Çözüldü 2 ram takınca pc çalışmıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Meraklı Genç

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
54
Tamam bios güncellediğiniz için default ayarlara çekmiş. Siz ilk önce ram veya slotlarda sorun var mı diye deneyin önce ;
İlk rami birinci slota takıp çalıştırın çalışıyorsa kapatın sonra aynı ramı ikinci slota takın orda da çalışıyorsa slotlarda sorun yoktur ama emin olmak için bu rami köşeye bırakıp bir diğer ram içinde ilk ve ikinci slotta deneyin sırayla anlaşılır zaten .
Burdakini

KS

berkturudu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
15
Sırayla ramları deneyin slolatlarda teker teker anlarız ram veya slotlarda sorun varsa .
Hocam 2.slotta açılmıuor hiçbirşekilde anakartta sürekli kırmızı sonra sari isık yanıp sönüyor ama 2.slottaki rami birinci slota taktığım zaman çalışıyor bilgisayar normal bir şekilde

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
Hocam 2.slotta açılmıuor hiçbirşekilde anakartta sürekli kırmızı sonra sari isık yanıp sönüyor ama 2.slottaki rami birinci slota taktığım zaman çalışıyor bilgisayar normal bir şekilde
tamam diğer rami de deneyin aynı şekilde yapıyor mu diye .. büyük ihtimalle anakart slotu bozuk garantisi varsa garantiye yollayın değiştirilir

Meraklı Genç

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
54
O zaman sorun sanırım slotta yani Rami 1.slota takıyorsun çalışıyor aynı Rami 2.slota taktığında çalışmıyorsa

KS

berkturudu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
15
O zaman sorun sanırım slotta yani Rami 1.slota takıyorsun çalışıyor aynı Rami 2.slota taktığında çalışmıyorsa
Aynen öyle çalışmıyor amazondan almıştım 1.5 hafta bile olmadı garantiside var amazona iade yollayamam sanırım kullandığım için garantisi için nasıl bir yol izlemem lazım

Meraklı Genç

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
54
Aynen öyle çalışmıyor amazondan almıştım 1.5 hafta bile olmadı garantiside var amazona iade yollayamam sanırım kullandığım için garantisi için nasıl bir yol izlemem lazım
İade edemezsiniz ancak garantisi vardır. Size gönderilen garanti belgesinde iletişim bilgileri mevcuttur ordan iletişime geçebilirsiniz ürünü güvenli bir şekilde kargolarsaniz duruma göre tamir veya değişim ile sonuçlanacaktır

KS

berkturudu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
15
İade edemezsiniz ancak garantisi vardır. Size gönderilen garanti belgesinde iletişim bilgileri mevcuttur ordan iletişime geçebilirsiniz ürünü güvenli bir şekilde kargolarsaniz duruma göre tamir veya değişim ile sonuçlanacaktır
Şu şekilde amazon bunu yetkili olarak kendisi satıyordu ona güvenerek aldım fakat anakart yüksek ihtimal bana çin veya japonyadan geldi içindeki en ufak yazı bile çince :D

KS

berkturudu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
15
Şu şekilde amazon bunu yetkili olarak kendisi satıyordu ona güvenerek aldım fakat anakart yüksek ihtimal bana çin veya japonyadan geldi içindeki en ufak yazı bile çince :D
Ama ilk geldiği gün msi sitesinden anakartı register etmiştim orda ürün garantilidir olarak çıktı

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
Amazon kendisi satmışsa sitesinden kendilerine yazın . Satıcısı amazon ise iade alacaktır direk kendisinin satış politikası bizim ülkemizde ki gibi değil ama satıcı başka bir yerse yine yazın amazon üzerinden ilgilenirler.

Meraklı Genç

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
54
Amazon kendisi satmışsa sitesinden kendilerine yazın . Satıcısı amazon ise iade alacaktır direk kendisinin satış politikası bizim ülkemizde ki gibi değil ama satıcı başka bir yerse yine yazın amazon üzerinden ilgilenirler.
Amazon'un tüketici haklıdır politikası suistimal edilmediği sürece bence çok harika bir hizmet

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
Tabiki Amazon'a sorun yönlendirme yaparlar Sinerjinin sitesinde Msi'nin yetkili servis bilgileri aşağıda

Servis Noktası Serv. Hizmetleri A.Ş
Gülbahar Mah. Uysal Sk. No:3C Mecidiyeköy - Şişli / İstanbul

0 212 288 42 30
Arkadaşım bunu yazma ürün sinerji den alınmamış her sitenin bazen kendi servisi oluyor msi sadece bir serviste bakılmıyor . Alan arkadaş amazonla iletişime geçecek amazon yönlendirecek kendisini hatta servislik bile olmaz direk iade edin derler amazon satıcı ise

KS

berkturudu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
15
Bir şey olmaz şu an kullandığınız ürün bozuk olduğu için ayıplı mal siz ilk kullanımda 8 gb ram kullanıyordum sonra dual kit 16 gb aldım ama şu slotu çalışmıyor deyin
Zaten şöyle bir durum var sahip olduğum eski rami kullanırkende ilk oraya takmıştım açılmamıştı sebebinide herhalde tek olduğu için diğerine takarsam görüntü gelir olarak düşünmüştüm amazonu pazartesi günü arayıp görüşeceğim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri