Soru 3080 Almak Mı 4070 Beklemek Mi?

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,015
O zaman sana şunu söylemeliyim ki yanlış yapıyorsun. Ekonomik durumunu bilemiyorum ama DLSS dediğimiz FPS'in yetmediği yerde FPS yükseltmek için kullanılan sisteme ihtiyacınız pek olamayacak zaten tüm oyunları +100 FPS te oynayacaksınız. Bunun yerine 3070Tİ lı bir sistem alın 25K'ya ve onda da DLSS olduğunu unutmayın 2k da tüm oyunları rahatlıkla oynarsınız yani. Oyun konforu ve hazzını arttırmak için iyi bir kulaklık, güzel bir mouse ve şöyle sağlam bir monitöre yatırım yapın derim ben. 200 fps ile 170 FPS oyun oynamak arasında AAA oyunlarda hiçbirşey farketmezsiniz. FPS oyunlarınıda +500 FPS oynuyacağınız için yine birşey değişmeyecektir.
Herhalde hiç yeni oyun çıkmayacak. 3070 2k da 1-2 sene sonra bitecek şuan bile 2k ultrada 60fps veremediği oyunlar var. 4070 ti her türlü daha mantıklı

Farway

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
29
Hocam 3070 artık 1080p kartı. 2k da max 1-2 yıl ömrü var.
3070 demedim 3070Tİ dedim. DLSS te boşa durmuyor hocam açıp devam edeceğiz.
Herhalde hiç yeni oyun çıkmayacak. 3070 2k da 1-2 sene sonra bitecek şuan bile 2k ultrada 60fps veremediği oyunlar var. 4070 ti her türlü daha mantıklı
Aradaki fiyat farkını göz önüne almadan mantıklı diyemeyiz bence. GTX980Tİ ile Cyberpunk oynayanlar var yeni kartlar çıksada. Tabiki benimde gönlüm 4070Tİ gibi bir karttan yana ama o kartı alıp yanına en az 2k monitör koyacağız 6k bütçe ister,Mouse,Klavye kulaklık koyacağız 4k parada buraya gitse zaten 10k kafadan bunlar ediyor.. 4070Tİ'a R7 5700X en az lazım olan işlemci yani bütçe sorun. Arkadaşında 40 Bin lira bütçesi var monitör dahil ben çıkamadım işin içinden hocam :( DDR4 bir sistem bile 35K yı geçiyor.

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,015

Aradaki fiyat farkını göz önüne almadan mantıklı diyemeyiz bence. GTX980Tİ ile Cyberpunk oynayanlar var yeni kartlar çıksada. Tabiki benimde gönlüm 4070Tİ gibi bir karttan yana ama o kartı alıp yanına en az 2k monitör koyacağız 6k bütçe ister,Mouse,Klavye kulaklık koyacağız 4k parada buraya gitse zaten 10k kafadan bunlar ediyor.. 4070Tİ'a R7 5700X en az lazım olan işlemci yani bütçe sorun. Arkadaşında 40 Bin lira bütçesi var monitör dahil ben çıkamadım işin içinden hocam :( DDR4 bir sistem bile 35K yı geçiyor.
klavye mouse ve kulaklık için 4k verme mecburiyeti yok 1.5k ile de gayet yeterli kaliteli ürünler alınır

Maethril_

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
153

Hocam 3070 ile Tİ arasında 5 fps ya var ya yok. Vramleri aynı. Dlss de kurtarmaz zaten istersen performansa al. Kötü niyetle yazmıyorum yanlış anlaşılmasın ama 2k için 3070/Ti lar in ömrü geçti artık.

Farway

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
29
Hocam 3070 ile Tİ arasında 5 fps ya var ya yok. Vramleri aynı. Dlss de kurtarmaz zaten istersen performansa al. Kötü niyetle yazmıyorum yanlış anlaşılmasın ama 2k için 3070/Ti lar in ömrü geçti artık.
Kötü niyetle yazmadığınızın farkındayım hocam bilgi alışverişi bu sonuçta ama ben de arkadaşın bütçesini hesaplayıp ona göre birşeyler söylemeye çalışıyorum. En iyisi biraz daha biriktirip 4070Tİ'ı rahat çıkarması olacak çünkü iyi bir bütçesi var.

KS

sabanci

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Peki son minvalde toplamak gerekirse aşağıda gönderdiğim listeden oluşan bir sistem çalışır mı? Kasaya sığar mı? PSU yeterli gelip sistemi elektrik kesilmelerinde korur mu?

Klavye, fare ve kulaklığım var.

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,015
Peki son minvalde toplamak gerekirse aşağıda gönderdiğim listeden oluşan bir sistem çalışır mı? Kasaya sığar mı? PSU yeterli gelip sistemi elektrik kesilmelerinde korur mu?

Klavye, fare ve kulaklığım var.
anakart bunun la değiş

ya da direk benim topladığımı al
ANAKART:

İŞLEMCİ:

EKRAN KARTI:

RAM:

SSD:

SOĞUTMA:

PSU:

KASA:

KS

sabanci

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
anakart bunun la değiş

ya da direk benim topladığımı al
ANAKART:

İŞLEMCİ:

EKRAN KARTI:

RAM:

SSD:

SOĞUTMA:

PSU:

KASA:
Teşekkür ederim. Custom ekran kartı kablosu diye bir şey varmış, bilginiz varsa paylaşır mısınız?

ardateo

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
858
O zaman sana şunu söylemeliyim ki yanlış yapıyorsun. Ekonomik durumunu bilemiyorum ama DLSS dediğimiz FPS'in yetmediği yerde FPS yükseltmek için kullanılan sisteme ihtiyacınız pek olamayacak zaten tüm oyunları +100 FPS te oynayacaksınız. Bunun yerine 3070Tİ lı bir sistem alın 25K'ya ve onda da DLSS olduğunu unutmayın 2k da tüm oyunları rahatlıkla oynarsınız yani. Oyun konforu ve hazzını arttırmak için iyi bir kulaklık, güzel bir mouse ve şöyle sağlam bir monitöre yatırım yapın derim ben. 200 fps ile 170 FPS oyun oynamak arasında AAA oyunlarda hiçbirşey farketmezsiniz. FPS oyunlarınıda +500 FPS oynuyacağınız için yine birşey değişmeyecektir.
hocam dlss 3.0 ile 3090ti dan 2 ile 4kat fazla fps alıyor ne yaşıyonuz ya

KS

sabanci

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Küstahlık olarak algılamazsanız birkaç soru daha sormak istiyorum. @yunusx36 @ardateo @Maethril_ @Farway

Ekran kartı olarak hangisini seçeyim? Hâlâ Palit mi?:

Galax ve PNY daha önce @yunusx36 Bey tarafından elendiği için onları listeye eklemedim.

Son düzenleme:

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,015
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Küstahlık olarak algılamazsanız birkaç soru daha sormak istiyorum. @yunusx36 @ardateo @Maethril_ @Farway

Ekran kartı olarak hangisini seçeyim? Hâlâ Palit mi?:

Galax ve PNY daha önce @yunusx36 Bey tarafından elendiği için onları listeye eklemedim.
Palit attığın ınno3d ve zotac ile kıyas dahi edilmemesi gereken bir model

KS

sabanci

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Çok teşekkürler.
Terslemekte veya kötü cevap vermekte özgürsünüz fakat bir şey daha sormak istiyorum. Bu sistem taksitli alım şekline geçtiği için benim planladığım rakamı zaten geçti ve ben bunu içişleri bakanına danışıp onay aldım.

Bu sistemde ram ve anakartı ddr5 yapsak ne kadar fark eder @yunusx36 Bey ve buna değer mi? @Farway Bey'in attığı iki parçaya göre 3300 TL fark edecek gibi görünüyor.

Son düzenleme:

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,015
Çok teşekkürler.
Terslemekte veya kötü cevap vermekte özgürsünüz fakat bir şey daha sormak istiyorum. Bu sistem taksitli alım şekline geçtiği için benim planladığım rakamı zaten geçti ve ben bunu içişleri bakanına danışıp onay aldım.

Bu sistemde ram ve anakartı ddr5 yapsak ne kadar fark eder @yunusx36 Bey ve buna değer mi? @Farway Bey'in attığı iki parçaya göre 3300 TL fark edecek gibi görünüyor.
32GB DDR5 ram ile 4.5K fiyat artar

mevlutsenel

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
hocam ddr 5 saçmalık şu andabu sistem o psuya emanet edilmez hava soğutucusyla 40k yı buluyor ve de monitör yok monitörde 5k ya yakın ama yinede teşekkürler yardımınız için
hocam arkadaş zaten buralara büyül ihtimalle 1k 2k diye diye gelmişki bütçe artmıyo ve şuanda ddr5 saçmalık onlara 240mm sıvı soğutma gerekçek minimum
bu konu benim için baya öğretici oldu, yazan herkese özel teşekkür
@ardateo hocam bu saçmalık nerden geliyor? fiyat yükselttiği için mi

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri