30.000₺ Bütçeye Bu Bileşenler Uyumlu Mu?

TReaperTR

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Merhaba ben oyuncu pc alacağım ama bu bileşenler uygun mu?

ram: CRUCIAL 32GB (2x16GB) Ballistix Siyah DDR4 3200MHz

anakart: MSI B560M-A PRO Intel B560 Soket 1200

sıvı soğutucu: MSI MAG CORELIQUID 280R 280mm ARGB Fanlı

ekran kartı: Sapphire Radeon RX 6600 PULSE 8GB GDDR6

güç kaynağı: MSI MPG A850GF 850 W Power Supply

ssd: MSI SPATIUM M480 1TB SSD M.2 NVMe 7000-5500MB/s SSD

işlemci: intel i7

yardım eder misin?

Moderatörün son düzenlenenleri:

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757
Bütçen nedir ? Bileşenler işlemcinin10. 11. nesil olduğunu varsayarsak uyumlu fakat bileşen uyumundan ziyade olmaması gereken ya da fazla gelen parçalar var.
Ne amaçla kullanılacak ? Bütçen nedir? Olmazsa olmaz markan var mı ?

KS

TReaperTR

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
oyun amacıyla bütçem 30.000 tl

Son düzenleme:
KS

TReaperTR

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
monitör klavye ve mause dahil

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
CPU :

GPU :
MB :
  1. - ASUS markasının kurduğu daha sonra tek başına yola devam eden oldukça iyi bir markadır.
RAM :
  1. - Polonya merkezli başarılı bir markadır. Önerdiğim tüm bellekler ömür boyu garantili zaten o konuda sorun yok.
RAM NOT : 32GB ilk başta şart değil. Önce sistemin sorunsuz ve keyif bozmayacak halde bir kapasiteyle 16GB 8+8 ideali bunun almak ve bütçeyi diğer bileşenlere aktarmak doğru olandır.

SSD :
SSD NOT : RAM için söylediklerim burası içinde geçerli. Normalde 500/512GB M.2 önerirdim ama bu bütçeye 1TB iyi olur diye F/P oranı iyi bir M.2 disk önerdim. Okuma/Yazma hızları fantezi işi oldu biraz. Çoğu insan o değerlerin hakkını verecek bir iş yapmıyor sisteminde. Oyun oynamak için SATA SSD bile fazlasıyla yeterli normalde.

KASA :
  1. - Tayvan merkezli F/P oranı yüksek ama uygun fiyatlı ürünler yapan bir markadır.
  2. - RGB uyumu için MSI anakart tercih edin.!!!
  3. - RGB uyumu için MSI anakart tercih edin.!!!
PSU :
  1. - F/P oranı yüksek bir Alman markasıdır. Ürünlerin başarımı oldukça iyidir.
  2. - Tavyan merkezli oldukça iyi bir markadır. Zaten Tayvan ülkesinden kötü marka ve ürün çıkmaz. ASUS, ASRock, MSI, Gigabye hepsi Tayvan markasıdır mesela en bilinenlerden örnek verecek olursak.
SOĞUTUCU :
  1. - Hepsi F/P oranı yüksek soğutuculardır.
SOĞUTUCU NOT : Önceliğiniz performans bileşenleri olmalı. F/P oranı yüksek işlemciyle uyumlu sorunsuz kullanılabilecek ürün seçin bütçeyi gereksiz yükseltmeden sonra isterseniz en pahalı sıvı soğutmayı alın o saatten sonra o durum keyfe girer.

MONİTÖR : - Normalde 5600/5600X ile bu monitörü ve o ekran kartlarını sorunsuz kullanırsınız ama yüksek ürün seviyorsunuz diye 5700X önerdim işlemci olarak.

Toplamda minimum 27.635 TL yapıyor burası. Gerisine F/P oranı iyi ekipmanlar alınabilir.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Uğur güzel öneriler teşekkürler. Eline sağlık.
Bir sistem hazırladım birisi için bugün aynı sistemi benzer bütçe için 3. kez revize edişim. 18K bütçeye RTX 3080 ZOTAC vardı ilk önerimdeki sistemde ki fiyat piyasa şartlarına göre çok iyiydi. Umarım kaçırmamıştır alacak kişi.

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757
Güzel fiyat , itopya da gigabyte3080 beyaz model vardı düne kadar . O da güzel fiyattı.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri