3060 Ti Yükte 85 Dereceye Çıkıyor Normal Mi?

SemihBera

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Selam Dostlar,

Sistemi dün yük testine soktum 85 dereceyi gördü bu değer çok abartı mı 3060 Ti için?

Çok abes derecede sıcaklık artışı olmadı stabil derecelerde artış gösterdi.

RYZEN 7 3800 X işlemci olan bir sistem.

Moderatörün son düzenlenenleri:

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Birincisi yük testleri normalden biraz daha fazla abartı yüke sokar kartı bu akılınızda bulunsun. 2. olarak kart modeli ve kasa için hava akışı önemlidir. Kart ve kasa ne? Ayrıca hangi testi yaptınız?

KS

SemihBera

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Furmark testi yaptım hocam
Kasam

POWER BOOST VK-G2052S RGB 650W 80+ Tempered Glass USB 3.0 Mid Tower Kasa​

Anakartım

ASUS TUF GAMING B550-PLUS 4600MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DP ATX Anakart​

Ekran kartım da
EAGLE RTX 3060 Tİ 8 GB OC LU

KS

SemihBera

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Birincisi yük testleri normalden biraz daha fazla abartı yüke sokar kartı bu akılınızda bulunsun. 2. olarak kart modeli ve kasa için hava akışı önemlidir. Kart ve kasa ne? Ayrıca hangi testi yaptınız?
Ama herhangi bir şekilde fps değerlerinde bir düşüş yoktu üst düzeyde 250 fps değerlerinde fps gösterdi sıcaklığa rağmen

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Ekran kartı çok iyi ama kasa MESH değil. Sorun %99 odur. Eğer oyun içi ve gündelik kullanımda 75 sınırını çok aşmıyorsa böyle kullanılır ama aşıyorsa bence kasayı değiştirin.

ckribrahim

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,099
RTX 3060 ti Eagle çok iyi değil soğutması. Kasanın etkiside var. Kasa değişirse 75-80 derecelere kadar düşme olabilir.

KS

SemihBera

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Aynı kartı kullanan tanıdıklarım var kart 65 dereceyi çok geçmiyor. Yükte maksimum 70 filan oluyorlar furmark vb. testlerden bahsediyorum.
Testlerde mi yoksa gündelik kullanımda mı gündelik kullanımdaysa benimde öyle kartın fazla ısındıgını söyleyemem ortalama benimde kartım o derecelerde çalışıyor oyunlarda falan bu tabi oyundan oyuna değişen faktörler ama normal kullanımda ısıda bir problem yok

ckribrahim

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,099
Gigabyte Eagle soğutma olarak en dip seviyelerde. Kapalı kasada bu sıcaklıklar normal. Önü mesh kasa tercihinde 10 dereceye yakın düşme görülür.
1661165403222.png

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Gigabyte Eagle soğutma olarak en dip seviyelerde. Kapalı kasada bu sıcaklıklar normal. Önü mesh kasa tercihinde 10 dereceye yakın düşme görülür.
Ekli dosyayı görüntüle 4939
Testler her zaman gerçeği yansıtmıyor, kullanıcı deneyimi farklı oluyor genelde. Dediğim gibi aynı kartı birisi karşıda birisi bu yakada 2 tanıdığım kullanıyorlar ortalama oyunda 65 derece sularında ve yük testlerinde 70 derece sınırlarında geziyor kart. Fanlar biraz sesli ama.

ckribrahim

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,099
Testler her zaman gerçeği yansıtmıyor, kullanıcı deneyimi farklı oluyor genelde. Dediğim gibi aynı kartı birisi karşıda birisi bu yakada 2 tanıdığım kullanıyorlar ortalama oyunda 65 derece sularında ve yük testlerinde 70 derece sınırlarında geziyor kart. Fanlar biraz sesli ama.
Kasa farkı olabilir bulunduğu ortam sıcaklığı olabilir.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri