600 TL bütçeye SATA SSD tavsiyesi (19 Mayıs 2022)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cihanny

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
600 TL bütçeye SATA SSD tavsiyesi istiyorum sizlerden.

KS

Cihanny

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
ne gibi sorunlar yaşanıyor?
ben sadece oyun için ek depolama alanı için alacağım sistemde 500 gb yine kioxia m2 ssd var

KS

Cihanny

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
480 gblık kioxia sata mı almak yoksa 1 tblık hdd mi almak mantıklı peki?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
WD Blue 1TB 7200rpm öneririm size. 3 adet WD marka disk kullanıyorum sorun yaşamadım yıllardır.

HDD disk yedekleme yapacaksanız daha mantıklı oluyor. SSD diskten daha fazla kapasite avantajı var ve birde bozulmaya yakınlaştıkça ses vs. ile kendisini belli ediyor. SSD disk çat diye birden bozuluyor.

KS

Cihanny

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
WD Blue 1TB 7200rpm öneririm size. 3 adet WD marka disk kullanıyorum sorun yaşamadım yıllardır.

HDD disk yedekleme yapacaksanız daha mantıklı oluyor. SSD diskten daha fazla kapasite avantajı var ve birde bozulmaya yakınlaştıkça ses vs. ile kendisini belli ediyor. SSD disk çat diye birden bozuluyor.
oyunlarda kullanacağım bir sorun olmaz dimi hdd alacağım o zaman
birde seagate okuma ve yazma değerleri bir tık daha yüksek ondan almayı düşünüyorum

Arax

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
birde seagate okuma ve yazma değerleri bir tık daha yüksek ondan almayı düşünüyorum
WD almanızı öneririm HDD alacaksaız segate almayın onun dışında online oyun için SSD daha iyi olur ama çok oyun atarım diyorsanız HDD az oyun atıcam derseniz ssd ( bence HDD )

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Yükleme süreli yavaş olacaktır sadece oyun için yüklemelerden bahsediyorum başka sorun yok. Ve @Aras_11 kullanıcısının dediği gibi online tabanlı oyunlarda önermem.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri