3070 Ti Sistem İçin Öneri!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ValarMorghulish

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
169
Anakart konusunda haklı olabilirsiniz ama ram de niye içinize sinmedi sonucta bütün ramler aynı 3200mhz cl16 :) Zaten adata 20 senedir bu sektörde

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Anakart konusunda haklı olabilirsiniz ama ram de niye içinize sinmedi sonucta bütün ramler aynı 3200mhz cl16 :) Zaten adata 20 senedir bu sektörde
Herkes bu derece ince bilgilere sahip değil, kullanıcının kafasının karışması normal yani. Sadece biraz bunu hitap olarak doğru ifade edemedi.

Yoksa
Bu markaların hepsi ki özellikle bu modeller oldukça başarılı performans ve yongalar barındırıyor. Özellikle 4 ve 6 numaralı ürünleri kolayca 3600MHz hıza manuel OC edebiliyorsunuz mesela. Hatta Crucial ürünü 4000MHz hıza uygun işlemci ve anakart kombinin de çıkartanlar var azıcık uğraşıyla.

KS

svartaljofurr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Herkes bu derece ince bilgilere sahip değil, kullanıcının kafasının karışması normal yani. Sadece biraz bunu hitap olarak doğru ifade edemedi.

Yoksa
Bu markaların hepsi ki özellikle bu modeller oldukça başarılı performans ve yongalar barındırıyor. Özellikle 4 ve 6 numaralı ürünleri kolayca 3600MHz hıza manuel OC edebiliyorsunuz mesela. Hatta Crucial ürünü 4000MHz hıza uygun işlemci ve anakart kombinin de çıkartanlar var azıcık uğraşıyla.
@ugur.gozaydin @mcaygun evet evet demek isteğim oydu yani anlıyorum diyemiycem o kadar doğruya doğru bunu düşünmemdeki sebep tüm hazır sistemlerin içinde bu anakartı ve adata ramleri görmem. Sanki zorla stop eritmeye çalışılıyormuş gibi düşündüm ne kadar doğru bir düşünce bilmiyorum ama.

ValarMorghulish

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
169
@ugur.gozaydin @mcaygun evet evet demek isteğim oydu yani anlıyorum diyemiycem o kadar doğruya doğru bunu düşünmemdeki sebep tüm hazır sistemlerin içinde bu anakartı ve adata ramleri görmem. Sanki zorla stop eritmeye çalışılıyormuş gibi düşündüm ne kadar doğru bir düşünce bilmiyorum ama.
Çoğu F/P sistemlerde Corsair Carbide kasa belkide bu kasadan TR de 1milyon tane var :) corsair vengeance 8x2 ram ve kioxia ssd görürsün zaten. Bu sistemlerin çoğu öyle biraz oynamaya kalksan fiyatı alır başını gider.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Çoğu F/P sistemlerde Corsair Carbide kasa belkide bu kasadan TR de 1milyon tane var :) corsair vengeance 8x2 ram ve kioxia ssd görürsün zaten. Bu sistemlerin çoğu öyle biraz oynamaya kalksan fiyatı alır başını gider.
Bahsettiğiniz kasa içindeki PSU ürünü eğer elektrik konusunda gelgitleri çok olan veya evde yada bölgede voltaj sorunları çok olan bir konumdaysanız kısa vadede sıkıntı çıkartabiliyor. Bu yüzden her zaman PSU ürününün bütçeyi zorlayıp ayrı alınması taraftarıyım.

Corsair markasında pek başarılı yongalara sahip bellekler yok. Ürünler iyi ona lafım yok ama F/P orağında rakiplerine çok eziliyor.

Kioxia SSD diskler genel olarak iyiler ama bazı uzak durulması gereken modeller var ki bir M.2 diski var uzak durulması gereken her sistemde kullanılıyor. Bütçeye göre sistem avantajlıysa alınır ama ben seçenek varsa değiştirilmesi taraftarıyım.

KS

svartaljofurr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
CPU INTEL :

MB INTEL :

CPU AMD :

MB AMD :
  1. > ***
  2. > ***
GPU :
GPU NOT : RTX 3070 ile 3070 Ti arasında dağlar yok hatta genelde 3070 kartı değişik bir şekilde 3070 Ti kartının önünde oyun performansı verebiliyor. Yani Ti diye diretmek bence doğru değil ama önerilerimi yaptım.

RAM :
SSD :
KASA : - Kasa değişebilir. Bütçeyi yükseltmemek için bunu önerdim iş görür bir kasadır.

PSU :
  1. - Anakart seçeneklerinde *** olanlarla uyumsuzdur!!!
SOĞUTUCU :
SOĞUTUCU NOT : Şart değil stok soğutucularla idare edilir.

Toplamda minimum AMD ile 24.089 TL yapıyor. Sıvı soğutma tercih edilebilir yada bütçeye göre ek seçenekler eklenebilir.
Değerlendireceğim hocam bir inceleyeyim geç oldu cevabım biraz kusura bakmayın. Hazır sistem önerir misiniz peki yoksa böyle daha mı mantıklı olur, İncehesap, Sinerjide falan sanki fena değil gibi gelen hazır kasalar gördüm sanki.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Öneririm hazır sistemde sorun yok.

Sistem 1 : + önerdiğim hava soğutmalar iyi olur bu sisteme.
  • AMD Ryzen 5 5600 4.4GHz 6/12 Çekirdek İşlemci
  • MSI B550 GAMING PLUS Anakart
  • PNY 16GB (2x8GB) 3200MHz RGB Bellek
  • MSI RTX 3070 GAMING Z TRIO LHR Ekran kartı
  • İşlemci ile gelen soğutucuyu kullanacağım
  • PHANTEKS P400A ARGB MESH TEMPERED GLASS Kasa
  • FSP Hydro GE 750W 80+ GOLD Modüler Güç kaynağı
  • KINGSTON A2000 500GB M.2 2200-2000MB/s SSD
Sistem 2 : - Yazan fiyata aşağıdaki bileşenlerle alınacak. Yine önerdiğim hava soğutmalar iyi olur bu sisteme.

resim-png.830

KS

svartaljofurr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Öneririm hazır sistemde sorun yok.

Sistem 1 : + önerdiğim hava soğutmalar iyi olur bu sisteme.
  • AMD Ryzen 5 5600 4.4GHz 6/12 Çekirdek İşlemci
  • MSI B550 GAMING PLUS Anakart
  • PNY 16GB (2x8GB) 3200MHz RGB Bellek
  • MSI RTX 3070 GAMING Z TRIO LHR Ekran kartı
  • İşlemci ile gelen soğutucuyu kullanacağım
  • PHANTEKS P400A ARGB MESH TEMPERED GLASS Kasa
  • FSP Hydro GE 750W 80+ GOLD Modüler Güç kaynağı
  • KINGSTON A2000 500GB M.2 2200-2000MB/s SSD
Sistem 2 : - Yazan fiyata aşağıdaki bileşenlerle alınacak. Yine önerdiğim hava soğutmalar iyi olur bu sisteme.

resim-png.830
@ugur.gozaydin Unlosta okey gibiyim hocam. Gaminggen dekinde parçalar değişmiş sanırım zaten. Şunu gördüm bugün buna ne diyorsunuz?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Unlost sistemdeki 3070 kartı gitmiş onu listeden çıkartın. Son sistemi aşağıdaki düzen ile alabilirsiniz.

Ekran Alıntısı.PNG

Güzelde bir F/P oranı yüksek hava soğutma alınırsa oldukça iyi bir sistem olur bu sistem.

KS

svartaljofurr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
KS

svartaljofurr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Unlost sistemdeki 3070 kartı gitmiş onu listeden çıkartın. Son sistemi aşağıdaki düzen ile alabilirsiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 1117

Güzelde bir F/P oranı yüksek hava soğutma alınırsa oldukça iyi bir sistem olur bu sistem.
@ugur.gozaydin bu sistemi almaya karar verdim hocam son bir kaç şey sormak istiyorum. Ekran kartındaki QUİCK ve MERC in farkı ne burada? Kasayı veya ramleri yükseltmeye gerek var mı sizce? Bunun dışında daha mantıklı bir seçeneğim yoksa bunu alıyorum hocam.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
MERC modelin frekansları daha yüksek aradaki ufak farka değer.

Kasa çok başarılı değişmeye gerek yok.

RAM modeli iyi ama RGB alınacaksa bir alttaki PNY modeller seçilebilir. PNY başarılı markadır sorun yok.

KS

svartaljofurr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
MERC modelin frekansları daha yüksek aradaki ufak farka değer.

Kasa çok başarılı değişmeye gerek yok.

RAM modeli iyi ama RGB alınacaksa bir alttaki PNY modeller seçilebilir. PNY başarılı markadır sorun yok.
@ugur.gozaydin İlla rgb olsun diye bir düşüncem yok aslında pas geçilebilir sanırım. Aynı fiyatlara böyle bir şey de varmış. Bunda 3070ti var arkadaş attı seninle aynı fiyat istersen buna bak diye ne diyorsunuz hocam?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Anakart çok giriş seviyesi yükseltme seçeneği de yok. Yani ben anakartı minimum orta segment sınıfına yakın tutmanın yıllar içinde çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden anakart minimum segmentte olmamalı. Zaten oradan kısmışlar ekran kartını bir tık yükseltmişler. Ayrıca 3070/3070 Ti arasında dağlar yok, düşük segmenk anakart farkına değmez bence.

KS

svartaljofurr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Anakart çok giriş seviyesi yükseltme seçeneği de yok. Yani ben anakartı minimum orta segment sınıfına yakın tutmanın yıllar içinde çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden anakart minimum segmentte olmamalı. Zaten oradan kısmışlar ekran kartını bir tık yükseltmişler. Ayrıca 3070/3070 Ti arasında dağlar yok, düşük segmenk anakart farkına değmez bence.
Yardımlarınız için çok teşekkür ederim @ugur.gozaydin hocam <3

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri