3 PİNLİ RGB Yİ 4 PİNLİ ANAKARTA BAĞLAYAMIYORUM

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

TTDoctore

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Dediğim gibi 3 pinli adreslenebilir rgb fan var 9 adet fakat anakartımın üzerindeki rgb girişi 4 pinli bunu dönüştürebileceğim bir kontrolcü var mı yada kablosu bulunur mu ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Dönüştürücü söz konusu değil. 3 Adreslenebilir RGB bağlantısı 5V ile çalışıyor ama 4 pin düz RGB bağlantısı 12V ile çalışıyor. Güç farkı olduğundan direkt dönüştürücü ile bağlamanız mümkün değil olsa bile LED 'ler yanacaktır.

- Deep Cool markasnın RGB HUB 'ı var bu iş için 5V ARGB bağlantıyı 12V RGB bağlantıya dönüştürüyor ama türkiyede bulabileceğinizi sanmıyorum bu ürünü. Başka alternatifte bilmiyorum maalesef.

KS

TTDoctore

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
yardımın için teşekkürler. yurt dışı stoğu bitmiş ürünün takipte kalacağım. son bir sorum daha bu ürünü kullanmam için yine ayrı bir rgb kontrolcüye gerek var mı yoksa direk bu üründen anakarta bağlantı sağlayabilir miyim ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Bu ürün zaten bir RGB kontrolcü ama 12V ARGB bağlantıyı 5V RGB bağlantıya dönüştüren cinsten. Ayrı bir dönüştürücüye ihtiyacınız yok. ARGB bağlantılarınızı kutuya yapıyorsunuz kutudan çıkan 4 pin 12V RGB bağlantıyıda anakarta yapıyorsunuz ve ASUS , Gigabyte ve MSI yazılımları ile kontrol edebiliyorsunuz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri