Öneri 2. Monitör Önerisi

okankayci

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
41
Şuan Dell S2522HG 24.5 240hz monitör kullanıyorum. İkinci bir monitör almak istiyorum Ekran kartım 6700xt 2k bir monitör alıp delli ikinci monitör yapmak mantıklı geldi. fiyatlar çok uçuk VA panel almak ne kadar mantıklı, siz ne önerirsiniz?

KS

okankayci

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
41
Lafa gerek yok diyorsunuz sanırım 😀

Dellin servis mantığı hiç hoş değil aslında benim monitörde hafif bir ışık sızması mevcut benden fotoğraf istiyorlar eee fotoğraf çekince ışığı eşitlediği için belli olmuyor... ayrıca monitörde sorun olduğunu kabul edince senin monitörü alıyor ve yerine daha önce aldıkları 2. el bir monitörü veriyorlar aynısı veya bir üst modeli...şansa ne denk gelirse

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,219

Dellin servis mantığı hiç hoş değil aslında benim monitörde hafif bir ışık sızması mevcut benden fotoğraf istiyorlar eee fotoğraf çekince ışığı eşitlediği için belli olmuyor... ayrıca monitörde sorun olduğunu kabul edince senin monitörü alıyor ve yerine daha önce aldıkları 2. el bir monitörü veriyorlar aynısı veya bir üst modeli...şansa ne denk gelirse
Biraz öyle

Arthur Morgan

Co Admin
Co Admin
Tepki
1,822

Dell istemezseniz bunu önerebilirim.

Smyrneos

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
139
Şuan Dell S2522HG 24.5 240hz monitör kullanıyorum. İkinci bir monitör almak istiyorum Ekran kartım 6700xt 2k bir monitör alıp delli ikinci monitör yapmak mantıklı geldi. fiyatlar çok uçuk VA panel almak ne kadar mantıklı, siz ne önerirsiniz?
Bütçe nedir?

KS

okankayci

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
41

Smyrneos

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
139
9k civarı hocam

amazon olması iyi ya taksit konudunda ama Dell daha iyi sanki siz ne dersiniz hocam
Bu arada DELL AUO firmasının panellerini kullanıyor. Ben AUO panelli ürünlerle sürekli bazı sorunlar yaşadım bu yüzden uzak duruyorum ama flat ekranlarda Asus ve Gigabyte genelde LG panellerini kullanıyor. LG de zaten kendi panelini kullanıyor ve baya başarılı.

KS

okankayci

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
41

hocam bu monitör çok mu iyi çok öneren oldu yorumlarda ips glow olduğu ve malzeme kalitesinin kötü olduğu söyleniyor birde önerilenler arasında hangisi daha iyidir

Son düzenleme:

LuBu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
hocam bu nasıl hem kavisli

hocam bu monitör çok mu iyi çok öneren oldu yorumlarda ips glow olduğu ve malzeme kalitesinin kötü olduğu söyleniyor birde önerilenler arasında hangisi daha iyidir
Hocam kavisli mi düz mü ekran önerirsiniz. Web tasarım ve içerik üretimi için kullanılacak.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,094
hocam bu nasıl hem kavisli

vx2780j kağıt üzerinde şuanda alabileceğin en f/p monitör diyebiliriz. IPS glow olayı birazcık şans işi zaten amazon satıyor bir sıkıntı yaşarsanız direk iade eder geçersiniz. Youtube üzerindeki incelemelerde de gayet hoş duruyordu.

KS

okankayci

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
41
Zendaya adlı kullanıcıya bakma o gayet kötü bir model

bu ikisi iyi galiba galiba lg nin servis kalitesi nasıl bilmiyorum gerçi dellde pek birşey sunmuyor lg amazonda satılması beni rahatlattı.

vx2780j kağıt üzerinde şuanda alabileceğin en f/p monitör diyebiliriz. IPS glow olayı birazcık şans işi zaten amazon satıyor bir sıkıntı yaşarsanız direk iade eder geçersiniz. Youtube üzerindeki incelemelerde de gayet hoş duruyordu.
açıkçası 8 bit olması iyi ama bilemedim çok kararsız kaldım bir çok seçenek var o kararsız bıraktı beni

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,094

bu ikisi iyi galiba galiba lg nin servis kalitesi nasıl bilmiyorum gerçi dellde pek birşey sunmuyor lg amazonda satılması beni rahatlattı.

açıkçası 8 bit olması iyi ama bilemedim çok kararsız kaldım bir çok seçenek var o kararsız bıraktı beni
vx2780j 10bit(8bit+frc)

Lory

Monitör Uzmanı
Monitör Uzmanı
Tepki
758

DELL tartışmasız çok daha iyi bir model. Daha yeni bir arkadaşa kısaca açıkladım bakabilirsin.
En büyük farkı kontrast. İPS'lerin en kötü olduğu noktalardan birisi kontrast oranıdır. Genelde ortalama bir İPS monitör 1000:1 kontrasta sahip olur ve bu yüzden siyah alanlarda güzel durmaz, siyahlar griye kayar ve renk kalitesi VA panellere göre daha düşük kalır.

İki monitöründe tüm değerlerinin yazdığı incelemeleri var. Baktığımızda Renk kalitesi için en önemli etken olan kontrastın DELL de 1450:1 civarı Asus'ta 1250:1 civarı olduğu görülüyor. Şuana kadar 1400:1 kontrast oranını geçebilen sayılı İPS, oyuncu monitörlerinden birisi. Saysam 7-8 tane anca vardır.

Asusun kötü bir overshoot oranı var. Bu yüzden bazı kişiler bu monitörü almaktan vazgeçiyor. Ayrıca DELL in tepkime süreside daha düşük.

Attığım incelemede diğer etkenlerde yazıyor ve site puanlayarak yorumlamış. Ben olsam 500tl ye bu kadar iyi bir monitörü kaçırmazdım.

KS

okankayci

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
41
DELL tartışmasız çok daha iyi bir model. Daha yeni bir arkadaşa kısaca açıkladım bakabilirsin.
hocam şuanda dell kullanıyorum ekranı cidden güzel göz yormuyor şuan onu alırdım direkt ama taksit seçeneği olmaması çok kötü kararsız kaldım :(

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri