Soru 3080 Almak Mı 4070 Beklemek Mi?

sabanci

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Merhaba,

Biraz uzun bir girizgah ile sistem önerisi rica edeceğim. Ne yazık ki birçok konuya göz atmış olmama rağmen karar veremedim. Donanım konusunda çok fazla olan çeşitliliğe uyum sağlayamadım. Eğer bu soru başka bir konuda varsa ve görmemişsem şimdiden kusura bakmayın.

2015 yılında monster laptop almıştım, mobile gpu ile desktop arasında dev farklar var diye okumuştum. Birkaç sistem toplama denemem oldu, müthiş saçmaladım ve vazgeçtim. İşi bilenden tavsiye almak çok iyi olacak. Önce birkaç sorum var sonra da tavsiye isteğine geçeceğim.

1- 4070 beklemeye değer mi?
2- 1 TB ve en az 3000MB okuma yazma SSD'de ısrar etmemeli miyim?
3- 32 GB ve DDR5 Ram'de ısrar etmemeli miyim?
4- 3080 ekran kartı DDR5 Ram'li anakartlara uyumsuz mu?

36.000 TL (taksitle) ekran dahil bir masaüstü oyun bilgisayarı yapmak veya almak istiyorum(Çok az esneme payım olabilir). Parçaları tek tek alsam, montelerini yapabileceğime inanıyorum.

RTX 3080'den aşağı ekran kartı olmayan, SSDsi 1 TB en az 3GB/sn okuma yazması olan, 32 GB Ram'li, işlemci, psu vb diğer öğelerin bu sisteme uyumlu olduğu ve beni en az 5 sene oyun konusunda üzmeyecek bir hazır sistem var mıdır? Yoksa parça parsa öneri yapabilir misiniz?

Şimdiden teşekkürler.

ardateo

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
858
Merhaba,

Biraz uzun bir girizgah ile sistem önerisi rica edeceğim. Ne yazık ki birçok konuya göz atmış olmama rağmen karar veremedim. Donanım konusunda çok fazla olan çeşitliliğe uyum sağlayamadım. Eğer bu soru başka bir konuda varsa ve görmemişsem şimdiden kusura bakmayın.

2015 yılında monster laptop almıştım, mobile gpu ile desktop arasında dev farklar var diye okumuştum. Birkaç sistem toplama denemem oldu, müthiş saçmaladım ve vazgeçtim. İşi bilenden tavsiye almak çok iyi olacak. Önce birkaç sorum var sonra da tavsiye isteğine geçeceğim.

1- 4070 beklemeye değer mi?
2- 1 TB ve en az 3000MB okuma yazma SSD'de ısrar etmemeli miyim?
3- 32 GB ve DDR5 Ram'de ısrar etmemeli miyim?
4- 3080 ekran kartı DDR5 Ram'li anakartlara uyumsuz mu?

36.000 TL (taksitle) ekran dahil bir masaüstü oyun bilgisayarı yapmak veya almak istiyorum(Çok az esneme payım olabilir). Parçaları tek tek alsam, montelerini yapabileceğime inanıyorum.

RTX 3080'den aşağı ekran kartı olmayan, SSDsi 1 TB en az 3GB/sn okuma yazması olan, 32 GB Ram'li, işlemci, psu vb diğer öğelerin bu sisteme uyumlu olduğu ve beni en az 5 sene oyun konusunda üzmeyecek bir hazır sistem var mıdır? Yoksa parça parsa öneri yapabilir misiniz?

Şimdiden teşekkürler.
hocam zaten 4070ti ile 3080 aynı para bence 4070ti alın sorunun cevabı ise beklenmeli bence

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,015
4070 beklenir bütçe varsa 40K ya 2K monitör ile kullanılabilecek 4070 Tİ sistem toplanabilir ve 2K monitör alınabilir.

mevlutsenel

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Bu bekleme olayı ne tam olarak? Neyi bekliyoruz
Ben de bu bant ve biraz üstünde sistem toplamak istiyorum.

mevlutsenel

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
4070 için neyi bekliyoruz, ileride ne olacak ki bekliyoruz, sorumun cevabı belki çok bariz bir şey olup ben bilmiyor olabilirim :/

KS

sabanci

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
@ardateo ve @yunusx36 çok zahmet olmayacaksa belirttiğim özellikler ile bir 4070ti sistem toplayabilir misiniz? Biliyorum neredeyse her gün aynı istekleri karşılıyorsunuz ve bunun için şimdiden çok teşekkür ederim.

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,015
36k yazmış hocam
Evet ama DDR5 istediğini yazmış 40K ya çıkması gerekir.

ANAKART:

İŞLEMCİ:

EKRAN KARTI:

RAM:

SSD:

SOĞUTMA:

PSU:

KASA:

TOPLAM FİYAT: 35.437 TL

Bütçeni en aşağı 40K yapman lazım

Son düzenleme:

ardateo

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
858
Evet ama DDR5 istediğini yazmış 40K ya çıkması gerekir.

ANAKART:

İŞLEMCİ:

EKRAN KARTI:

RAM:

SSD:

SOĞUTMA:

PSU:

KASA:

TOPLAM FİYAT: 35.437 TL
hocam monitör dahil büğtçe o

ardateo

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
858
@ardateo ve @yunusx36 çok zahmet olmayacaksa belirttiğim özellikler ile bir 4070ti sistem toplayabilir misiniz? Biliyorum neredeyse her gün aynı istekleri karşılıyorsunuz ve bunun için şimdiden çok teşekkür ederim.

2 tane

O bütçede imkansız
topladım hocam hatta 34862tl ye

Son düzenleme:

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri