30 K İLE TOPLAYACAĞIM SİSTEM İÇİN FİKİR

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

SeyfullahTopaloglu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
SIVI SOĞUTMA:

İŞLEMCİ: 

EKRAN KARTI: 

ANAKART: 

PS : 

SSD: 

MÖNİTÖR:

ELİMDE KASA MEVCUT: 

RAM: https:  
RAM: https: 
RAMLERİ ZAMAN İLE 32 GB'A KADAR YÜKSELTMEYİ PLANLIYORUM HANGİSİNİ ALMAM DAHA MANTIKLI OLUR. SADECE BU KONUDA KARARSIZ KALDIM ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Size daha önce önerdiğim sistemlerden bir hayli kötü olmuş.

Birincisi RAM için seçimleriniz çok kötü. Ryzen 3000/5000 serisi işlemcileri ile en iyi çalışan RAM frekansı 3600MHz değeridir ama CL değer 17 üzerine çıktığı zaman ciddi performans kayıplarınız olur yani frekansı 4000/5000 yapmanızın CL19 değerinde hiçbir anlamı yok. 3600MHz CL16 bellek seçmenizi tavsiye ederim.

Sıvı Soğutmanın satıcısına bakın. Amazon Germany satıcı ki ürün yurtdışından gelecek garanti işini bildiğimiz yöntemler ile unutun. Size daha önce önerdiğim ürünlerden seçim yapın.

Ekran kartınınız az üzeri eklenirse benzer fiyatlara size daha önce önermiştim 6900XT alınabiliyor.

O M.2 alınacağınza Team MP34 alınabilir. Çok daha başarılı bir disk almış olursunuz.

PSU ve Monitöre lafım yok.

KS

SeyfullahTopaloglu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
ugur.gozaydin' Alıntı:
Size daha önce önerdiğim sistemlerden bir hayli kötü olmuş.

Birincisi RAM için seçimleriniz çok kötü. Ryzen 3000/5000 serisi işlemcileri ile en iyi çalışan RAM frekansı 3600MHz değeridir ama CL değer 17 üzerine çıktığı zaman ciddi performans kayıplarınız olur yani frekansı 4000/5000 yapmanızın CL19 değerinde hiçbir anlamı yok. 3600MHz CL16 bellek seçmenizi tavsiye ederim.

Sıvı Soğutmanın satıcısına bakın. Amazon Germany satıcı ki ürün yurtdışından gelecek garanti işini bildiğimiz yöntemler ile unutun. Size daha önce önerdiğim ürünlerden seçim yapın.

Ekran kartınınız az üzeri eklenirse benzer fiyatlara size daha önce önermiştim 6900XT alınabiliyor.

O M.2 alınacağınza Team MP34 alınabilir. Çok daha başarılı bir disk almış olursunuz.

PSU ve Monitöre lafım yok.

Abi ben bugün bazı sistem parçalarının tamamını aldım sadece ekran kartını en son alayım diye bırakdım alacağım enran kartı 11.300tl di ama stokları bitmiş bir iki saat sonra yeni stok açmışlar bu sefer ekran kartının değeri 2.000tl arttı suan sistem elimde patladı biraz :D
size sunu sormak istedim stoklar gelirmi trye yada bu fiyatlar daha makul seviyelere düşebiliirmi.
bu işler olumsuz bir şekilde devam ederse baana 
11.300tlye ekran kartı önerisinde buluna bilirmisniz

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Ekran kartı stokları ay sonuna kadar bazı firmalar yenilenecek demiş ama bence pek olası değil.

Ben olsam 1 veya 2 numarayı seçerdim ama MSI piyasada küçük büyük bu işten anlamayan insanların bile bildiği bir marka olduğu için oda tercih edilebilir. Sorun yok hepsi kalitelidir.

KS

SeyfullahTopaloglu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
ugur.gozaydin' Alıntı:
Ekran kartı stokları ay sonuna kadar bazı firmalar yenilenecek demiş ama bence pek olası değil.

Ben olsam 1 veya 2 numarayı seçerdim ama MSI piyasada küçük büyük bu işten anlamayan insanların bile bildiği bir marka olduğu için oda tercih edilebilir. Sorun yok hepsi kalitelidir.

uğur abi bu zamana kadar takıldığım her konudu olabildiğnce tahammulkar ve öğretici olduğun için teşekkür ederim öncelikle.
ben sistemi toplmadım abi toplamda 34k tutu sitem parçalarını tektar sizinle paylaşacağım ve son yorumunuzu almak isterim

RX 6900 XT

abi bütün sistem bu oldu sizin görüşünüz benim adıma önemli bir hatam veya yanlışım varsa belitmeniz beni bir hayli memlun edecektir.

sormak istediğin son husuta şudur abi sizce bu sisteme oc yapmalımıyım yoksa stokta kullanmak dahamı mantıklı.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Bir sorun yok bazı bileşenleri biraz fazla pahalı almışsınız ama n11.com dan aldığınız için kupon vs. ile daha ucuza gelmiş olabilir.

OC yapmanıza gerek yok. Varsayılan ayarlarında kullanın. İleride işlemciniz yetmemeye başlarsa ki o biraz zor ama olursa diyelim OC yaparsınız.

Hayırlı olsun diyorum.

Başka sorularınız için foruma yine bekleriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri