1920x1080 Sorunu

peghor

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar,

Arkadastan idarelik bir monitör almıstım fakat 1920x1080 olmuyor oluyor fakat yapınca ekran yakınlaşıyor windows başlatı felan göremiyorum ekran kartım rx 6400 bir çözümü var mı? sorun monitörde mi yoksa ekran kartında mı vga kabloyla hdmi dönüştürücü ile kulanıyorum.

Moderatörün son düzenlenenleri:

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Windows Ayarları > Sistem > Ekran konumuna gidin ve Ölçekleme ayarının %100 olduğundan emin olun. Birde monitörün marka modelini paylaşın.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Monitör ile ilgili hiçbir bilgi bulamadım ama büyük ihtimalle yaşadığınız sorun oran/orantı problemi. Çözünürlük olarak aktif edebiliyorsunuz ama monitör 16:9 bir ürün değilse yaşadığınız gibi ölçekleme sorunları meydana gelebilir.

KS

peghor

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Monitör ile ilgili hiçbir bilgi bulamadım ama büyük ihtimalle yaşadığınız sorun oran/orantı problemi. Çözünürlük olarak aktif edebiliyorsunuz ama monitör 16:9 bir ürün değilse yaşadığınız gibi ölçekleme sorunları meydana gelebilir.
monitörün keni menüsünde 16ya 10 4.3 yazıyo hocam

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
817
Bazı eski tip monitörlerde ekran ayarlama özelliği var. Monitörün üstündeki tuşlardan menüyü açıp biraz kurcalayın image size veya farklı adlarda geçebilir adı

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri