7000 TL Üst Limit

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

klonsvar181

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Üniversite yıllarımda sorunsuz bir şekilde çalışıp kodlama yapabileceğim cihaz arıyorum. Benim için önemli olanlar en az 3-4 sene boyunca performansını kaybetmeden devam ettirebilmesi. Kasa sağlamlığı ve pil ömrü.

Aklımda şu cihazlar bulunuyor.

başka önerileriniz varsa bekliyorum.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Ryzen 4000 serisine düşmenizi tavsiye etmem. Ryzen 5000 veya INTEL 11. nesil bir işlemci seçebilirsiniz. 8GB RAM fazlasıyla yeterli olur bu işlerde. M.2 veya SATA SSD olması şart. Gerisinde pil için dikkat etmişsiniz ki 45Wh veya üzeri pil kapasitesi sizi uzun süre şarja takmadan götürecektir.

Bu bulduğunuz 5000 serisi olan cihaz donanımsal olarak güçlü bir cihaz ama 38Wh batarya kapasitesi var ki bu biraz alt segment. Cihazda harici ekran kartı olmadığından bu pilde uzun süre kullanım sağlar ama daha uzun kullanım istiyorsanız 45Wh ve üzeri seçmeniz gerekiyor. Cihaz alınır ve işinizi sorunsuz bir şekilde görür. Alternatif bakıp önerinizi yapmaya çalışacağım.

- Bu cihazı önerebilirim size. Harici GPU birimi olması GPU odaklı bir işinizi olursa daha avantajlı olacaktır. Pil gücü ideal ve marka model olarak biraz daha başarılı bir üründür.

KS

klonsvar181

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
ugur.gozaydin' Alıntı:
Ryzen 4000 serisine düşmenizi tavsiye etmem. Ryzen 5000 veya INTEL 11. nesil bir işlemci seçebilirsiniz. 8GB RAM fazlasıyla yeterli olur bu işlerde. M.2 veya SATA SSD olması şart. Gerisinde pil için dikkat etmişsiniz ki 45Wh veya üzeri pil kapasitesi sizi uzun süre şarja takmadan götürecektir.

Bu bulduğunuz 5000 serisi olan cihaz donanımsal olarak güçlü bir cihaz ama 38Wh batarya kapasitesi var ki bu biraz alt segment. Cihazda harici ekran kartı olmadığından bu pilde uzun süre kullanım sağlar ama daha uzun kullanım istiyorsanız 45Wh ve üzeri seçmeniz gerekiyor. Cihaz alınır ve işinizi sorunsuz bir şekilde görür. Alternatif bakıp önerinizi yapmaya çalışacağım.

- Bu cihazı önerebilirim size. Harici GPU birimi olması GPU odaklı bir işinizi olursa daha avantajlı olacaktır. Pil gücü ideal ve marka model olarak biraz daha başarılı bir üründür.

Teşekkür ediyorum. Açıkcası 5.5 - 6k fiyatlarındaki bu cihazlar işimi görecekse üstüne 1k daha eklemeyi pek uygun görmüyorum. Zaten halihazırda güçlü bir masaüstüne sahibim. Evde olmadığım zamanlar dışarıda işlerimi yapmama yardımcı olacak laptop olsa yeterli benim için.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Bütçeniz varsa bu tarz kompleks kapalı kutu cihazlarda her zaman ne kadar bütçeniz üzerine çıkarsanız o kadar uzun vadeli bir cihaza sahip olursunuz. Karar sizin.

Başka sorularınız için foruma yine bekleriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri