2 Monitör Hatası (500Tl Ücret Verilecek)

kirmizisarap

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
69
Tamamdır, şuanda tek sorunum kaldı oda ekran parlaklığı.
Resimde gördüğünüz gibi sağdaki yeni monitörümün parlaklığı az monitör ayarlarından %100 olmasına rağmen.
Monitörler ikiside 400nit.

Ekli dosyayı görüntüle 34446

Eski olan monitörünüz VA panel. Yeni monitör oled panel. Gayet normal. Renkler vs. daha iyi OLED panelde. Güzel monitör valla kıskandım xd. Ne oyun oynanır onunla.

KS

vural

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Eski olan monitörünüz VA panel. Yeni monitör oled panel. Gayet normal. Renkler vs. daha iyi OLED panelde. Güzel monitör valla kıskandım xd. Ne oyun oynanır onunla.
İnşallah size de nasip olur.
Sağdaki ekranın ışığı az gerçekten.
1000020677.jpg

KS

vural

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Normaldir. HDR Kapalı kullanmanızı öneririm.

HDR kötü bir şey değil aslında. Oyunlarda beğenirseniz HDR açabilirsiniz.
Teşekkür ederim hocam siz ve diğer arkadaşların yardımları için.

Bu ana karta 2 tane ekran kartı kullanabilir miyiz? (Bildiğim kadarıyla evet yinede soruyorum yoksa anakart değiştirmeliyim)

Mevcut ekran kartım bu

Yeni aldığım ekran kartı bu, birkaç güne gelince takacağım.

Birde yeni gelecek ekran kartına mı 2 monitör kablosunu takmalıyım?

kirmizisarap

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
69

Bu ana karta 2 tane ekran kartı kullanabilir miyiz? (Bildiğim kadarıyla evet yinede soruyorum yoksa anakart değiştirmeliyim)

Mevcut ekran kartım bu

İki tane aynı model takılabilir sadece. Fakat daha fazla performans alabileceğiniz anlamına gelmiyor bu. Yıllar önce yapılan bir şeydi ama masraflı ve sıkıntılı olduğu için üreticiler bunu yapmayı bıraktı diye biliyorum. Yeni alacağınızı takıp eski olanı satabilirsiniz. Yada eski olanla başka bilgisayar toplayabilirsiniz. Bu arada eğer 4090 kullanacaksanız anakartınızı değiştirirseniz daha iyi olur.

Arthur Morgan

Co Admin
Co Admin
Tepki
1,807

Mevcut ekran kartım bu

Anakart iki ekran kartı destekliyor iki monitörü ayrı ekran kartlarına takarak kullanabilirsiniz ama performans farkı fazla olmuyor

KS

vural

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
İki tane aynı model takılabilir sadece. Fakat daha fazla performans alabileceğiniz anlamına gelmiyor bu. Yıllar önce yapılan bir şeydi ama masraflı ve sıkıntılı olduğu için üreticiler bunu yapmayı bıraktı diye biliyorum. Yeni alacağınızı takıp eski olanı satabilirsiniz. Yada eski olanla başka bilgisayar toplayabilirsiniz. Bu arada eğer 4090 kullanacaksanız anakartınızı değiştirirseniz daha iyi olur.
Anakart iki ekran kartı destekliyor iki monitörü ayrı ekran kartlarına takarak kullanabilirsiniz ama performans farkı fazla olmuyor
Önerebileceğiniz anakart nedir?

KS

vural

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14

Lory

Monitör Uzmanı
Monitör Uzmanı
Tepki
752
İnşallah size de nasip olur.
Sağdaki ekranın ışığı az gerçekten.
Ekli dosyayı görüntüle 34447
Bu bana normal birşey gibi gelmedi. İps vs Va panel olsa tamam derdim ama sağdaki monitör Oled. Beyazların dahada beyaz durması gerekiyor normalde. Belki forumun arayüzünden kaynaklı olabilir, birde gerçek beyaz bir ekran açıp oradaki farka bakmanı öneririm.

(Etiketlere bakıyorum beni konuya etiketlemeniz yeterli olur, tabii bazen forumdaki bildirimlerde oluşan sıkıntıdan dolayı bakamıyorum :D)

KS

vural

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Bu bana normal birşey gibi gelmedi. İps vs Va panel olsa tamam derdim ama sağdaki monitör Oled. Beyazların dahada beyaz durması gerekiyor normalde. Belki forumun arayüzünden kaynaklı olabilir, birde gerçek beyaz bir ekran açıp oradaki farka bakmanı öneririm.

(Etiketlere bakıyorum beni konuya etiketlemeniz yeterli olur, tabii bazen forumdaki bildirimlerde oluşan sıkıntıdan dolayı bakamıyorum :D)
Aynen hocam bende biliyorum ekran parlaklığı az olduğunu ama normal dediler oled olduğu için.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri