4 Adet 8GB 3600 MHZ Ram İle Sorunlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Merhaba uğur bey, ilginize teşekkür ederim. Ama manuel olarak 3600 MHZ ye çektim, bilgisayar açılmıyor. 3 kere açılmaya çalıştıktan sonra biostan açılıyor. Bende 3000 yaptım bıraktım. Başka bir ayar lazım sanki anlamadım. Yoksa benim ana kart mı izin vermiyor.
Öyle rastgele çektiyseniz olmaz. İnce ayarlar gerekiyor.

KS

ARIZAVEDAT

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Daha farklı bir durum olduğu konusunda hak veriyorum hocam. Demek istediğim 32 set alan üyelerde bu tip sorunlara denk gelmediğim için böyle bir çıkarım yaptım. %5 de olsa böyle bir ihtimalden dolayı 2 adet birebir aynı ram eklemek yerine set halinde değişim tercih ederim bundan bahsettim hocam.
Zaten farklı türden olsa değiştirip şimdiye kadar halledilirdi ama enteresan bir durum
Yanlış anlaşılmasın sizi niye yaptınız diye yargılamiyorum insanın aklına gelecek bir problem değil
aynen aynen garip bi durum

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
3600MHz yaptıktan sonra voltaj ve CL yani Timing değerleriyle oynamak gerekiyor. İsterseniz yardımcı olurum ama saat geç oldu yarın bana DC üzerinden ulaşırsanız bakarız detaylıca.

KS

ARIZAVEDAT

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
3600MHz yaptıktan sonra voltaj ve CL yani Timing değerleriyle oynamak gerekiyor. İsterseniz yardımcı olurum ama saat geç oldu yarın bana DC üzerinden ulaşırsanız bakarız detaylıca.
Uğur bey ilginize teşekkür ederim, özelden mesaj atma varmı bana atın DC hesabınızı, 06.08.2022 tatil günüm

KS

ARIZAVEDAT

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar konuyu çözemedik, problemin kaynağının işlemci olduğuna karar verdik. R7 2700 X İşlemcimin yöneticisi 4 ram kontrolüne yetmiyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri