Çözüldü 3000₺ Dizi/Film için monitör önerisi (Temmuz 2022)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

xlinus

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
56
Merhaba,
Şu anda oyun için:

Bu monitörü kullanıyorum. Bunun yanında sırıtmayacak, aynı boyda ve çerçevesi de aynı olan bir monitör almayı daha düşünüyorum. Bununla oyun oynamayacağım sadece film dizi izlemek ve iş yapmak için kullanacağım.
Sizce 2k 60 FPS bir monitör mu tercih etmeliyim yoksa 1080p mi almalıyım yeniden ?

Bütçe 3000₺.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
Merhaba,
Şu anda oyun için:

Bu monitörü kullanıyorum. Bunun yanında sırıtmayacak, aynı boyda ve çerçevesi de aynı olan bir monitör almayı daha düşünüyorum. Bununla oyun oynamayacağım sadece film dizi izlemek ve iş yapmak için kullanacağım.
Sizce 2k 60 FPS bir monitör mu tercih etmeliyim yoksa 1080p mi almalıyım yeniden ?

Bütçe 3000₺.
Pek bilenedim ama eğer güzel görüntü istiyorsanız 2k 60 fps alın dizi ve film de 1080 le 2k arasında fark olurmu bilmiyorum (hiç 2k kullanmadığım için :))

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Gerçek 8 bit yada yapay veya gerçek 10 bit renk gamına sahip 27" 1080p veya 27-32" QHD bir ürün alabilirsiniz. Hz ve MS değeri önemsizleşiyor sadece medya tüketimi olacaksa.

Önerinizi yaparım.

Androeat

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
283
Eğer 27" almayı düşünürseniz önerilen Acer BC270U gayet güzel bir tercih olur.

Aynı boyda yani 24" bir monitör için 2k aramanıza pek gerek yok. Görüntü kalitesi iyi bir 1080p monitör işinizi görecektir. Bu ürünleri inceleyebilirsiniz:

- 2299₺
- 2806₺ (Bu satıcının puanı biraz düşük fakat diğer yerlerde çok daha pahalı)
- 2434₺

KS

xlinus

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
56
Pek bilenedim ama eğer güzel görüntü istiyorsanız 2k 60 fps alın dizi ve film de 1080 le 2k arasında fark olurmu bilmiyorum (hiç 2k kullanmadığım için :))
2k olunca ekran özellikleri fiyata göre düşmez mi ? ek olarak 27 inç var genel olarak.
Oyun oynamayavaksaniz 2k 60 hrz daha mantıklı
evet oynamayacağım öneriniz için teşekkürler düşüncemi yukarıda belirttim.
Oyun oynanmayacagina gore 2k öneririm.
evet oynamayacağım öneriniz için teşekkürler düşüncemi yukarıda belirttim.
teşekkürler.
Gerçek 8 bit yada yapay veya gerçek 10 bit renk gamına sahip 27" 1080p veya 27-32" QHD bir ürün alabilirsiniz. Hz ve MS değeri önemsizleşiyor sadece medya tüketimi olacaksa.

Önerinizi yaparım.
önerinizi bekliyorum hocam, 24.5 inç ve 27 inç bir monitör yan yana durması estetik açısından sorun olmaz mı sizce? yoksa bana mı öyle geliyor.
Eğer 27" almayı düşünürseniz önerilen Acer BC270U gayet güzel bir tercih olur.

Aynı boyda yani 24" bir monitör için 2k aramanıza pek gerek yok. Görüntü kalitesi iyi bir 1080p monitör işinizi görecektir. Bu ürünleri inceleyebilirsiniz:

- 2299₺
- 2806₺ (Bu satıcının puanı biraz düşük fakat diğer yerlerde çok daha pahalı)
- 2434₺
çok teşekkür ederim hocam. 2k olarakta öneri yapar mısınız? Ve siz olsanız bunlardan hangisini satın alırsınız, neden? teşekkürler.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Ben VA panel ürün önermem medya tüketimi için.
Hepsi gerçek 8 bit ürünlerdir. 24" yanında 27"+ bir ürün sırıtabilir ama burada zaten medya tüketimi yapacağınız zaman uzak bir mesafeden sadece televizyon izler gibi keyif yapacağınızı düşünerek yorum yaptım. Yani karar sizin bir şey diyemem.

QHD için bütçenize ve hatta 3500 TL fiyatlara kadar değer bir ürün bulamadım ama VA panel sizin için dert değilse ACER BC270U ürünü n11.com üzerinde güvenilir bir satıcıda 3.269 TL fiyata satılıyor, alınabilir.

KS

xlinus

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
56
Önerileriniz için çok teşekkürler fakat tekrardan düşündüm de aynı boyda olmaları (24.5 inç)daha hoş olacaktır. İkinci monitörde film de izleyeceğim fakat ama sürekli yapabileceğim bir aktivite değil daha çok iş yapacağım. ekranların aynı boyda olmamaları da hoş olmayacaktır.
Hepsi gerçek 8 bit ürünlerdir. 24" yanında 27"+ bir ürün sırıtabilir ama burada zaten medya tüketimi yapacağınız zaman uzak bir mesafeden sadece televizyon izler gibi keyif yapacağınızı düşünerek yorum yaptım. Yani karar sizin bir şey diyemem.

QHD için bütçenize ve hatta 3500 TL fiyatlara kadar değer bir ürün bulamadım ama VA panel sizin için dert değilse ACER BC270U ürünü n11.com üzerinde güvenilir bir satıcıda 3.269 TL fiyata satılıyor, alınabilir.

O zaman 2 k ips panel alın geçin hocam mumkunse 27 inv alin gorsel olarak doyurur

KS

xlinus

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
56

bunlar arasından önerebileceğiniz veya farklı bir 1080 p 24.5 inç önerebileceğiniz bir monitör var mı hocam

Arthur Morgan

Co Admin
Co Admin
Tepki
1,816
KS

xlinus

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
56
Önerileriniz için teşekkürler satın alıyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri