Öneri 92 Derece CPU Sıcaklığı Için Kasa Veya Soğutucu Önerisi

mehmetakifak

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba benim sistemim şöyle;

Ryzen 9 5900x (stok fan wraith prism)
Sapphire 6900xt
msi meg x570 ace
4x8 hyperx ram
nzxt h510 kasa
gigabytre g27qca 2k monitör

Arkadaşlar kasanın kapağı kapalı olduğunda işlemci sıcaklığı direkt olarak 91-92 derecelerin üstüne çıkıyor. Kapağı açık bıraktığımda da ortalama 76-82 arasında seyrediyor. Grafik ayarlarına veya oyuna bakmaksızın bu değerleri alıyorum. Bugün arkadaşımın tavsiyesiyle bu ürüne sipariş verdim. Sıvı soğutucu sıcaklığı düşürür tabi ki ama ben yine de kasayı değiştirmeli miyim bunu sormak istiyorum sizlere. Aklımda yine tasarımını çok beğendiğim h510 air flow var aynı sorunları yaşar mıyım bu kasada? (Bu arada 240mm sıvı soğutucuyla 360mm arasında çok yüksek bir fiyat farkı yok. Kasaya göre 360 da alabilirim eğer önerirseniz). Bir abiniz veya kardeşiniz gibi görüp yardımcı olursanız çok sevinirim. Kasa için bütçem maksimum 2700tl (Kısaca şöyle özetleyeyim; sıcaklığın sebebi kasa mı yoksa başka bi şey mi? Eğer kasaysa Air flow nasıldır? Kötüyse sizin öneriniz nedir.)

Son düzenleme:

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,967
Merhaba benim sistemim şöyle;

Ryzen 9 5900x (stok fan wraith prism)
Sapphire 6900xt
msi meg x570 ace
4x8 hyperx ram
nzxt h510 kasa
gigabytre g27qca 2k monitör

Arkadaşlar kasanın kapağı kapalı olduğunda işlemci sıcaklığı direkt olarak 91-92 derecelerin üstüne çıkıyor. Kapağı açık bıraktığımda da ortalama 76-82 arasında seyrediyor. Grafik ayarlarına veya oyuna bakmaksızın bu değerleri alıyorum. Bugün arkadaşımın tavsiyesiyle bu ürüne sipariş verdim. Sıvı soğutucu sıcaklığı düşürür tabi ki ama ben yine de kasayı değiştirmeli miyim bunu sormak istiyorum sizlere. Aklımda yine tasarımını çok beğendiğim h510 air flow var aynı sorunları yaşar mıyım bu kasada? (Bu arada 240mm sıvı soğutucuyla 360mm arasında çok yüksek bir fiyat farkı yok. Kasaya göre 360 da alabilirim eğer önerirseniz). Bir abiniz veya kardeşiniz gibi görüp yardımcı olursanız çok sevinirim.
Hocam önce bir bütçe belirtirseniz iyi olur, tabi ki mesh kasanın etkisi olur.

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,967
Şimdi bu biraz benim kişisel zevkim ama full mesh olduğu için asus ap201+Kasa fanı olabilir

KS

mehmetakifak

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Biraz küçük gibi göründü ama fotoğraflardan mı?

dexmete

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
105
Mesh kasa hava akışı konusunda daha iyi olabilir. 360 mm destekleyen bir kasa alıp sıvı soğutucu takılabilir. Çünkü işlemciniz sıcak çalışır onu da ancak iyi bir sıvı soğutma rahat çalışıtırır

KS

mehmetakifak

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
yani sıvı soğutucum da kasam da kötü mü?

KS

mehmetakifak

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
kasa için ne diyorsunuz bu kasaya zaten 360mm olmuyor ap201 mantıklı bi kasa mı soğutma açısından yoksa başka önerileriniz de olur mu?

KS

mehmetakifak

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
kasa fanı için en uygun ve iş görecek bi öneri de alsam kafamdaki bütün problemler çözülecek hocam

bunları burdum hızlı bi aramayla

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
kasa için ne diyorsunuz bu kasaya zaten 360mm olmuyor ap201 mantıklı bi kasa mı soğutma açısından yoksa başka önerileriniz de olur mu?
Aslında kasa için yeterince bütçeniz var. Önerim aşağıdaki kasayı almanız olur , hava akışı iyidir ve 420mm'ye kadar sıvı soğutma destekler.

Soğutucu olarak aslında o işlemciye bende 360mm öneririm.

KS

mehmetakifak

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
yarın elime geçince iade edip 360 mm olanı sipariş vereceğim bunun fiyatı çok iyi marka model olarak bilginiz var mdıır?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri