Öneri 2. Monitör Önerisi

KS

okankayci

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
41
Mağazadan ölü piksel testi yaparak alman daha iyi olur. İstediğin taksit seçeneği varsa teknosadan almanı tavsiye ederim.
Çıkması durumunda nasıl bir yol izliyorlar, birde masam 100 cm uzunluğunda 25 inc monitörüm 51 cm * 33 cm (?) dik kullanacağım nasıl olur bilemedim

Lory

Monitör Uzmanı
Monitör Uzmanı
Tepki
758
Çıkması durumunda nasıl bir yol izliyorlar, birde masam 100 cm uzunluğunda 25 inc monitörüm 51 cm * 33 cm (?) dik kullanacağım nasıl olur bilemedim
Biraz yakından bakıyorsan sıkıntı olabilir. Monitörle aranda 70-80cm civarı mesafe varsa sorun olmaz.

Çıkması durumunda o monitörü kutuya koyup yenisini veriyorlar onada ölü piksel testi yapıyorsunuz. Eğer mağazadan almazsanız Dell kapınıza gelip monitörünüzü değiştiriyor diye biliyorum.

KS

okankayci

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
41
Biraz yakından bakıyorsan sıkıntı olabilir. Monitörle aranda 70-80cm civarı mesafe varsa sorun olmaz.

Çıkması durumunda o monitörü kutuya koyup yenisini veriyorlar onada ölü piksel testi yapıyorsunuz. Eğer mağazadan almazsanız Dell kapınıza gelip monitörünüzü değiştiriyor diye biliyorum.
O zaman pek sıkıntı olmaz internetten de alabilirim.. 55 cm genişliği var masamın biraz yakın kalıyor

KS

okankayci

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
41
Ayağıda çok büyük değil zaten. Pek sıkıntı olmaz gibi geliyor bana.
Çok teşekkür ederim dell 5 ölü pixele kadar garantiye sokmuyor ama gaming gen 1 pixel bile olsa değişim sağlıyor ve kontrollü alacağım, indirime girer mi yeni yıla girdik şişirilmiş fiyatlar var yoksa hemen alsam dahamı mantıklı bilemedim

Lory

Monitör Uzmanı
Monitör Uzmanı
Tepki
758
Çok teşekkür ederim dell 5 ölü pixele kadar garantiye sokmuyor ama gaming gen 1 pixel bile olsa değişim sağlıyor ve kontrollü alacağım, indirime girer mi yeni yıla girdik şişirilmiş fiyatlar var yoksa hemen alsam dahamı mantıklı bilemedim
Bence hemen alsanız daha iyi olur. Yavaş yavaş monitöre olan ilgi artacak ve stokları azalıcaktır. O zamanda büyük ihtimal zam gelir.

KS

okankayci

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
41
Bence hemen alsanız daha iyi olur. Yavaş yavaş monitöre olan ilgi artacak ve stokları azalıcaktır. O zamanda büyük ihtimal zam gelir.
Aldım yarın teslim alacağım gidip sağolun çok yardımcı oldunuz hocam

faydemir

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
asus tuf gamıng vg27aq3a modelini değerlendirmenizi tavsiye ederim.

KS

okankayci

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
41

Ekli dosyalar

• ResizedImage_2024-01-31_23-40-38_1.jpg
    ResizedImage_2024-01-31_23-40-38_1.jpg
    3.6 MB · Görüntüleme: 14

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
98
Güle güle, iyi günlerde kullanın. Çok güzel bir monitör;
Eski bir Dell kullanıcısı olarak işinize yarayabilir umuduyla (belki sayfayı bulup çoktan faydalandınız)

Sürücüler-Yüklemeler

Önce kurulu işletim sistemini seçin.

Bu linkte ki Dell Display Manager Application Dell in kendi yazılımı oku aşağı indiriseniz bir öğretici video koymuşlar.

Dell G2724D Monitor Driver belirtilen sürücüleri isteğe bağlı olarak koymuşlar.

KS

okankayci

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
41
Güle güle, iyi günlerde kullanın. Çok güzel bir monitör;
Eski bir Dell kullanıcısı olarak işinize yarayabilir umuduyla (belki sayfayı bulup çoktan faydalandınız)

Sürücüler-Yüklemeler

Önce kurulu işletim sistemini seçin.

Bu linkte ki Dell Display Manager Application Dell in kendi yazılımı oku aşağı indiriseniz bir öğretici video koymuşlar.

Dell G2724D Monitor Driver belirtilen sürücüleri isteğe bağlı olarak koymuşlar.
diğer monitörümde dell g25 modeli şimdi iki yazılıda kurmam çakışmaya neden olmaz mı. Birde bunların bir yararı varmı bilemedim bir farklılık göremedim daha önce kurduğumda

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
98
Haklısınız , iki monitörü aynı anda bir pc den kullanıyorsunuz. Dikkatimden kaçmış.

Dell Display Manager görüntü ayarları, renk kontrast ayarlarını masaüstünden mause yardımıyla yapamanızı sğlayan bir program. Siz bunu manuel olarak monitörün üstünden de yapabilirsiniz.

Driverı ikili monitör kullanımında, çakışma ve sorun çıkarma ihtimaline karşın yüklemeyin.

KS

okankayci

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
41
400:1 kontrastın farkı net anlaşılıyor :D Hayırlı olsun.
muazzam hocam. hdr400 olayı sorun kötü sanırım Windows hdr konusunda kötü kalibrasyon yaptım ama pek yararını görmedim tvdeki gibi göz alıcı değil

Lory

Monitör Uzmanı
Monitör Uzmanı
Tepki
758
muazzam hocam. hdr400 olayı sorun kötü sanırım Windows hdr konusunda kötü kalibrasyon yaptım ama pek yararını görmedim tvdeki gibi göz alıcı değil
Hep derim zaten; üst düzey bir monitörünüz yoksa HDR hiçbir işe yaramaz. Aksine kötüleştirir.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri