Öneri 2.El Ürün Almayı Düşünenler

Terlik

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
30
Bütçem kısıtlı olduğu için 2.el parçalara göz attım ve yaklaşık 1 haftadır bir araştırma içerisindeydim.
Her alım satım sitesine baktım,çevremden sordum soruşturdum ve bir sonuca vardım.
Bunuda pchocası üyeleri ile paylaşmak istedim.

Arkadaşlar 2.el sitelerinde bilgisayar bileşenleri satın almak hileli kumardan farksız değil.

Nasıl yani diye soracak olursanız,
Kendi tecrübelerimden örnek vereyim.
Girdim siteye yazıverdim rtx3060 diye
Sonra fiyatları sırala vs. Ayarları filtreleri yaptım. Gözüme bir ilan kestirdim, kart çok temizdi faturası güya var ve amazondan 3 ay önce alınmış.

Bende;tamam, ben bu kartı alırım, sistemime takar, ne oyunlar oynarım diye düşünürken satıcıyı aradım ve iyi günler kolay gelsin abi mining yapıldımı diye sordum ve adam bana 6 ay mining yapıldı dedi bende abi hani 3 aylık bir ekran kartıydı diye sordum ve adam bana şaka gibi

"Gülüm bu sitede zaten herkes tatlı yalanlar söylüyor,benim ilanım çabuk satılsın diye açıklamayı süslüyorlar,
6 aycık mining yapıldı altı üstü"

Abi sen şakamısın? Senin 6 aycık mining dediğinin ne anlama geldiğini biliyormusun?

2.EL BİLGİSAYAR SATIŞ SİTELERİ
tam bir çöplük
O çöplüğün içindeki bazı küçük cevherler sizi yanıltmasın,

Kendine pc toplamak isteyen kardeşlerim,büyüklerim size
Önerim 2.el rtx30 serisi olucağına sıfır gtx1650'niz olsun sizin olsun.
Kafanız rahat olur paranızla kepazelik çekmezsiniz

Eğer yardımcı olabildiysem ne mutlu bana🥰🥰
Herkese iyi forumlar👊🏻👊🏻👊🏻

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761
Bütçem kısıtlı olduğu için 2.el parçalara göz attım ve yaklaşık 1 haftadır bir araştırma içerisindeydim.
Her alım satım sitesine baktım,çevremden sordum soruşturdum ve bir sonuca vardım.

Arkadaşlar 2.el sitelerinde bilgisayar bileşenleri satın almak hileli kumardan farksız değil.

Sonra fiyatları sırala vs. Ayarları filtreleri yaptım. Gözüme bir ilan kestirdim, kart çok temizdi faturası güya var ve amazondan 3 ay önce alınmış.

Bende;tamam, ben bu kartı alırım, sistemime takar, ne oyunlar oynarım diye düşünürken satıcıyı aradım ve iyi günler kolay gelsin abi mining yapıldımı diye sordum ve adam bana 6 ay mining yapıldı dedi bende abi hani 3 aylık bir ekran kartıydı diye sordum ve adam bana şaka gibi

"Gülüm bu sitede zaten herkes tatlı yalanlar söylüyor,benim ilanım çabuk satılsın diye açıklamayı süslüyorlar,

Abi sen şakamısın? Senin 6 aycık mining dediğinin ne anlama geldiğini biliyormusun?

tam bir çöplük

Birde gülüm demiş ya herhalde KV de bi 10 bölüm oynadı.

Mertay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
945
Katılıyorum hocam. Sadece ekran kartı g ibi kategoriler için geçerli değilki bu tip siteler araç alıp satarken dolandırıcılıklarla meşhur. İnsanlar oraya girip yalan yanlış beyanlarla ev satıyor, araba satıyor. Kötü niyetli insan olunca her yerde maalesef insanların parasını alıp kandırmakta üstlerine yok.

Biraz daha sabredip ikinci el alacağıma sıfır alırım kafam rahat olur..

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,193
Bu olaylara karşı benim fikrim Facebook gruplarında bol referansı olan kişilerden satın almak çok daha mantıklı.

KS

Terlik

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
30
Bu olaylara karşı benim fikrim Facebook gruplarında bol referansı olan kişilerden satın almak çok daha mantıklı.
Bilemiyorum genelde bol referansı olanlar pekte ucuzdan vermiyor açıkçası ve inan bana Facebookun altını üstünü getirdim ama genede pek güvenemedim.
Dedim ya gtx1650 olsun benim olsun

ardateo

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
858

tam bir çöplük

hocam kartın nerde olduğunu ve açıklamasını tam olarak yazarmısın

KS

Terlik

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
30
2.Elde 10K ya RTX 3080 falan bulunuyor aslında çok mantıklı ama iyi aramak lazım.
Yok arkadaş,tövbe birdaha elimi sürmem 2.ele
Yok neymiş 20-30 site gezde garantisi varmı? Faturası varmı? Mining yapılmışmı?Satıcı benimi dolandırıyor?
Ekran kartı çalışır durumdamı? Acaba kartta tamir varmı? Bu soruları sisteme her oturduğum zaman aklıma gelecekse yok abi kalsın isterse 10bin tlye rtx4090 satsınlar TÖÖVBEE

hocam kartın nerde olduğunu ve açıklamasını tam olarak yazarmısın
Şöyle bir şey paylaşayım foto olarak bunun gibileriyle çok karşılaştım
Screenshot_2023-01-27-22-42-07-971_com.sahibinden.jpg
Screenshot_2023-01-27-22-42-07-971_com.sahibinden.jpg
Screenshot_2023-01-27-22-42-16-272_com.sahibinden.jpg

ardateo

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
858
Yok arkadaş,tövbe birdaha elimi sürmem 2.ele
Yok neymiş 20-30 site gezde garantisi varmı? Faturası varmı? Mining yapılmışmı?Satıcı benimi dolandırıyor?
Ekran kartı çalışır durumdamı? Acaba kartta tamir varmı? Bu soruları sisteme her oturduğum zaman aklıma gelecekse yok abi kalsın isterse 10bin tlye rtx4090 satsınlar TÖÖVBEE
hocam ilan nerdeydi bide açıklamasını tam olarak yazarmısın

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri