25.000TL Bütçe Mini-ITX Sistem Toplama (1 Ağustos 2022)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

AHMETAKDAĞ

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
34
Merhaba Arkadaşlar,

25.000TL civarı bir bütçem var bu tarz bir bilgisayar toplamak istiyorum sizce nasıl bir yol izlemeliyim. (sadece kasa toplanacak ekipman monitör vb. olmayacak)

Moderatörün son düzenlenenleri:

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,138
Öncelikle kasa ve anakart seçilmeli. Sonrasında kasaya göre CPU ve GPU ve sonrasında kasaya uygun PSU ve sonra işlemciye uygun kasanın izin verdiği ölçüde soğutucu ve diğer ekstralar seçilmeli.

Aklınızda bir CPU ve GPU tercihi var mı AMD , NVIDIA veya INTEL markalarından?

KS

AHMETAKDAĞ

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
34
Öncelikle kasa ve anakart seçilmeli. Sonrasında kasaya göre CPU ve GPU ve sonrasında kasaya uygun PSU ve sonra işlemciye uygun kasanın izin verdiği ölçüde soğutucu ve diğer ekstralar seçilmeli.

Aklınızda bir CPU ve GPU tercihi var mı AMD , NVIDIA veya INTEL markalarından?
hocam bu konulardan hiç anlamıyorum dediğim gibi sadece bu boyutlarda olması çok hoşuma gidiyor o yüzden bu boyutta yani MINI ITX bir sistem toplamak istiyorum bütçem belirttiğim gibi.

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
hocam bu konulardan hiç anlamıyorum dediğim gibi sadece bu boyutlarda olması çok hoşuma gidiyor o yüzden bu boyutta yani MINI ITX bir sistem toplamak istiyorum bütçem belirttiğim gibi.
Hocam uğur hocam ekran kartı ve işlemcide aklınızda ne var şeklinde soruyor Intel/AMD/Nvidia olarak zaten uygun kasa ve anakarti önerir bütçenize göre

KS

AHMETAKDAĞ

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
34
Hocam uğur hocam ekran kartı ve işlemcide aklınızda ne var şeklinde soruyor Intel/AMD/Nvidia olarak zaten uygun kasa ve anakarti önerir bütçenize göre
Hocam inanın hiçbir bilgim yok ama bu fiyata toplanabilecek en optimum sistem hangisiyse onu almak istiyorum. Araştırdığım kadarıyla RTX 3060 ve RTX 3050 bu fiyat bandındaki sistemlerde kullanılıyor onlar olabilir.

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Hocam inanın hiçbir bilgim yok ama bu fiyata toplanabilecek en optimum sistem hangisiyse onu almak istiyorum. Araştırdığım kadarıyla RTX 3060 ve RTX 3050 bu fiyat bandındaki sistemlerde kullanılıyor onlar olabilir.
10-15 aralığındaki sistemlerde o kartlar var hocam, madem bütçe 25 k bu kartlarla harcamayın paranızı. Oyun odaklı alacaksanız AMD kanadı daha performanslı ve uygun fiyatlı olur

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Fiyata monitör ekipman vs dahil mi onu da belirtirseniz yapılacak öneriler için daha sağlıklı olur

KS

AHMETAKDAĞ

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
34
10-15 aralığındaki sistemlerde o kartlar var hocam, madem bütçe 25 k bu kartlarla harcamayın paranızı. Oyun odaklı alacaksanız AMD kanadı daha performanslı ve uygun fiyatlı olur
hocam inanın bir fikrim yok en iyisini siz bilirsiniz bu dediğim tarzda hiç hazır sistem bulamadım bu attığım videodaki sistemlerde şuan satılmıyor maalesef
:/

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,138
mini-ITX sistem olduğu için çoğu bileşen normalden bir tık daha pahalı o yüzden piyasadaki sistemlerin fiyatlarıyla bu tarzda mini bir sistemi kıyaslamak doğru değil.

Sistemin kullanım amacı nedir oyun mu iş mi yoksa karma mı? Eğer oyunsa oynayacağınız oyunlardan birkaç örnek veya iş ise iş için birkaç yazılım örneği paylaşın.

KS

AHMETAKDAĞ

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
34
mini-ITX sistem olduğu için çoğu bileşen normalden bir tık daha pahalı o yüzden piyasadaki sistemlerin fiyatlarıyla bu tarzda mini bir sistemi kıyaslamak doğru değil.

Sistemin kullanım amacı nedir oyun mu iş mi yoksa karma mı? Eğer oyunsa oynayacağınız oyunlardan birkaç örnek veya iş ise iş için birkaç yazılım örneği paylaşın.
Tamamen oyun amacıyla topluyorum oynayacağım oyunlar: CSGO - RAİNBOW SİX - VALORANT - LOL

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,138
CPU INTEL :

MB INTEL :
CPU AMD :
MB AMD :
GPU :
  1. - RTX 3070 dengidir.!!! / 260mm Uzunluk + 120mm Genişlik + 49mm Kalınlık.!!!
  2. - RTX 3070 dengidir.!!! / 310mm Uzunluk + 131mm Genişlik + 52mm Kalınlık.!!!
  3. - 6700 XT modelinden çok bir performans farkı yok, sadece soğutması farklı diye önerdim.!!! / 323mm Uzunluk + 132mm Genişlik + 51mm Kalınlık.!!!
  4. - 6700 XT modelinden çok bir performans farkı yok, sadece soğutması farklı diye önerdim.!!! / 320mm Uzunluk + 130mm Genişlik + 50mm Kalınlık.!!!
  5. - 294mm Uzunluk + 112mm Genişlik + 60mm Kalınlık.!!!
RAM :
  1. x2 adet 1.058 TL
  2. x2 adet 1.198 TL
  3. x2 adet 1.494 TL
  4. x2 adet 1.562
SSD :
KASA :
  1. - SFX PSU ile almayın (9 numara hariç onda aparat var).!!!
  2. / - SFX PSU ile almayın (9 numara hariç onda aparat var).!!! / Hava Soğutucu ile almayın.!!!
  3. / - Sadece mini-ITX Anakart ve SFX PSU ile kullanın.!!! / Sadece 120mm Sıvı Soğutma ile alın.!!! / Ekran kartı olarak maksimum 59mm kalınlık desteği vardır.!!! / INTEL sistem ile uyumlu değil, sebebi 12. nesil işlemcilerle ITX model anakartların fiyatlarını kontrol ettim minimum 6000 TL fiyatlardan başlıyor.!!!
  4. / - Sıvı soğutma kullanılırsa 310mm ekran kartı sınırı var.!!!
PSU :
  1. - INTEL anakartlarda sadece 3 numaralı model ile uyumludur.!!!
  2. - INTEL anakartlarda sadece 3 numaralı model ile uyumludur.!!!
SOĞUTUCU :
  1. - 157mm
  2. - 154mm
  3. - 154mm
  4. - 155mm
  5. - Eğer içinden INTEL için montaj braketi çıkmazsa ki çok olası değil ama çıkmazsa bu ürünü Cooler Master sayfasından alabilirsiniz. Yada 1400-1500 TL fiyatlara INTEL LGA1700 kit dahil yazan ürün alacaksınız.
  6. - İçinden INTEL için montaj braketi çıkmayabilir.!!!
  7. - İçinden INTEL için montaj braketi çıkmayabilir.!!!
  8. - 440 TL geri ödemesi var. Kampanya Bağlantısı :
Toplamda minimum 20.929 TL yapıyor burası minimum. Seçenekleri uyarılara dikkat ederek bütçenize göre düzenleyebilirsiniz.

Son düzenleme:

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
hocam inanın bir fikrim yok en iyisini siz bilirsiniz bu dediğim tarzda hiç hazır sistem bulamadım bu attığım videodaki sistemlerde şuan satılmıyor maalesef
:/
Anladım hocam, uğur üstad yapmış önerinizi zaten umarım istediğiniz gibi olmuştur şimdiden hayırlı olsun

KS

AHMETAKDAĞ

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
34
CPU INTEL :

MB INTEL :
CPU AMD :
MB AMD :
GPU :
  1. - RTX 3070 dengidir.!!! / 260mm Uzunluk + 120mm Genişlik + 49mm Kalınlık.!!!
  2. - RTX 3070 dengidir.!!! / 310mm Uzunluk + 131mm Genişlik + 52mm Kalınlık.!!!
  3. - 6700 XT modelinden çok bir performans farkı yok, sadece soğutması farklı diye önerdim.!!! / 323mm Uzunluk + 132mm Genişlik + 51mm Kalınlık.!!!
  4. - 6700 XT modelinden çok bir performans farkı yok, sadece soğutması farklı diye önerdim.!!! / 320mm Uzunluk + 130mm Genişlik + 50mm Kalınlık.!!!
  5. - 294mm Uzunluk + 112mm Genişlik + 60mm Kalınlık.!!!
RAM :
  1. x2 adet 1.058 TL
  2. x2 adet 1.198 TL
  3. x2 adet 1.494 TL
  4. x2 adet 1.562
SSD :
KASA :
  1. - SFX PSU ile almayın (9 numara hariç onda aparat var).!!!
  2. / - SFX PSU ile almayın (9 numara hariç onda aparat var).!!! / Hava Soğutucu ile almayın.!!!
  3. / - Sadece mini-ITX Anakart ve SFX PSU ile kullanın.!!! / Sadece 120mm Sıvı Soğutma ile alın.!!! / Ekran kartı olarak maksimum 59mm kalınlık desteği vardır.!!! / INTEL sistem ile uyumlu değil, sebebi 12. nesil işlemcilerle ITX model anakartların fiyatlarını kontrol ettim minimum 6000 TL fiyatlardan başlıyor.!!!
  4. / - Sıvı soğutma kullanılırsa 310mm ekran kartı sınırı var.!!!
PSU :
  1. - INTEL anakartlarda sadece 3 numaralı model ile uyumludur.!!!
  2. - INTEL anakartlarda sadece 3 numaralı model ile uyumludur.!!!
SOĞUTUCU :
  1. - 157mm
  2. - 154mm
  3. - 154mm
  4. - 155mm
  5. - Eğer içinden INTEL için montaj braketi çıkmazsa ki çok olası değil ama çıkmazsa bu ürünü Cooler Master sayfasından alabilirsiniz. Yada 1400-1500 TL fiyatlara INTEL LGA1700 kit dahil yazan ürün alacaksınız.
  6. - İçinden INTEL için montaj braketi çıkmayabilir.!!!
  7. - İçinden INTEL için montaj braketi çıkmayabilir.!!!
  8. - 440 TL geri ödemesi var. Kampanya Bağlantısı :
Toplamda minimum 20.929 TL yapıyor burası minimum. Seçenekleri uyarılara dikkat ederek bütçenize göre düzenleyebilirsiniz.
Hocam bilgiler için sağol tek sıkıntım babamı internetten alış verişe ikna etmek :D. Vatandan alınca çok daha pahalı oluyor ama internetten alınca da sorun çıkma ihtimali çok yüksek bilemedim :(

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Hocam bilgiler için sağol tek sıkıntım babamı internetten alış verişe ikna etmek :D. Vatandan alınca çok daha pahalı oluyor ama internetten alınca da sorun çıkma ihtimali çok yüksek bilemedim :(
İnternetten neden sorun çıksın hocam, iade ve serviste yeri geliyor vatan daha bela oluyor

sercann0011

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
136
sorun çıkma ihtimalinin yüskek olduğu nerden çıkarım kral forumda 10 kişiden 9 u sistemini internetten almıştır gayet korunaklı geliyor her şey üstelik vatana o paraları vermek tamamiyle saçmalık olur

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
sorun çıkma ihtimalinin yüskek olduğu nerden çıkarım kral forumda 10 kişiden 9 u sistemini internetten almıştır gayet korunaklı geliyor her şey üstelik vatana o paraları vermek tamamiyle saçmalık olur
Aynen öyle fiyat konusunda fazlasıyla üzüyor ve kalan süreçte internetteki güvenilir sitelerden farkı yok

sercann0011

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
136
Aynen öyle fiyat konusunda fazlasıyla üzüyor ve kalan süreçte internetteki güvenilir sitelerden farkı yok
yani hocam 14k ya rtx 3060 sitemim var takır takır kullanıyorum çok şükür vatana gittiğimde 1650 sistemi bana 16k ya kakalayacaklardı tamamiyle zır delilik internetten korunaklı geliyor monitör gibi hassas bir şeyi bile internetten aldım sorunsuz kllanıyorum vermeyin o paraları vatana yazık günah

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri