8GB 2666Mhz Yanına 8GB 2400MHz RAM Takarsam?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Hexnor

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Selamlar arkadaşlar,

Bilgisayarıma takılı olan ram model. Bu ramin yanına ben modeli takmak istiyorum. Bir sıkıntı yaşar mıyım? Veya performans düşüklüğü olur mu?

Aklımda olan Intel XMP destekliyor ikisi de 2666Mhz'e çıkabiliyor diye düşünüyorum.

hyperx.png

Moderatörün son düzenlenenleri:

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
DDR4 RAM frekansı baz olarak 2133MHz hızda çalışır. Sizin belleğiniz bu PDF dökünmanda yazdığı üzere JEDEC yani hiçbir ayar yapmadan baz olarak 2666MHz olarak çalışacak şekilde ayarlanmış. 2400MHz RAM taktığınızda 2 bellekte 2400MHz hızda çalışmayabilir.

Diğer almayı düşündüğünüz bellekse bu PDF dökümanda baz frekans olan 2133MHz hızda çalışabilir olarak görünüyor. Onda sorun yokta sizdeki bellek 2400 yada 2133 olarak çalışmayabilir.

Mertay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
905
Hocam aynı frekansa çekmeye çalışırlar birbirlerini. Fakat CAS değerleri birbirinden farklı. Stabil şekilde verim alamazsınız. Sistemde bulunan ramin aynısından kullanmanız yararınıza olur.

KS

Hexnor

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
DDR4 RAM frekansı baz olarak 2133MHz hızda çalışır. Sizin belleğiniz bu PDF dökünmanda yazdığı üzere JEDEC yani hiçbir ayar yapmadan baz olarak 2666MHz olarak çalışacak şekilde ayarlanmış. 2400MHz RAM taktığınızda 2 bellekte 2400MHz hızda çalışmayabilir.

Diğer almayı düşündüğünüz bellekse bu PDF dökümanda baz frekans olan 2133MHz hızda çalışabilir olarak görünüyor. Onda sorun yokta sizdeki bellek 2400 yada 2133 olarak çalışmayabilir.
Peki ya bunu alsam ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri