21.000-25.000 TL 25K Civarına Sistem Toplama Önerisi

gnine

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İşlemci
i5 12400F
Ekran Kartı
6800xt
Merhabalar arkadaşlar yaklaşık 26k civarına sistem toplamayı düşünüyorum.
İşlemci düşüncem : i5 12400F
Ekran kartını ise ikinci el : 6800xt almayı düşünüyorum
Ssd olarak : elimde 1tb kingston nv2 var
anakart, kasa, ram, psu ve geriye kalan donanımları kafamda bir türlü oturtup karar veremedim yardımlarınızı bekliyorum.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
898
Merhabalar arkadaşlar yaklaşık 26k civarına sistem toplamayı düşünüyorum.
İşlemci düşüncem : i5 12400F
Ekran kartını ise ikinci el : 6800xt almayı düşünüyorum
Ssd olarak : elimde 1tb kingston nv2 var
anakart, kasa, ram, psu ve geriye kalan donanımları kafamda bir türlü oturtup karar veremedim yardımlarınızı bekliyorum.
Bütçe söylerseniz öneri yapabiliriz, ikinci ele bulaşmak istiyor gibisiniz ama sıfır olarak da şuna göz atabilirsiniz

KS

gnine

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Anakart, kasa, ram, psu için bütçeniz nedir?
Hocam ayrıntılı düşündüm sistemi parça parça dizemeye karar verdim.DDR5 bir sistem dizmek istiyorum. Önce işlemci, anakart, ram üçlüsünü halletmeyi düşünüyorum.

Ekran kartını bir kaç ay sonrasına erteleyip 12400f işlemci yerine 7500F almayı düşünüyorum.

Anakartı için tavsiyelerinizi alabilirim, ben kendim çokta fazla bir bilgim olmadan bu anakartı düşündüm:
Fakat beyaz renk olması siyah sistemde kötü durur mu bilemedim.

Ram için 32 gb 4-5k civarına çıkabilirim.

Psu için pek bir bilgim yok fakat 3 civarına çıkabilirim (daha uyguna f/p sıkıntı yaratmayacak bir psu da olabilir)

Kasa için de 2-3 arası çıkabilirim.

Bütçe söylerseniz öneri yapabiliriz, ikinci ele bulaşmak istiyor gibisiniz ama sıfır olarak da şuna göz atabilirsiniz
Hocam üstte elimden geldiğince bütçeyi belirtmeye çalıştım. 4060 ekran kartının 8gb vram'i olması beni kendisinden uzak tutuyor evet dlss 3 olduğu için sorun yaratmıyor biliyorum ama biraz soğuğum 4060'a ve DDR5 bir sistem dizmeyi düşünüyorum.

Ve son olarak kafamdaki sistemi böyle parça parça toplamam mı daha uyguna gelir yoksa hazır sistem olarak almam mı?

Arthur Morgan

Co Admin
Co Admin
Tepki
1,754
Hocam ayrıntılı düşündüm sistemi parça parça dizemeye karar verdim.DDR5 bir sistem dizmek istiyorum. Önce işlemci, anakart, ram üçlüsünü halletmeyi düşünüyorum.

Ekran kartını bir kaç ay sonrasına erteleyip 12400f işlemci yerine 7500F almayı düşünüyorum.

Anakartı için tavsiyelerinizi alabilirim, ben kendim çokta fazla bir bilgim olmadan bu anakartı düşündüm:
Fakat beyaz renk olması siyah sistemde kötü durur mu bilemedim.

Ram için 32 gb 4-5k civarına çıkabilirim.

Psu için pek bir bilgim yok fakat 3 civarına çıkabilirim (daha uyguna f/p sıkıntı yaratmayacak bir psu da olabilir)

Kasa için de 2-3 arası çıkabilirim.

Hocam üstte elimden geldiğince bütçeyi belirtmeye çalıştım. 4060 ekran kartının 8gb vram'i olması beni kendisinden uzak tutuyor evet dlss 3 olduğu için sorun yaratmıyor biliyorum ama biraz soğuğum 4060'a ve DDR5 bir sistem dizmeyi düşünüyorum.

Ve son olarak kafamdaki sistemi böyle parça parça toplamam mı daha uyguna gelir yoksa hazır sistem olarak almam mı?
Hazır sistem daha uygun olur ama gpu ikinci el olacaksa belki değişebilir.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri