600₺ Bütçeye klavye önerisi (02.04.2022)

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
806
Merhabalar;

Şu an ki klavyem ve klavyemden memnunum. Ancak uzun süredir beraberiz ve ayrılma vakti geldi gibi sanki :D Bazı tuşlara basarken eski hissiyatını tam olarak alamıyorum ve değiştirmek istiyorum. Aslında direkt bu klavyenin varisi olan  ve  modellerine bakınmak istedim ancak fiyatları çok çok yüksek... G103'de soldaki programlanabilir G tuşlarına fazlasıyla alıştım, genel işlemlerde fazlasıyla yardımcı oluyorlar ve bu yüzden bu modelin alternatiflerine bakındım sonunda   buldum ve alma niyetim var ama farklı modellere yönelebilirim. Bu yüzden önerilerinizi bekliyorum.

Num Lock tuşlarının olmadığı modeller önermeyin lütfen.

celilcicekk

Moderatör
Moderatör
Tepki
5

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Cvp: 600₺ Bütçeye klavye önerisi (02.04.2022)

K55 PRO öneririm bence 600 TL altında başka adam gibi klavye yok piyasada. Yer yer indirime giren ürünler hariç tabi. Kaliteli mebran tercih ederdim ben bu bütçeye. Kendimde K55 modelini kullanıyorum uzunca bir süredir memnunum.

KS

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
806
RE: Cvp: 600₺ Bütçeye klavye önerisi (02.04.2022)

celilcicekk' Alıntı:
Merhabalar
629 TL
543 TL
487 TL
395 TL

Önerilerin için Teşekkürler. İçlerinden sadece TUF modelini beğendim biraz kaba gibi. Kullandığım modele alternatif olarak Redragon da fena durmuyor ancak markayı ilk defa görmekteyim. Bu yüzden kendimce Corsair ile karşılaştırınca Corsair daha sağlam ve uzun ömürlü olabileceği kanãtindeyim.

ugur.gozaydin' Alıntı:
K55 PRO öneririm bence 600 TL altında başka adam gibi klavye yok piyasada. Yer yer indirime giren ürünler hariç tabi. Kaliteli mebran tercih ederdim ben bu bütçeye. Kendimde K55 modelini kullanıyorum uzunca bir süredir memnunum. Öncelikle şu ana kadar bana yaptığın tüm öneriler için özel olarak teşekkür etmek istiyorum @"ugur.gozaydin". Hepsinden oldukça memnunum. K55 için birkaç ayrı sorum olacak; Programından ne kadar memnunsun? Makro atamasında ne gibi özellikleri var. Makro atama ekranından bir ekran resmi paylaşabilirsen sevinirim. RGB modları arasında bilgisayardan açtığım müziğe duyarlı veya basışa duyarlı bir mod mevcut mudur? Kendi sayfasında 4 profil görüyorum umarım onlarla sınırlı değildir. RGB'ler tamamen kapanabiliyor mu? Klavye tuşları sanırım "Keycap" deniyor. Bunlar tek tek değiştirilebiliyor mu? Şu anki klavyemde yapmayı çok istemiştim ancak buna klavyem pek de buna uygun değildi. Temizliği kolay mıdır? Bu klavyenin tüm modellerinde Enter küçük mü ? Ekstra: Dragon Center ile RGB'leri senkronize çalışabilir mi ?

Öncelikle şu ana kadar bana yaptığın tüm öneriler için özel olarak teşekkür etmek istiyorum @"ugur.gozaydin". Hepsinden oldukça memnunum.

K55 için birkaç ayrı sorum olacak;
  • Programından ne kadar memnunsun?
  • Makro atamasında ne gibi özellikleri var. Makro atama ekranından bir ekran resmi paylaşabilirsen sevinirim.
  • RGB modları arasında bilgisayardan açtığım müziğe duyarlı veya basışa duyarlı(tek tuşa basınca etrafa ışık dağılcak şekilde) bir mod mevcut mudur? Kendi sayfasında 4 profil görüyorum umarım onlarla sınırlı değildir.
  • RGB'ler tamamen kapanabiliyor mu?
  • Klavye tuşları sanırım "Keycap" deniyor. Bunlar tek tek değiştirilebiliyor mu? Şu anki klavyemde yapmayı çok istemiştim ancak klavyem buna pek de uygun değildi.
  • Temizliği kolay mıdır?
  • K55'in tüm modellerinde Enter küçük mü?
  • Ekstra: Dragon Center ile RGB'leri senkronize çalışabilir mi ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129

iCUE ile yapamadığım hiçbir şey yok. Stabil bir yazılım ayda 1 bazen 2 güncelleme alıyor.

Makro atamalarında da çok fazla seçeneğe sahip. Aşağıya 1 resim bırakıyorum. INTESERT tuşunun üzerindeki tuşlardan MR yazan tuş yazılıma gerek kalmadan makro ataması için. O tuşa bir defa basıyorsunuz daha sonra G1 diye başlayan 6 makro tuşundan birisine basıyorsunuz ve sonra makronuzu yapıyorsunuz tekrar MR tuşuna basınca kayıt olmuş oluyor.

Keycap yani tuş başlıklarının oturma soketleri standart klavyelerdeki gibi değil. Bu yüzden harici bir değişim olur mu bilemem hiç araştırmadım. Ama nette yedekleri satılıyor.

Keycap altındaki bölüm su geçirmez olduğu için klavye beyaz zemin ve kapalı yüzey. Temizlemesi kolay bence. Tuş sökme aparatı benim ürünümde yok bu size önerdiğim güncel versiyonda var mı bilmiyorum. Bir tek orası zor olabilir eğer yoksa.

ENTER tuşu bendeki üründe büyük bu güncel olan ürünlere baktım bu PRO serisine evet hepsinde büyük.

Corsair iCUE yazılımı ASUS ve MSI RGB sistemiyle uyumlu ama hiç denemedim fikrim yok.

RGB 1 tuş ile komple kapatılabiliyor. 3 kademe aydınlık seviyesi var. Resimdeki INSERT tuşunun üzerindeki tuş.

K55.png

KS

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
806

Bilgilendirme için çok teşekkür ederim. 
  • Programsızda makro ataması yapılabilmesi çok güzelmiş.
  • Tuş başlıklarının yedekleri satılıyorsa farklı şekillerde de satımı yapılıyordur diye tahmin ediyorum hiç yoktan özel basım yapılabilir gibi ? "mebran" demiştiniz sanırım o şekilde aratma yaparak bunlara ulaşabileceğimi düşünüyorum.
  • Düşündüğüm gibi ise temizlemede zorlanmayacağım gibi. Şu anki klavyemi 4-5 ~ 5-6 ayda bir söküp su-sabun-fırça ile temizlemesini yapıyordum.
  • Anakartla uyumlu olması güzel, deneyeceğim.

RGB Modunun ses senkronizasyonu var mı ? Spotify'dan bir şey açtığımda sese göre başlayıp bitmesi gibi?

Stok tükenmezse ve fiyat değişmezse yarın sipariş vereceğim ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129

K55 keycaps diye aratınca Amazon sayfasında  böyle bir link buldum. Uyumlu yazıyor ama bilemedim.

Sabun hiç kullanmadım ama nemli fırçayla ve dezenfektan veya kolonya ile klavyeyi 2 ayda bir tuşları söküp temizlik yapıyorum. Tuşlarıysa 1 saat kadar bakteri öldürücü bir temizlik sıvısı + sabun dolu bir kovada bekletiyorum sonra tek tek silip geri takıyorum. Daha tuşlarda herhangi bir sorun yok. Dayanıklı bir malzeme kullanmışlar boya olarak. 

RGB modu olarak bendeki üründe 5 farklı RGB modu var ve sese göre etkileşim yok. Ancak bendeki ürün eski versiyon dediğim gibi. Benim K55 ürünü 3 bölgeli aydınlatmaya sahip. K55 PRO modeli 4 ve PRO XT modeli 5 bölgeli aydınlatmaya sahip. Onlarda yazılımda ne seçenekler var bilmiyorum ekstra olarak.

KS

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
806

Teşekkürler aldıktan sonra detaylı araştıracağım.

Benim şu anki klavye tuşları birleşik yapıda veya gömülü gibi desem yanlış olmaz sanırım..  burada fairy + çamaşır suyu kullanıyor ama ben Activex sıvı sabun katıyorum.. Sonucunda iyi ve temiz bir görünüme kavuşturuyor neticede :)

hakkiucar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
17

K55 PRO öneririm bence 600 TL altında başka adam gibi klavye yok piyasada. Yer yer indirime giren ürünler hariç tabi. Kaliteli mebran tercih ederdim ben bu bütçeye. Kendimde K55 modelini kullanıyorum uzunca bir süredir memnunum.
Hocan hala bu fiyata bundan daha iyi var mı almaya değer mi bunu?

Moas

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
104
Merhabalar;

Şu an ki klavyem ve klavyemden memnunum. Ancak uzun süredir beraberiz ve ayrılma vakti geldi gibi sanki :D Bazı tuşlara basarken eski hissiyatını tam olarak alamıyorum ve değiştirmek istiyorum. Aslında direkt bu klavyenin varisi olan ve modellerine bakınmak istedim ancak fiyatları çok çok yüksek... G103'de soldaki programlanabilir G tuşlarına fazlasıyla alıştım, genel işlemlerde fazlasıyla yardımcı oluyorlar ve bu yüzden bu modelin alternatiflerine bakındım sonunda buldum ve alma niyetim var ama farklı modellere yönelebilirim. Bu yüzden önerilerinizi bekliyorum.

Num Lock tuşlarının olmadığı modeller önermeyin lütfen.
Hocam merhaba, ben bu Razer klavyeyi kullanıyorum ve gerçekten çok memnunum. Tuş boyutları, el koyma, ses açma-kapama-durdurma tuşları, tuş rahatlığı ve sessizligi gibi birçok özellik sayabilirim. 450 lira fiyat bu gibi bir klavye için bence şu piyasada Razer kalitesi için çok iyi. Tavsiye ederim. Tabii ki son karar her zaman sizin

Sevgilerimle

KS

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
806
Hocam merhaba, ben bu Razer klavyeyi kullanıyorum ve gerçekten çok memnunum. Tuş boyutları, el koyma, ses açma-kapama-durdurma tuşları, tuş rahatlığı ve sessizligi gibi birçok özellik sayabilirim. 450 lira fiyat bu gibi bir klavye için bence şu piyasada Razer kalitesi için çok iyi. Tavsiye ederim. Tabii ki son karar her zaman sizin

Sevgilerimle
Son yorumumdan bir gün sonra K55 Pro'yu MediaMarkt'dan aldım. Öneriniz için yine de teşekkürler.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri