2. El Direksiyon Önerisi

sisou

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Hazirana kadar kenara para koyup haziranda 2. el direksiyon seti almak istiyorum. Nelere dikkat etmeliyim, fiyat olarak kaça kadar çıkmalıyım 2. el için? Bilen birileri bilgi verirse çok iyi olur. Tabi 4 ayda ne olur bilinmez ama şimdiki şartlara göre konuşuyorum.

Bütçe tahmini: 3000-5000TL

Ayrıca G27 ve G29 arasında ne kadar büyük bi fark var, ikisini de kullanan var mı? G27 hem eski bir model hem de ikinci el alacağım, sıkıntı çıkmasından korkuyorum açıkçası.

PyreX

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Cvp: 2. El Direksiyon Önerisi

G27 eski olmasına nazaran sağlam bir ürün çoğu arkadaşımda vardı kuzenimde direksiyon standları yaptığı için ordan biraz bilgim var .
Benim gördüğüm G27 ve G29 arasındarasındaki fark gözle görüldüğü gibi çoğu fonksiyonun direksiyon üstüne taşınması.
tabi içindeki motorların, kartların markaları özelliklerini bilmiyorum.Gözle görünen bariz fark bu.
Onun dışında pedalların hissiyatlarında fark var.
G29larda sert kullanımlarda özellikle gaz pedalından basmama ve vitese sorun var.Çogunlukla vitese geçmeme yada geri vites sorunlarını gördüm.

G27 nin temizleri ikinci elde 2500-3000den başlıyor
G29 ise ortalama 4000 bandında temizleri başlıyor

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Cvp: 2. El Direksiyon Önerisi

G27 ve G29 arasındaki en temel fark sürüş dinamiğini etkileyen Feedback teknolojisindeki farklardır. G29 size G27 ürününden daha iyi bir geri dönüş sağlıyor. G29 ürününde Vites ayrıca alınıyor bu yüzden G29 fiyat olarak daha pahalıya geliyor ama bence değer.

Bunlar dışında @"PyreX" 'in bahsettiği sorunlar herkes tarafından yaşanan sorunlar değil yani "Kronik" değil ama bazı yerli/yabancı kaynaklarda hatırı sayılır bir kişi bu sorunu yaşanmış. Ürünü almamaya bir gerekçe değil ama bilin.

Özetle ben G29 alırdım bu 2 ürün arasında tercih yapacak olsaydım.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri