Ağ Adaptörü üzerinden gigabit hız alabilir miyim?

ibrahimc

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Evimde gigabit hız var. Telefonumda alabileceğim en yüksek hıza ulaşabiliyorum. Fakat bilgisayarımda 100'ü geçemiyorum. Anakartımın gigabit hızı desteklediğini öğrendim. Anakart değişmeden bu sorunu aşmanın bir yolu var mı? Yani ethernet kartı/ağ adaptörü alarak bu sorunu aşabilir miyim?

Son düzenleme:

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
Anakart desteği her durum için geçerli diye biliyorum. Kablolu olsun kablosuz olsun desteğin üzerine çıkılamaz. Adaptörü boşuna almışsınız. Almadan önce sordunuz mu bilmiyorum ama sorsanız iyi olurdu.

Buraqq

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
336
Evimde gigabit hız var. Telefonumda alabileceğim en yüksek hıza ulaşabiliyorum. Fakat bilgisayarımda 100'ü geçemiyorum. Anakartımın gigabit hızı desteklemediğini öğrendim. Anakart değişmeden bu sorunu aşmanın bir yolu var mı? Yani ethernet kartı/ağ adaptörü alarak bu sorunu aşabilir miyim?

TP-Link TG-3468 V4 modelinde bir ağ adaptörü aldım ve hızımda bir değişiklik görmedim. Canlı desteğe bağlandığımda anakartım desteklemiyorsa aldığım ağ adaptörünün desteklediği hızın bir önemi olmadığını belirtti.

Anakartım desteklemediği için aldığım ağ adaptörü anakartımın hızının üstüne çıkamıyorsa almanın ne anlamı var çözemedim? Önceden bilmem gereken bir durum muydu bu?
Anakart değiştir hocam başka şeylere boşuna para harcama.

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,015
Evimde gigabit hız var. Telefonumda alabileceğim en yüksek hıza ulaşabiliyorum. Fakat bilgisayarımda 100'ü geçemiyorum. Anakartımın gigabit hızı desteklemediğini öğrendim. Anakart değişmeden bu sorunu aşmanın bir yolu var mı? Yani ethernet kartı/ağ adaptörü alarak bu sorunu aşabilir miyim?

TP-Link TG-3468 V4 modelinde bir ağ adaptörü aldım ve hızımda bir değişiklik görmedim. Canlı desteğe bağlandığımda anakartım desteklemiyorsa aldığım ağ adaptörünün desteklediği hızın bir önemi olmadığını belirtti.

Anakartım desteklemediği için aldığım ağ adaptörü anakartımın hızının üstüne çıkamıyorsa almanın ne anlamı var çözemedim? Önceden bilmem gereken bir durum muydu bu?
BU ÜRÜN İŞİNİZİ GÖRÜR ALIRSANIZ BİR İKİ AYAR YAPMANIZ GEREK BİRDE GÜNCEL SÜRÜCÜSÜNÜ KURDURKTAN SONRA GİGABİT HIZA ÇIKABİLİRSİNİZ FAKAT USB 3.0 GİRİŞE TAKMANIZ ŞART.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri