3000 Tl'ye Telefon Önerisi

em1nadgzl

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
bütçeyi çok az alabiliriz, bu fiyatlarda alınabilecek güzel telefon önerilerinizi alabilirim...

KS

em1nadgzl

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
ugur.gozaydin' Alıntı:
Genel kullanım amacınız nedir? Oyun mu, yoksa kamera mı?

hem oyun hem kamera,iki açıdan da dengeli bi telefon işimi görür Fakat yüksek ram, kapasite ve işlemci hızının yüksek olması önceliğimdir.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Poco M3 Pro veya TCL 10 Plus bu 2 ürünü önerebilirim size.

Genel farklar:

• POCO modeli işlemci olarak biraz daha başarılı MediaTek firmasının MediaTek Dimensity 700 platformunu kullanıyor. Bu işlemci TCL modelindeki Qualcomm Snapdragon 665 platformundan biraz daha başarılı bir işlemci.
  • Bataryası POCO modelin 500 mAh daha yüksek. Toplamda 5000 mAh kapasitesi TCL modelin 4500 mAh kapasitesinden daha yüksek.
  • POCO modelin ekran yenileme hızı 90Hz ama TCL modelin 60Hz.
  • TCL modelin kamerası daha başarılı.
  • TCL modelin ekranı AMOLED ama POCO modelin ekranı IPS. AMOLED ekranın avantajı siyah ve beyaz derinliği daha başarılı ve pil ömründe ciddi anlamda daha az tüketim ile avantajlara sahip. Bu sayede 4500 mAh bataryası ile 5000 mAh POCO model ile aynı yada daha başarılı ekran pil kullanımı sunacaktır.
Genel farklar bunlar. Ben olsam TCL seçerdim ama karar sizin.

KS

em1nadgzl

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
ugur.gozaydin' Alıntı:
Poco M3 Pro veya TCL 10 Plus bu 2 ürünü önerebilirim size.

Genel farklar:

• POCO modeli işlemci olarak biraz daha başarılı MediaTek firmasının MediaTek Dimensity 700 platformunu kullanıyor. Bu işlemci TCL modelindeki Qualcomm Snapdragon 665 platformundan biraz daha başarılı bir işlemci.
  • Bataryası POCO modelin 500 mAh daha yüksek. Toplamda 5000 mAh kapasitesi TCL modelin 4500 mAh kapasitesinden daha yüksek.
  • POCO modelin ekran yenileme hızı 90Hz ama TCL modelin 60Hz.
  • TCL modelin kamerası daha başarılı.
  • TCL modelin ekranı AMOLED ama POCO modelin ekranı IPS. AMOLED ekranın avantajı siyah ve beyaz derinliği daha başarılı ve pil ömründe ciddi anlamda daha az tüketim ile avantajlara sahip. Bu sayede 4500 mAh bataryası ile 5000 mAh POCO model ile aynı yada daha başarılı ekran pil kullanımı sunacaktır.
Genel farklar bunlar. Ben olsam TCL seçerdim ama karar sizin.

TCL'in bu modelini yakın akrabam kullanıyor hiç memnun değil parmak okuması sorunlu biraz ve ara ara kasmaları yasıyor tcl almayı düşünmüyorum bunun dışında POCO markısını hiç denemedim nasıl olduğunu bilmiyorum. marka fanboyluğu yapmak gibi olmasın ama xiaomi ve ya oppo gibi markalar daha güven verici gibi...

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
POCO zaten XIAOMI markasından doğdu. Şuan bağımsız durumda. Markada bir sorun yok dert etmeyin. TCL modeli ise ben o modeli çok önerdim ama ilk defa bir sorun sizden duyuyorum.

Eğer bütçenizi 3000-4000 aralığına çekerseniz daha iyi önerilerim olur ama bu bütçeye bu 2 model haricinde bildiğim iyi bir model yok piyasada.

KS

em1nadgzl

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
ugur.gozaydin' Alıntı:
POCO zaten XIAOMI markasından doğdu. Şuan bağımsız durumda. Markada bir sorun yok dert etmeyin. TCL modeli ise ben o modeli çok önerdim ama ilk defa bir sorun sizden duyuyorum.

Eğer bütçenizi 3000-4000 aralığına çekerseniz daha iyi önerilerim olur ama bu bütçeye bu 2 model haricinde bildiğim iyi bir model yok piyasada.

3000-4000 arasına çekmeye çalışabilirim bu durumda önerileriniz ne olur peki ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
  • Poco X3 Pro : Qualcomm Snapdragon 860 CPU + Adreno 640 GPU + 5160 mAh Batarya + 33W Hızlı Şarj + IPS 120Hz Ekran + 48 MP Ana Kamera + 20 MP Ön Kamera + 4K 30 FPS + 1080p 240 FPS Video Kayıt
  • Realme 8 Pro : Qualcomm Snapdragon 720G CPU + Adreno 618 GPU + 4500 mAh Batarya + 50W Hızlı Şarj + SUPER AMOLED 60Hz Ekran + 108 MP Ana Kamera + 16 MP Ön Kamera + 4K 30 FPS + 1080p 120 FPS Video Kayıt
Bu 2 ürünü önerebilirim size.
  • Genel olarak en iyi kamera ve ekran deneyimini son Realme ürün sunuyor. Ayrıca uygun bir adaptör ile 50W hızlı şart yeteneği diğer bir artısı. Kutu içinden kaç W adaptör çıkıyor bilmiyorum. En hızlı yani performanslı ürün ise ilk POCO ürün. Genel toplamda ekran yenileme hızı daha iyi ama standart IPS ekrana sahip. Kamerası en az ortalama seviyede bir üründür tatmin eder.

KS

em1nadgzl

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
bu fiyat segmentinde alınabilecek daha iyi ürünler var mıdır alternatif olarak onlara da göz atmak isterim. Mesela ben xiaomi Note 10S'i de beğendim.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri