Çözüldü 4 Adet Aerocool Mirage 12 Lite Uzaktan Kumandalı Kontrolcüye Gerek Duyar Mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

coban

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
33
Selam Dostlar,

4 adet aerocool mirage 12 lite aldım asus b550m plus anakartım var xpg invander kasasına sahibim bağlama işlemi nasıl bazılarının uzaktan kumandalı kontrolcü alması gerekiyorumuş benim alamama gerek var mı?

Moderatörün son düzenlenenleri:

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
4 adet aerocool mirage 12 lite aldım asus b550m plus anakartım var xpg invander kasasına sahibim bağlama işlemi nasıl bazılarının uzaktan kumandalı kontrolcü alması gerekiyorumuş benim alamama gerek var mı
TUF B550M PLUS ise anakartınızın ARGB desteği var. Yani yazılımla kontrol sağlayabilirsiniz ama anakartınızda 1 adet ARGB soket var. 4 ürünü ARGB olarak birleştiren bir kablo veya HUB almanız gerek.

Örnek olarak bu ürün 1 adet anakart soketini 4 tane olarak çoğaltıyor.

KS

coban

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
33
TUF B550M PLUS ise anakartınızın ARGB desteği var. Yani yazılımla kontrol sağlayabilirsiniz ama anakartınızda 1 adet ARGB soket var. 4 ürünü ARGB olarak birleştiren bir kablo veya HUB almanız gerek.

sıvı soğutma açısından sıkıntı çıkarır mı hocam Mag Coreliquid P240 alıcam

KS

coban

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
33

ayrıca id cooling ürününü kaliteli midir gerçi attığınıza göre vardır bir kaliteside sorayım dedim

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
sıvı soğutma açısından sıkıntı çıkarır mı hocam Mag Coreliquid P240 alıcam
Sıvı soğutmanızda ARGB yok. Fanları ve pompayı zaten bağlayacağınız soketler var ancak 2 sıvı soğutma fanı ki bunlar birleştirilebilir yapıda oldukları için 1 adet sokete düşüyorlar + 4 adet PWM aldığınız fan toplamda 5 fan soketine ihtiyacınız olacak. Ancak anakartınızda 4 adet PWM fan soketi var ve birisi sıvı soğutma pompası için kullanılacak yani 3 adet soket kalıyor. Fan çoklayıcı almanız gerek ekstra birde. bu hem fan bağlantıları hem ARGB LED bağlantıları için işinizi görür. 2 özelliği ürünü tek üründe hallediyorsunuz.

KS

coban

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
33
Sıvı soğutmanızda ARGB yok. Fanları ve pompayı zaten bağlayacağınız soketler var ancak 2 sıvı soğutma fanı ki bunlar birleştirilebilir yapıda oldukları için 1 adet sokete düşüyorlar + 4 adet PWM aldığınız fan toplamda 5 fan soketine ihtiyacınız olacak. Ancak anakartınızda 4 adet PWM fan soketi var ve birisi sıvı soğutma pompası için kullanılacak yani 3 adet soket kalıyor. Fan çoklayıcı almanız gerek ekstra birde. bu hem fan bağlantıları hem ARGB LED bağlantıları için işinizi görür. 2 özelliği ürünü tek üründe hallediyorsunuz.
bu attığınız 2 ürünüde alıcam değil mi

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
ikisi aynı ürün değil mi attığınız linkte 40tl lik kargo ücreti varda
Aynı ürün görünüyor ama zaten bu ürün harici bir ürün daha almanız gerek fan için. Toplamda 200 TL gibi bir fiyat çıkacak cebinizden bu yüzden son önerdiğim HUB ürününü alın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri