2 Noctua Soğutucu Arasındaki Fark Nedir? En Iyisi Bunlar Mı?

Gamer_1907

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bu 2 model arasındaki fark nedir? Hangisinin soğutması daha iyidir? Piyasada hava soğutucu olarak en iyileri bunlar mıdır?
Not: Kasa seçimi soğutucuya göre olacak.

İşlemci 7800x3d olacak.

Son düzenleme:

Berking

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
312
hocam 7800x3d i soğutuyor mu baktınız mı incelemelere filan ?

KS

Gamer_1907

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
hocam 7800x3d i soğutuyor mu baktınız mı incelemelere filan ?
Üstteki soğutucuyu bu işlemcide biri kullanmış bir FPS oyununda 1080p. Sıcaklık ortalama 55 dereceydi. Ben de FPS oyunları oynuyorum bu yüzden yeterli gelecek gibi. Sıvı soğutucu şart değil galiba bu yüzden istemiyorum.

Ama 2 model arasındaki kalite farkını çözemedim, şekilleri de farklı.

Bir de bunlar iyi bir anakart alırsak, anakartı yamultmazlar değil mi?

Berking

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
312
Üstteki soğutucuyu bu işlemcide biri kullanmış bir FPS oyununda 1080p. Sıcaklık ortalama 55 dereceydi. Ben de FPS oyunları oynuyorum bu yüzden yeterli gelecek gibi. Sıvı soğutucu şart değil galiba bu yüzden istemiyorum.

Ama 2 model arasındaki kalite farkını çözemedim, şekilleri de farklı.

Bir de bunlar iyi bir anakart alırsak, anakartı yamultmazlar değil mi?
hocam ben hep sıvı soğutucu kullandım hava soğutucu kullanmadım o yüzden pek bir bilgim yok yanlış yönlendirme yapmıyım hiç bilmiyorum çünkü. bilenler gelir cevap verir :)

agathusia

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
222

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
849
bunlara bu saçma pahalı fiyatları vermenin mantığı yok şu soğutucuyu alırsın oyunlarda 60 65 derece gezdiriyor şu videodan bakabilirsin

agathusia

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
222
Bunlar diyerek aşşağılamamak lazım noctua çok iyi bir marka her anlamda kaliteli ürün.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
849
Bunlar diyerek aşşağılamamak lazım noctua çok iyi bir marka her anlamda kaliteli ürün.
Herhangi bir aşağılama veya ürün, marka kötülemesi yapmadım 5k para verilmez. Ürünler gayet güzel fakat 1.7k ya ona yakın performansta ürün alabiliyorken aradaki devasa fiyat farkına kesinlikle değmez.

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,078
Herhangi bir aşağılama veya ürün, marka kötülemesi yapmadım 5k para verilmez. Ürünler gayet güzel fakat 1.7k ya ona yakın performansta ürün alabiliyorken aradaki devasa fiyat farkına kesinlikle değmez.
Yanii butce meselesi

paladaddy

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
646
Bu 2 model arasındaki fark nedir? Hangisinin soğutması daha iyidir? Piyasada hava soğutucu olarak en iyileri bunlar mıdır?
Not: Kasa seçimi soğutucuya göre olacak.

İşlemci 7800x3d olacak.
hem kalite bazinda hem fiyat performans olmasi ile hem de minimal tasarimi ile eger kasan destekliyorsa ust seviyede kesinlikle deepcool assasin iv tercih etmelisin

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri