3060 Ve I7-13700 Için Anakart Önerisi

HyperionXYS

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Selamlar,

Şu anda elimde 3060 ve i5-11400f sistem var işlemcinin zayıf olduğunu düşündüğüm için i7-13700 e geçiş yapacağım çoğu bileşenim asus olduğu için mümkünse asustan güzel 7k altı bi anakart önerebilir misiniz?

Moderatörün son düzenlenenleri:

EymenO.

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Tepki
370
Selamlar,

Şu anda elimde 3060 ve i5-11400f sistem var işlemcinin zayıf olduğunu düşündüğüm için i7-13700 e geçiş yapacağım çoğu bileşenim asus olduğu için mümkünse asustan güzel 7k altı bi anakart önerebilir misiniz?
İntel Anakartları pek bilmiyorum ama;

<---- daha iyi PCIe5.0 var

AM5lerde sorunlar vardı lga1700lerde var mı sorun @Sahuraka

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
399
3060i o işlemci idare eder sorunda çıkmaz yani değiştirmen olağan üstü bi değişiklik yaratacağını düşünmüyorum. bence kartını yükselteceğin seviyeye geldiğinde böyle bir değişim yapmalısın

yinede anakart istersen şuna bi bakabilirsin dd5 olarak

Son düzenleme:
KS

HyperionXYS

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
3060i o işlemci idare eder sorunda çıkmaz yani değiştirmen olağan üstü bi değişiklik yaratacağını düşünmüyorum. bence kartını yükselteceğin seviyeye geldiğinde böyle bir değişim yapmalısın

yinede anakart istersen şuna bi bakabilirsin dd5 olarak
allah allah bende öyle düşünerek almıştım herkes işte o ekran kartına bu işlemciyi mi aldın falan filan dediler bir de pc de aldığım düşük performanstan dolayı onlara hak verdim yani valoda 200-260fps düşük geldi bana 240hz monitörüm var yetmiyodu işlemci değişmek geldi aklıma biraz konu dışına çıkıcam ama driverlarım yerli yerinde arkada uygulama açık tutmayı sevmem 32gb ram var amaaaa valo da cs de 200-250 fps alıyorum cok cok az geliyor bana bu sisteme göre fps değerleri var mıdır tavsiyeleriniz yoksa dedikleri gibi işlemci mi değişeyim?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri