25K - 30K Arası Sistem Toplama Tavsiyesi Alabilirmiyim! [Ocak 2022]

FiekGames

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba Arkadaşlar..
Gündelik olarak python, php, css vs tarzında işlerim oluyor. Aralarda günde örnek  2 3 saatimi de oyuna arıyorum genelde valorant oynuyorum. Bu aralar diğer oyunlara da merak sardım. Oyun sırasında arka plana geçip bazı işlerimi de yapıyorum. Sizden isteğim beni yormayacak bir sistem istiyorum. Kasa görüntüsü veya ilk etapta ekran kartı benim  için pekte önemli değil ve toplama konusunda zamansal bır sıkıntımda yok.
Daha sonrasından ekran kartımı yükseltebilecek bir sistem olursa sevinirim. Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

6980HX

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Cvp: 25K - 30K Arası Sistem Toplama Tavsiyesi Alabilirmiyim!

Görüntü sizin için hiç önemli değil mi tamamen performans oldaklı mı olsun?

KS

FiekGames

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
RE: 25K - 30K Arası Sistem Toplama Tavsiyesi Alabilirmiyim!

aslında aklımdan geçen  1660 ti ve super di ilk etapta arada elimde 3060 ti de kaçmıyor değil.  Önemli değil derken hepten  ölüde  olmasın  hocam :)

6980HX

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2

FiekGames' Alıntı:
aslında aklımdan geçen  1660 ti ve super di ilk etapta arada elimde 3060 ti de kaçmıyor değil.  Önemli değil derken hepten  ölüde  olmasın  hocam :)

Beyaz kasamı seversiniz yoksa siyah mı?

KS

FiekGames

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

Siyah tercihimdir.

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757

Eğer bütçenize monitör ve ekipman dahil değil ise Rtx 3070 li bir sistem oluşturabiliriz . Dilerseniz müsait zamanda uygun bir sistem toplayıp ya da bakıp hazır sistem bulup öneride bulunabilirim .

KS

FiekGames

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

ekipman ve monitör dahil değil hocam. sadece kasa kasa görselliğide önemli değil geri planda olacak. 
Arka plan  ( kali, paython, ps vs gibi yazılımlar genelde açık olur ) dikkate alarak toplarsak sevinirim.

6980HX

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2

Fiyatına göre güzel bir psu bulamadım şuanda. Psu'suz fiyatı 29746 TL ediyor.

Soğutucuyu ve SSD'yi düşürüp rami 32gb yapıp böyle bir sistemde alınabilir. PSU'ya biraz daha para kaldı.

Toplam 29270 TL ediyor.

BeratG

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

Selamlar,
sürekli olarak üstüne bastıra bastıra bu piyasada elle sistem toplamanın fiyat performansı kötü yönde etkileyeceğini savunuyorum, kendi görüşüm hazır sistemlere yönelerek sistem almayı tercih etmeniz yönünde. 
öneride bulunabileceğim ve örnek alınabilecek hazır sistemler;

KS

FiekGames

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

6980HX' Alıntı:

Fiyat düşürmek için Ram RGB'siz alınabilir soğutucu ise seçilebilir.
İlginiz için teşekkür ederim.
BeratG' Alıntı:
Selamlar,
sürekli olarak üstüne bastıra bastıra bu piyasada elle sistem toplamanın fiyat performansı kötü yönde etkileyeceğini savunuyorum, kendi görüşüm hazır sistemlere yönelerek sistem almayı tercih etmeniz yönünde. 

Bu konuda haklılık payınız var hazır sistemlerde bazen fiyat farkları da ortaya çıkıyor.
örnek  işlemci intel  i7 11700K mesela tercihim hazır sistemlerde vs kıyaslama yapınca 7400TL geliyor ben bunu 5000TL buldum mesela. Amacım uyumlu sistemi bulmak gerekirse bazı parçaları  UK veya JP alabilirim dediğim gibi zamansal sıkıntım yok.
Amacım UYUMLU BİLEŞENLERİ GÖRMEK.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129

- RGB 'yi kapatırsınız geçersiniz. Göz yorulacak bir şey yok. Biraz daha iyi bir 3070 versiyonu almış olursunuz.

Ayrıca bekleyebilirseniz Şubat ayında 5800X 3D adına güncel performansı daha da yüksek bir AMD işlemci çıkacak. Bence beklemelisiniz. Ayrıca ekran kartını size tavsiyem İncehesap indirimlerinden alın. 3060 Ti veya 3070 kartlarını anakart kombini ile İncehesap 2 haftadır 16-17K fiyatlara satıyor.

BeratG

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
FiekGames' Alıntı:
6980HX' Alıntı:

BeratG' Alıntı:
Selamlar,

Bu konuda haklılık payınız var hazır sistemlerde bazen fiyat farkları da ortaya çıkıyor.
örnek  işlemci intel  i7 11700K mesela tercihim hazır sistemlerde vs kıyaslama yapınca 7400TL geliyor ben bunu 5000TL buldum mesela. Amacım uyumlu sistemi bulmak gerekirse bazı parçaları  UK veya JP alabilirim dediğim gibi zamansal sıkıntım yok.
Amacım UYUMLU BİLEŞENLERİ GÖRMEK.

Amazon UK veya JP ile ilgili garanti, kargo gibi sıkıntılar yaşayanlarla karşılatım, Tercih sizin. yurtdışı alabilirsiniz daha üst segment donanımlar elde edebilirsiniz.

6980HX

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
BeratG' Alıntı:
Selamlar,
Bence tek tek toplamak yüksek bütçe için doğru. Hazır sistemlerde kullanılan ürünlerin kalitesi genel olarak düşük oluyor. Mesela benim topladığım ile sizin attıklarınıza bakarsak tek tek toplayınca daha ucuza geliyor.
FiekGames' Alıntı:
6980HX' Alıntı:

Rica ederim yorumu düzenledim birkaç değişiklik yaptım ona da bakabilirsiniz.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Cvp: 25K - 30K Arası Sistem Toplama Tavsiyesi Alabilirmiyim! [Ocak 2022]

@"6980HX" sistem iyi hoş ama kartı çok yapısal olarak ucuz bir model seçmişsiniz. Bence iyi bir 3060 Ti model ile değiştirilebilir. Uzun vadede daha mantıklı bir seçim olacaktır. Artı olarak bu sisteme 650W veya 750W iyi bir Bronze yada GOLD ürün yakışır. Oda 1500 TL ortalamasında ek bütçe demek.

6980HX

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
RE: Cvp: 25K - 30K Arası Sistem Toplama Tavsiyesi Alabilirmiyim! [Ocak 2022]

ugur.gozaydin' Alıntı:
@"6980HX" sistem iyi hoş ama kartı çok yapısal olarak ucuz bir model seçmişsiniz. Bence iyi bir 3060 Ti model ile değiştirilebilir. Uzun vadede daha mantıklı bir seçim olacaktır. Artı olarak bu sisteme 650W veya 750W iyi bir Bronze yada GOLD ürün yakışır. Oda 1500 TL ortalamasında ek bütçe demek.

Yurt dışı piyasasına pek hakim değilim ama yurt dışında indirim kovalayıp malzeme kalitesi daha iyi bir kart alınabilir dediğiniz gibi. Bu bütçede en azından 3070 alınmalı bence, Psu olarak bu olabilir.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129

Şuan ki piyasamızda 3060 Ti iyi modeller var 15-17K arasına. Zaten kullanıcıda kart önceliğim değil yazmış. Yani daha kaliteli bir kart seçip ileride ihtiyacı olursa yükseltebilir. Bence bu bütçeye alt sınıf bileşen kalitesi seçilmemeli.

6980HX

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2

ugur.gozaydin' Alıntı:
Şuan ki piyasamızda 3060 Ti iyi modeller var 15-17K arasına. Zaten kullanıcıda kart önceliğim değil yazmış. Yani daha kaliteli bir kart seçip ileride ihtiyacı olursa yükseltebilir. Bence bu bütçeye alt sınıf bileşen kalitesi seçilmemeli.

Bu şekilde bütçeyi 1000TL aşıyor, işlemci 1 hafta önce 4999TL'ydi Itopyada. Aynı şekilde 5000TL'ye bulursa 30300TL'ye geliyor.
Bu şekilde güzel oldu bence.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129

CPU : 

MB : 

GPU : 
  1.  - 4 yıl garantili!

SSD :
  1. ​​​​​​​

Soğutucu : 

RAM : 
Kasa : 
  1. ​​​​​​​  (Kendim kullanıyorum çok başarılı bir kasa)
  2.  (Oldukça başarılı ve uzun yıllardır var olan kaliteli bir markadır. Ülkemize yeni giriş yaptı.)
  3.  (F/P oranı yüksek bir kasadır)
  4.  (Yine iyi bir markanın iyi bir ürünü)
  5.  (Yine oldukça kaliteli ürünleri olan iyi bir markanın ürünü)
  6.  (Yine oldukça kaliteli ürünleri olan iyi bir markanın ürünü)

PSU : 

Fiyatta çok bir değişiklik olmuyor ama daha iyi seçimler oluyor.

6980HX

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2

ugur.gozaydin' Alıntı:
Çok daha doğru bir harcama bence de.

SSD diski   bu ürün ile değiştirmek daha doğru olacaktır.

Ayrıca   bu ürünü soğutucu olarak seçmekte iyi olacaktır.

RAM içinde   bu ürün veya  yada  alternatif daha iyi birer seçenek olabilir.

Kasa olarak farklı bir ürün seçmek iyi olabilir gibi.   (Kendim kullanıyorum çok başarılı bir kasa) ,   (Oldukça başarılı ve uzun yıllardır var olan kaliteli bir markadır. Ülkemize yeni giriş yaptı.) ,   (F/P oranı yüksek bir kasadır),   (Yine iyi bir markanın iyi bir ürünü),   veya   (Yine oldukça kaliteli ürünleri olan iyi bir markanın ürünü)

PSU olarak iyi bir ürün önermişsiniz ama bence az daha verilip bu  ürün alınmalı.

Fiyatta çok bir değişiklik olmuyor ama biraz daha iyi seçimler oluyor.

30k'yı çok geçmemek için düşürmüştüm SSD ve sıvı soğutmayı. Attığım SSD'nin stoğu bitmiş zaten, attığınız model yerine Itopyadan Gigabyte Aorus 7000s'i almak daha mantıklı olmaz mı?

IG280'i hiç duymadım PF240 arasında çok fark varmıdır? Görüntüyü bir kenara bırakırsak aynı bütçedeki rakibi Arctic 240'tan daha mı iyidir?

Dark Maxima v20 TD500 ile aynı hatta bir tık daha iyi hava akışına sahip ben Maxima v20 öneririm güzel geniş bir kasa.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129

IG serisinin pompası ve fan dizaynı değişti. Performansı fiyat skalası ve daha üst modelerden daha başarılı. Ayrıca PF serisinde yaptıkları ince boru kullanma hatasına düşmediler bu modelde.

M.2 diski için alternatif bıraktım daha iyi bir disk ve fiyat çok iyi.

Kasa olarak kasa malzemesi de çok önemlidir. O Dark kasa o fiyatı hakketmiyor bence.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri