2.El 12.000TL PC Alınır Mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mertaliozturk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
323
Merhabalar,

Selamun aleyküm değerli forum üyeleri bir sorum olacaktı kuzenimin Bir pcsi var 2.ele 12kye bırakıyor size sorayım dedim alınır mı?

Özellikler;
Gtx1660 super
Ryzen 5 3600x
8x2 3000mhz ram
1tb hdd
B450m h
Sıvı soğutma var
Kasa 2000 tllik
500w psu
Klavye mause seti var
Monitör 75hz 4ms

12kye alınır mı ona göre alacağım size danışayım dedim

( @ugur.gozaydin hocam özellikle siz bakarsanız siz bilgilisiniz)
Şimdiden cevap verenlere teşekkür ediyorum

Moderatörün son düzenlenenleri:

Arthur Morgan

Co Admin
Co Admin
Tepki
1,937
Biraz daha ayrıntı verirseniz daha iyi değerlendirme yapabiliriz. Mesela psu, kasa, klavye-mouse ve monitörün marka-modelini belirtmemişsiniz.

KS

mertaliozturk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
323
Biraz daha ayrıntı verirseniz daha iyi değerlendirme yapabiliriz. Mesela psu, kasa, klavye-mouse ve monitörün marka-modelini belirtmemişsiniz.
Hocam kuzenime sordum cevap yazdığında yazacağım yinede mesela normal bir marka olarak düşünseniz hepsini şimdiki orta halli yani alınır mı?

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Hocam kuzenime sordum cevap yazdığında yazacağım yinede mesela normal bir marka olarak düşünseniz hepsini şimdiki orta halli yani alınır mı?
2. El için pahalı 0 olarakda bu fiyata bu sistem bulunur veya daha iyisi toplanır.

Arthur Morgan

Co Admin
Co Admin
Tepki
1,937
Eğer kampanyalı sistem beklerseniz bu ayarda bir sistemi 10k gibi bir fiyata bulabilirsiniz. Ayrıca monitör, klavye ve mouse de 2k dersek bu fiyata aynı ayarda(belki de daha iyi) sıfır bir sistem almak da mümkün.

KS

mertaliozturk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
323
Eğer kampanyalı sistem beklerseniz bu ayarda bir sistemi 10k gibi bir fiyata bulabilirsiniz. Ayrıca monitör, klavye ve mouse de 2k dersek bu fiyata aynı ayarda(belki de daha iyi) sıfır bir sistem almak da mümkün.
Hocam kampanyalı sistemde ta ne zaman gelir belli değil hani itopyadan kendin topla yaptım fiyat 17 18k oluyor bekleyeyimmi alayımmı yani

KS

mertaliozturk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
323
Rtx 3060 ile gtx 1660s arasında ciddi fark vardır yani 3060 ın dengi değildir. Ama 1660s rtx 3050 ye yakındır.
Hocam şuan müsaitseniz mesela bir isteğim olacaktı valla çok zahmet vericeğim özür dilerim ama itopya/incehesap/teknobiyotik ten falan 14 15kye monitörü klavyesi mausesi dahi bir sistem bulabilir misiniz

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,138
Selamun aleyküm değerli forum üyeleri bir sorum olacaktı kuzenimin Bir pcsi var 2.ele 12kye bırakıyor size sorayım dedim alınır mı
Özellikler;
Gtx1660 super
Ryzen 5 3600x
8x2 3000mhz ram
1tb hdd
B450m h
Sıvı soğutma var
Kasa 2000 tllik
500w psu
Klavye mause seti var
Monitör 75hz 4ms
Tam set sistem ve 12K fiyata alınır. Bu bütçeye tam set sistem dizmeye kalksan 6500 XT anca kurarsın sıfırda şuan ki piyasada. PSU markası ne bilmiyorum ama bir orası soru işareti.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,138
Hocam Arthur hocam yok dedi arada kaldım kampanya beklemimmi yani
Kampanya beklerseniz 1660 Super kartından daha iyi bir kart alabilirsiniz evet RX 6600 serisi mesela. 3060 sanmıyorum 12K bütçeye monitör dahil toparlayabileceğinizi. 15K bütçeye belki kampanyalı olabilir o kadar. Birde sizin yazdığınız sistemdeki bazı şeyler üst seviye yüksek ihtimal. Örneğin kasa 2000 TL fiyatlı bir model demişsiniz ve sıvı soğutma ki dandik marka değilse bunlar bütçeyi ciddi yukarıya çeken bileşenler. 2000 TL altı monitör yok o yazdığınız özelliklerde oyuncu odaklı. Ekipmanları 1000 TL altına toparlayabileceğinizi sanmıyorum. Bence sistem iyi ama kampanyalı sistemlerle tabi daha iyisi denk gelebilir ama işte bekleyip beklememek size kalmış.

KS

mertaliozturk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
323
Kampanya beklerseniz 1660 Super kartından daha iyi bir kart alabilirsiniz evet RX 6600 serisi mesela. 3060 sanmıyorum 12K bütçeye monitör dahil toparlayabileceğinizi. 15K bütçeye belki kampanyalı olabilir o kadar. Birde sizin yazdığınız sistemdeki bazı şeyler üst seviye yüksek ihtimal. Örneğin kasa 2000 TL fiyatlı bir model demişsiniz ve sıvı soğutma ki dandik marka değilse bunlar bütçeyi ciddi yukarıya çeken bileşenler. 2000 TL altı monitör yok o yazdığınız özelliklerde oyuncu odaklı. Ekipmanları 1000 TL altına toparlayabileceğinizi sanmıyorum. Bence sistem iyi ama kampanyalı sistemlerle tabi daha iyisi denk gelebilir ama işte bekleyip beklememek size kalmış.
Rx 6600 serisi>gtx 1660 serisimi hocam bide valla sağolun bakıcam 12kye konuşalım en kötü olmadı normal bütçem 14-15kye başka bir konu açar ordada konuşuruz eyvallah birde bu kampanyadan kastınız pc hocasının yaptığı kampanyalar mı bide benim korkum şeyden 2020de aldı 2 sene oldu yani alalı bir sorun olur mu pcde gittim kendi evinde gördüm hiçbir sıkıntısı yok ama 2 sene geçmiş şimdi ben 2 3 sene kullanınca patlarmı anakart ekran kartı falan yoksa hani özellikler iyi 7 8 yıl götürür mü

Arthur Morgan

Co Admin
Co Admin
Tepki
1,937
Rx 6600 serisi>gtx 1660 serisimi hocam bide valla sağolun bakıcam 12kye konuşalım en kötü olmadı normal bütçem 14-15kye başka bir konu açar ordada konuşuruz eyvallah birde bu kampanyadan kastınız pc hocasının yaptığı kampanyalar mı bide benim korkum şeyden 2020de aldı 2 sene oldu yani alalı bir sorun olur mu pcde gittim kendi evinde gördüm hiçbir sıkıntısı yok ama 2 sene geçmiş şimdi ben 2 3 sene kullanınca patlarmı anakart ekran kartı falan yoksa hani özellikler iyi 7 8 yıl götürür mü
Neden patlasın? Ayrıca bir sorunu yoksa ve siz de düzgün bir şekilde kullanırsanız 10 yıl bile götürür.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,138
RX 6600 ile 1660 denk değiller. 6600 seçimi tabi ki buradaki seçilmesi gerek GPU olmalı.

Kampanyadan kastım PC Hocası ve diğer içerik üreticilerinin çıkarttığı sistemler evet.

Son söylediğinize de şöyle cevap vereyim, birincisi sadece patlama olayı PSU ürününde olur ama oda çok dandik bir ürünse. Ömrüne gelecek olursa sistemin 10 senedir aynı sistemi kullanıyorum ve daha yeni yeni bileşenlerde arızalar başıma geldi önce PSU sonra ekran kartı bozuldu ama zaten çok iyi ürünler değildir buna rağmen böyleydi. Elektronik şans işidir.

KS

mertaliozturk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
323
Valla hocam kuzen biraz şey yaptı dedi 14 15 yattı bizim iş
RX 6600 ile 1660 denk değiller. 6600 seçimi tabi ki buradaki seçilmesi gerek GPU olmalı.

Kampanyadan kastım PC Hocası ve diğer içerik üreticilerinin çıkarttığı sistemler evet.

Son söylediğinize de şöyle cevap vereyim, birincisi sadece patlama olayı PSU ürününde olur ama oda çok dandik bir ürünse. Ömrüne gelecek olursa sistemin 10 senedir aynı sistemi kullanıyorum ve daha yeni yeni bileşenlerde arızalar başıma geldi önce PSU sonra ekran kartı bozuldu ama zaten çok iyi ürünler değildir buna rağmen böyleydi. Elektronik şans işidir.
Valla hocam kuzen biraz şey lik yaptı 14 15k diyor yattı bizim iş

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Selamun aleyküm değerli forum üyeleri bir sorum olacaktı kuzenimin Bir pcsi var 2.ele 12kye bırakıyor size sorayım dedim alınır mı
Özellikler;
Gtx1660 super
Ryzen 5 3600x
8x2 3000mhz ram
1tb hdd
B450m h
Sıvı soğutma var
Kasa 2000 tlli
500w psu
Klavye mause seti var
Monitör 75hz 4ms
şimdiden söleyim alınmaz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri