7000 tllik bilgisayar toplama

Radon

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Benim 7000 tl butcem va r bu butceyle oyun oynama ve birazda yazilim amacli bir sistem toplamak istiyorum.önerileriniz neler?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Radon' Alıntı:
Benim 7000 tl butcem va r bu butceyle oyun oynama ve birazda yazilim amacli bir sistem toplamak istiyorum.önerileriniz neler?

1-2 hafta daha beklemenizi tavsiye ederim yeni Ryzen 3000 serisi satışa çıksın Temmuz ayında 3600 serisi ile sistem öneririz daha performanslı ve ileri dönük olur.

Beklemek istemezseniz aşağıdaki sistemlerden tercih yapabilirsiniz.

Bu sistem için aşağıdaki değişiklikleri yapabilirsiniz.

Soğutucu;

Yukarıdaki fiyata ek bu soğutucuyu alabilirsiniz. AMD 'nin kendi soğutucusu var ama çoğu kullanıcı bu yaz aylarında 70 derece üzerini gördükleri için stok soğutucudan şikayetçi.

Depolama;
 + 

Ben sadece Adata firmasından kaliteli ve performanslı bir ürün olan SU650 960GB SATA SSD modelini koydum sisteme. Ama eğer bana sadece 1 TB SSD yetmez derseniz ya bu SU650 960 GB SSD +278,88 TL 'ye 1 TB HDD ekleyin yada yukarıda verdiğim 960 GB SSD fiyatına 480 GB SSD + 1 TB HDD bu ikiliyi tercih edin.

Anakart;

Koyduğum anakart F/P odaklı kaliteli bir ürün. Ama ben ileride sıvı soğutma alıp OC yapmak isterim ve daha çok RAM slotu olsun derseniz 70 TL fark fazla değil bu verdiğim AsRock PRO4 modelini alın. AsRock markasını bilmiyorsanız ASUS markasının Asya pazarı için çıkarttığı alt bir markadır. ASUS kalitesi aynen devam ediyor içiniz rahat olsun.

Kasa;
 yada 

Koyduğum kasa Sharkoon TG5 ve 4 adet Tek Renk Kırmızı Fan + Temperli CAM + Sıvı Soğutma desteği bulunan bir kasa. Aynı kasanın RGB Fan ve Kontrolcüsü olan versiyonunu yukarıda verdim. +107 TL ekstra fark ile onu alabilirsiniz. Alternarif olarak Cooler Master modelinide koydum Sharkoon TG5 RGB modeli ile aynı özelliklerde bir kasa oda.

Alternatif aşağıdaki sistemde var ama 500 TL fazladan çıkmanız gerek. Karşılığında RTX 2060 kartını RTX 2070 kartına çıkartabiliyorsunuz. Yukarıdaki sistemde verdiğim yükseltmeler aynen geçerli bir sistem içinde.

Eğer 2K çözünürlükte oyun oynayacaksanız işlemciyi  eksi 350 TL aşağısına bu işlemci ile değiştirebilirsiniz. 1080p için RTX 2070 ile biraz zayıf kalıyor frekans olarak bu yüzden 1080p 'de önermiyorum. Sadece 2K bir monitör alacaksanız bu işlemciyi tercih edin. Sebebi 2K çözünürlükte Frekans çok FPS düşüşüne sebep olmuyor. 4K 'da ise hiç düşüşe sebep olmuyor. 

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Beklemek istemezseniz aşağıdaki sistemlerden tercih yapabilirsiniz.

Bu sistem için aşağıdaki değişiklikleri yapabilirsiniz.

Soğutucu;

Yukarıdaki fiyata ek bu soğutucuyu alabilirsiniz. AMD 'nin kendi soğutucusu var ama çoğu kullanıcı bu yaz aylarında 70 derece üzerini gördükleri için stok soğutucudan şikayetçi.

Depolama;
 + 

Ben sadece Adata firmasından kaliteli ve performanslı bir ürün olan SU650 960GB SATA SSD modelini koydum sisteme. Ama eğer bana sadece 1 TB SSD yetmez derseniz ya bu SU650 960 GB SSD +278,88 TL 'ye 1 TB HDD ekleyin yada yukarıda verdiğim 960 GB SSD fiyatına 480 GB SSD + 1 TB HDD bu ikiliyi tercih edin.

Anakart;

Koyduğum anakart F/P odaklı kaliteli bir ürün. Ama ben ileride sıvı soğutma alıp OC yapmak isterim ve daha çok RAM slotu olsun derseniz 70 TL fark fazla değil bu verdiğim AsRock PRO4 modelini alın. AsRock markasını bilmiyorsanız ASUS markasının Asya pazarı için çıkarttığı alt bir markadır. ASUS kalitesi aynen devam ediyor içiniz rahat olsun.

Kasa;
 yada 

Koyduğum kasa Sharkoon TG5 ve 4 adet Tek Renk Kırmızı Fan + Temperli CAM + Sıvı Soğutma desteği bulunan bir kasa. Aynı kasanın RGB Fan ve Kontrolcüsü olan versiyonunu yukarıda verdim. +107 TL ekstra fark ile onu alabilirsiniz. Alternarif olarak Cooler Master modelinide koydum Sharkoon TG5 RGB modeli ile aynı özelliklerde bir kasa oda.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Alternatif aşağıdaki sistemde var ama 500 TL fazladan çıkmanız gerek. Karşılığında RTX 2060 kartını RTX 2070 kartına çıkartabiliyorsunuz. Yukarıdaki sistemde verdiğim yükseltmeler aynen geçerli bir sistem içinde.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri