95 Mbps Paket İçin Modem Tavsiyesi (Nisan 2022)

Yigit98

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Selam ve esen her kişiye.

TurkNet'e geçiş için arayıp hız bilgisi aldığımda, 95 Mbps yükleyip alma (download) ve 8 Mbps yükleyip gönderme (upload) hızım olduğunu söylediler.

Fakat bende çok eski bir Air ties modemi var -12 yılı doldurdu ve bu hızları rahat karşılayacak, Wi-Fi hızı sağlam olacak ve uzun ömürlü (ne kadar mümkünse) modem/router arıyorum.

* Sorum şu ki ben modem ve rotuer farkını tam bilmiyorum.

Fiber hız için router daha doğru olur diyenler de gördüm, router alırsan kurulum edemezsin, sadece interneti bölüşüp paylaşırsın yani modem de olmalı diyenler de gördüm...

Router alsam modeme gerek kalır mı ve ne alsam daha uygun olur?

Not: Ben port açıp CS, nmrh gibi oyunlarda oda kurup oynamayı seven birisiyim.

Modem ve router pek anlamadığım için bütçe için kesin bir şey belirlemiyorum şimdilik. Ekteki dosyada hız bilgilerim yazıyor.

Ekli dosyalar

• hız.jpg
    hız.jpg
    92.2 KB · Görüntüleme: 6
Moderatörün son düzenlenenleri:
KS

Yigit98

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Günden güne her şeyin fiyatı uçuyor ve almışken olabildiğince sağlam ve yeni olsun istiyorum.

Bunları almak ne kadar mantıklı ve sizce hangisi?

Moderatörün son düzenlenenleri:

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
2 üründe Router cihazlar direkt ağ bağlayamazsınız. Ekstra birde ağı bağlayacağınız Modem gerekiyor. Bu durumda da modem ve Router arasındaki farkı anlatmış oldum size.

Bakıp Modem + Router bir cihaz veya direkt Modem bir cihaz önereceğim size ama bütçe cidden yok mu? Çünkü 4000 TL bütçeyede bu tür cihazlar var.

Son düzenleme:
KS

Yigit98

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
2 üründe Router cihazlar direkt ağ bağlayamazsınız. Ekstra birde ağı bağlayacağınız Modem gerekiyor. Bu durumda da modem ve Router arasındaki farkı anlatmış oldum size.

Bakıp Modem + Router bir cihaz veya direkt Modem bir cihaz önereceğim size ama bütçe cidden yok mu? Çünkü 4000 TL bütçeyede bu tür cihazlar var.
Cevap için sağ olun.
İnternetim de fiber değilmiş ne de olsa yalnız birinci yazımdaki ihtiyaçlarımı ve hızımı hem wifi hem de genel olarak rahat karşılayacak -mümkünse- ileriye yönelik modem istiyorum. Ederine değer bir şey olursa 1.5 bin liraya değin çıkabilirim ya da 700 tl civarında bütçe ayıracağım.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
F/P bir Modem + dolu özellikleri olan bir Router daha iyi kombin olabilir. 1500 TL için konuşuyorum. Ne dersiniz?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri