21 Yaş Yazılım Öğrenmek İçin Çok mu Geç?

heracles

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Selam arkadaşlar,

21 yaşındayım yazılım öğrenmek istiyorum ama sıfırım yazılım konusunda hiçbir şey bilmiyorum günde 4 saatimi yazılıma ayırmayı düşünüyorum sizce 21 yaş yazılım için çok mu geç?

Moderatörün son düzenlenenleri:

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Hiçbir şey için geç değil, ancak yazılım öğrenmek istiyorsanız temel düzeyde en azından genel kelime bazında İngilizce dili bilmeniz gerekiyor. Çok arkadaşım 25-30 yaş arasında bu işe başlayıp belli bir düzeye gelen.

KS

heracles

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Hiçbir şey için geç değil, ancak yazılım öğrenmek istiyorsanız temel düzeyde en azından genel kelime bazında İngilizce dili bilmeniz gerekiyor. Çok arkadaşım 25-30 yaş arasında bu işe başlayıp belli bir düzeye gelen.
uğur abi html+css+javascript başlamak mı mantıklı yoksa zaman kaybı mı direk python başlıyım mı bu arada hiç bir şey bilmiyorum yazılımla ilgili sıfırdan alacağım sence ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
uğur abi html+css+javascript başlamak mı mantıklı yoksa zaman kaybı mı direk python başlıyım mı bu arada hiç bir şey bilmiyorum yazılımla ilgili sıfırdan alacağım sence ?
C ve Pyton dilleriyle neredeyse her tür programlama yapabilirsiniz ama yazılımla uzun zamandır aram yok. Başlamak için bu 2 dil iyi tercih sadece onu söyleyebilirim.

KS

heracles

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
C ve Pyton dilleriyle neredeyse her tür programlama yapabilirsiniz ama yazılımla uzun zamandır aram yok. Başlamak için bu 2 dil iyi tercih sadece onu söyleyebilirim.
ozaman ilerki saatlerde ben konu açayım belki yazılımcı arkadaşlar yardımcı olurlar

ForzaX

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
106
Selam arkadaşlar, 21 yaşındayım yazılım öğrenmek istiyorum ama sıfırım yazılım konusunda hiçbir şey bilmiyorum günde 4 saatimi yazılıma ayırmayı düşünüyorum sizce 21 yaş yazılım için çok mu geç?
Udemy veya YouTube üzerindeki kurslara bakabilirsin. Python ve C# başlangıç için iyi diye biliyorum. Yaşınız da geç değil belli bir düzeyde İngilizceniz varsa yapabilirsiniz.

Hz.ETQ

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
683
Bence geç değil. Önemli olan istikrar. Daha genc olsan daha kolay ogrenirsin tabi lakin simdide sabir faktorunden avantajin var

Mertay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
948
En kolay öğrenme yöntemi şu oluyor genelde: azıcık bilgin varsa yazılım ile alakalı bir şirkete stajyer olarak 1 sene gerekirse para bile almadan orada pişmen kurslardan daha hızlı gelişmene olanak sağlar. Mümkünse böyle bir yöntem dene. Pek çok arkadaşım bu şekilde geliştirdi kendini.

KS

heracles

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
uğur abi öğrenmek için soruyorum 25-30 yaşında demişşinya abi başladılar işe diye abi nasıl öğrendiler youtube udemy veya direk yazılım kursuna giderek mi yardımcı olur musun bir büyük olarak abi daha 21 yaşındayım hayat planımı yazılım kurmak istiyorum

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
uğur abi öğrenmek için soruyorum 25-30 yaşında demişşinya abi başladılar işe diye abi nasıl öğrendiler youtube udemy veya direk yazılım kursuna giderek mi yardımcı olur musun bir büyük olarak abi daha 21 yaşındayım hayat planımı yazılım kurmak istiyorum
Arkadaşlarımdan 2 tanesi ücretli bir kursa gitti. Bilge Adam birisi bende aynı yere gitmiştim diğerini hatırlamıyorum. Diğer 3 tanıdığımda kendilerini netten içerik olarak eğitip geliştirdiler ki zaten Lise/Üni olarak da bu alanda eğitim almışlardı.

KS

heracles

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Arkadaşlarımdan 2 tanesi ücretli bir kursa gitti. Bilge Adam birisi bende aynı yere gitmiştim diğerini hatırlamıyorum. Diğer 3 tanıdığımda kendilerini netten içerik olarak eğitip geliştirdiler ki zaten Lise/Üni olarak da bu alanda eğitim almışlardı.
uğur abi bende bilge adam düşünüyorum ama yaşadığım yerde yok uzaktan eğitim düşünüyorum bilge adam çok iddialı çünkü diyor 6 ayda iş bulamassan paran iade bu kadar iyi mi gerçekten iyi ise başvurmayı düşünüyorumda ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
uğur abi bende bilge adam düşünüyorum ama yaşadığım yerde yok uzaktan eğitim düşünüyorum bilge adam çok iddialı çünkü diyor 6 ayda iş bulamassan paran iade bu kadar iyi mi gerçekten iyi ise başvurmayı düşünüyorumda ?
İş için yardımcı oluyorlardı benim gittiğim dönemde. Ben 2012-2013 yılları arası gitmiştim ama o tamamen senin kurstaki başarına kalmış bir olay. İyi değilsen pek bir şey bekleme.

KS

heracles

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
İş için yardımcı oluyorlardı benim gittiğim dönemde. Ben 2012-2013 yılları arası gitmiştim ama o tamamen senin kurstaki başarına kalmış bir olay. İyi değilsen pek bir şey bekleme.
ozaman ben bir python ile temel atayım iyice pişeyim 3-4 ay felan sonra yazılmayı düşünüyorum mantıklı mı abi ?

KS

heracles

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Temel olmadan gitmen bence de mantıksız. Herhangi bir dilde bir temeliniz olsun sonra kursa gidin. Sizin için daha iyi olacaktır evet.
abi peki senin o 25-30 yaşındaki giden arkadaşların bilgisiyar müh veya programcısı değildi demi yazılım işene girerken farklı bölümlerden veya alakasız bölümlerden mi mezundu bilgi verir msini biraz

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri