2K Sitem (Ekran kartı Sonradan Eklenecek)

elves27

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Piyasa malumunuz bende oyunu açıp düşük detaylarda oynatabilecek bir ekran kartı ile sistemi toplayıp rtx3060 veya rtx6700 için dua edelim diyorum.

Geçici ekran kartı için alternatiflere açığım temiz 2.elde olabilir.

Sizce bu ekipman uyumu iyi midir? Ekran kartı için ne önerebilirsiniz. Monitöre görüntü verebilecek bir kart değil mi?

KS

elves27

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Tam olarak net bütçeniz nedir şuan için?
Monitör dahil Ekran kartı idarelik olarak düşünülür ise  16k bütçemiz var yine de amaç 2K 144hz olduğu için çok uçmaya gerek yok.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
 bu sistem indirime girecek. İndirime girince AMD Ryzen 5 5600X 3.7GHz 35MB Soket AM4 Tray İşlemci ve Asus Prime B450M-A II AMD B450 Soket AM4 DDR4 4400(OC)MHz mATX Anakart değişimi ile sistem bütçene uyarsa bu sistemi alın geçin derim.

KS

elves27

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Sistemin indirime gireceğini biliyorsunuz.
Benim bütçem şuanda 16k monitör dahil ekran kartını idarelik alırsak ilerde bütçeye ekleme olacak mesela 2022de stokalarda düzeldiğinde 6k daha bütçe eklemeyi planlıyorum o parayada piyasa normale dönerse 3070süper (o zamana kadar çıkar) veya 6700xt rahat alınır diye düşünüyorum.
Dolayısı ile 2K 27" monitörü 6 ay kadar 1080p düşük ayarlarda kullanıp işlemciye yüklenen oyunları oynamayı planlıyorum. 3060 içerisinde var diye düşük kalite ekipmanlara para verip bütçeyi Monitörle zorlamak istemiyorum.
Kafamda ekran kartı dahil 12k ayırayım 4k kalsın bana yılsonu veya 2022 ilk çeyregi iyi bir karta 10k ayırmış olurum diye planlıyorum.
Bunun alternatifi idarelik monitör almak fakat oda ne ekran kartını nede işlemciyi kullanacak oyunları keyifle oynatır. İçeride bir canavar var ama zincire bağlı olur.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Demek istediğiniz net anlamadım siz 16K monitör dahil bütçem var dediniz bende bu sistemi önerdim. Eğer sistem 14.5K fiyatlara gelirse söylediğim 2 bileşen değişimi ile bu sistemi  bu tarz bir monitör iler 16K civarına kombinlersiniz deyi düşündüm. Bu sistemde ileride RTX 3070 yükseltmesini kaldıramayacak bileşen yok zaten.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri