Yardım Acer Nitro Valorant Düşük Fps Ve Isınma

Dizzy2217

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Acer nitro an515 7895 modelini aldım window kurdum ve ilk valorant yükledim i7 12700h işlemci olmasına rağmen valorantta 100-150 dalgalı bir fps alıyor i5 12500h olan arkadaşım bile 200-250 fps alıyor yardımcı olurmusunuz

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
601
Acer nitro an515 7895 modelini aldım window kurdum ve ilk valorant yükledim i7 12700h işlemci olmasına rağmen valorantta 100-150 dalgalı bir fps alıyor i5 12500h olan arkadaşım bile 200-250 fps alıyor yardımcı olurmusunuz
Ekran kartı ve laptop sitesinden chipset gibi sürücüleri kurdunuz mu?

KS

Dizzy2217

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Acer nitro an515 7895 modelini aldım window kurdum ve ilk valorant yükledim i12700h işlemci olmasına rağmen valorantta 100-150 dalgalı bir fps alıyor i5 12500h olan arkadaşım bile 200-250 fps alıyor yardımcı olurmusunuz
Ekran kartı ve laptop sitesinden chipset gibi sürücüleri kurdunuz mu?
Daha önce laptop kullanmadığın için pek bilgim yok ama nvdia denetim masası birde uygulaması vardı ordan elran kartı sürücü güncelledim diğerlerini windows update yaptı acerin sitesinden ayrıca bişey yüklemem gereklimi aygıt yöneticisinden bakınca soru işareti olan yok gözüküyor

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,195
Daha önce laptop kullanmadığın için pek bilgim yok ama nvdia denetim masası birde uygulaması vardı ordan elran kartı sürücü güncelledim diğerlerini windows update yaptı acerin sitesinden ayrıca bişey yüklemem gereklimi aygıt yöneticisinden bakınca soru işareti olan yok gözüküyor
Sisteminiz sıcak olabilir msi afterburner indirip paylasirmisin değerleri

Hüsom

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
761
muhtemelen ekran kartını kullanmıyordur ilk önce güç seçeneklerinden yüksek performansa al daha sonra grafik ayarları gelişmiş ayarlarından valorantı bulup ekran kartını seç

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
601
Ekran kartı için Exprience'ı kurun ve sürücüyü güncelleyin.
Laptobunuz sitesi de bu sanırsam, telefondan bu kadar bulabildim.
Özellikle chipset olmak üzere lan, WiFi, bluetooth, parmak izi gibi cihazınıza özel aygıtların driverları kurun. Atıyroum Windows touchpadi kurmuştur ama, universal bütün touchpadlerde çalışan bir driver kurmuştur. Kendi bileşenlerinizin kendi driverlarını kurmanız daha sağlıklı olacaktır. Laptop sitesindeki vga driverlarını kurmanıza gerek yok, Experience en güncelini kurar. Driverları kurduktan sonra bir sorununuz kalmaz büyük ihtimal.

KS

Dizzy2217

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
arkadaşlar sorunu çözdüm müşteri hizmetlerine soruyorum cevap veremediler bile servise yolladım bakımları yapılmış zaten yeni cihaz nitro senseten fan ayarlarını artırınca daha çok ısınıyor performans yerine varsayılanda kullanınca 92 sabit performans moduna alınca ise 100 derece sabit neden böyle bilmiyorum ama sorunum düzeldi ısınma problemi yaşayan başka arkadaş varsa bilgisi olsun şuanda 200-250 fps alıyorum oda tek kanal ramden kaynaklı sanırsam
Ekran görüntüsü 2023-06-12 130024.png

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri