne kadar güçlü olursa olsun masaüstü her zaman daha uzun ömürlü olur ve taşıma gibi bir zorunluluğunuz yok ise masaüstünden alacağınız verim her zaman dizüstü bilgisayara göre daha iyi olacaktır ben sizin yerinizde olsa tercihimi masaüstünden kullanırdım hem parçalarınızı da gelecek zamanda güncelde tutabilirsiniz birde yurt dışında ekran kartı getireceğinizi söylemişsiniz 17.000 bir bütçe ile bir dizüstü almaya değmez o bütçeye güzel bir masaüstü toplanabilir.

Arkadaşınızın getireceği ekran kart nedir ? Önermemizi o doğrultuda yapalım ve ekran kartı hariç diğer tüm parçalar için ₺17.000 sınırı var değil mi ?

KS

St Menoetius

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
RE: Cvp: 17.000 TL bilgisayar toplama önerisi (26.01.2022)

HoodeD_Sy' Alıntı:
Dizüstü bilgisayar için ne kadar güçlü olursa olsun masaüstü her zaman daha uzun ömürlü olur ve taşıma gibi bir zorunluluğunuz yok ise masaüstünden alacağınız verim her zaman dizüstü bilgisayara göre daha iyi olacaktır ben sizin yerinizde olsa tercihimi masaüstünden kullanırdım hem parçalarınızı da gelecek zamanda güncelde tutabilirsiniz birde yurt dışında ekran kartı getireceğinizi söylemişsiniz 17.000 bir bütçe ile bir dizüstü almaya değmez o bütçeye güzel bir masaüstü toplanabilir.

Arkadaşınızın getireceği ekran kart nedir ? Önermemizi o doğrultuda yapalım ve ekran kartı hariç diğer tüm parçalar için ₺17.000 sınırı var değil mi ?

Zaten ana hedefim masaüstü almaktı, öneri için teşekkürler. Kankam birde son kısmı söylemedim ben başka biriyle karıştırmış olabilirsin. Ekran kartı dahil tüm parçalar 17.00 sınırım var çünkü maalesef yurtdışından ekran kartı getirtmiyorum

Kerimhan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
216

Merhabalar,

Umarım severek kullanırsınız. Bazen denk geldiğim ve beğendiğim linkleri aşağıya bırakıyorum.

(İşlemcisinin özellikle ekran kartıyla çok uyumlu olacağını düşünüyorum.)

KS

St Menoetius

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

Kerimhan' Alıntı:
Merhabalar,

Umarım severek kullanırsınız. Bazen denk geldiğim ve beğendiğim linkleri aşağıya bırakıyorum.

(İşlemcisinin özellikle ekran kartıyla çok uyumlu olacağını düşünüyorum.)

Sağ olun hocam

ByMrOwl

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
81

St Menoetius' Alıntı:
HoodeD_Sy' Alıntı:

Zaten ana hedefim masaüstü almaktı, öneri için teşekkürler. Kankam birde son kısmı söylemedim ben başka biriyle karıştırmış olabilirsin. Ekran kartı dahil tüm parçalar 17.00 sınırım var çünkü maalesef yurtdışından ekran kartı getirtmiyorum
Evet haklısınız bu aralar kafam dolu olduğu için herhalde şaşırmışım kusura bakmayın şu zamanda piyasa stabil olsaydı size parça parça toplamanızı önerirdim fakat ilerleyen zamanlarda bizi nelerin beklediğini çok ön göremiyoruz

KS

St Menoetius

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

HoodeD_Sy' Alıntı:
St Menoetius' Alıntı:
Evet haklısınız bu aralar kafam dolu olduğu için herhalde şaşırmışım kusura bakmayın şu zamanda piyasa stabil olsaydı size parça parça toplamanızı önerirdim fakat ilerleyen zamanlarda bizi nelerin beklediğini çok ön göremiyoruz
Estağfurullah, olsun teşekkürler yine de

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129

Mağazaya giderek alacağım demişsiniz kargo olmasın demişsiniz ama önerilen sistemlerin 2 tanesi mağazadan alabileceğiniz ürünler değil. Bu konuda ısrarcı mısınız yoksa kargo süreci size uyar mı? Ayrıca sistemin kullanım amacı ne olacak? Oyun belirtmişsiniz ama oyun mu sadece sistemin amacı teyit amaçlı soruyorum.

Eğer amaç özel bir iş değilse oyun ve genel amaçlar içinse önerilen sistemlerden 3060 Ti veya 6600 XT ürünlerini tercih edebilirsiniz. Bu bütçeye bu kartlardan aşağısını önermem açıkçası.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri