Akıllı TV de Hareketli Sahnelerde Titreme Sorunu (PC de Oyun oynarken Çok bariz oluyor)

qkhnsmsk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Merhabalar bu forumla çok alakalı mıdır bilmiyorum ama hem daha fazla kişi yazıyor hem de gerçekten anlayan arkadaşlar var.

Yakın zamanda akıllı tv aldık ( ) Özellikle exxenden UEFA maçlarını izlemek için aldık çünkü bein uydu alcısı tüplü cihaza oluyordu ama exxen olmuyordu. En iyi Qled dediler 5-6bin tl bütçe ayırmıştık ama bu tip sorunlar olamasın almışken iyisi olsun diye bunu aldık malum ekonomik durumlardan fiyatları yüksek olması normal dedik ama maçlarda, hareketli sahnelerde ve youtube bazı videolar da oyun videolarında maç videolarında - yani yalnızca canlı yayınlar değil - hepsinde görüntü titremesi oluyor. Ayarlara baktım hareket bulanıklığı azaltma var ama bu seferde top titriyor. Nasıl anlatılır bilmiyorum hareketli resim (gif) gibi olıyor diyebilirim.

Mağazadaki adam her şeyi bahane etti ve bunun normal olduğu söyledi yok internetten dolayıdır yok hz desktelemiyordur falan. Tüm mağazaları dolaştık Ordaki çalışanlara rica ettik youtube dan video açık hepsinde aynı sorun vardır 50bin tlik TVlere kadar tüm TVlerde aynı sorun vardı. Çözümü nasıl yapıcaz bilmiyorum. Baya TVyi parçalamak üzereyim. İnşallah bir çözümü vardır.

Bu arada Youtubedan beinsport özetlerini açıyorum titreme oluyor pcyi bağlıyorum titreme oluyor ama uydu alıcısında olmuyor hem digitürkün verdiği hem de dahili uydu alıcısında sorun yok.

60fps maç videosu buldum onda da sorun olmadı.

Sorunun ne olduğu anlamadım o yüzden çözüm odaklıda düşünemiyorum.

KafadanKontak

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
246
Artık gözlerimiz 60 FPS ve üstüne alıştı diye düşünüyorum. Yani bilgisayar igib harici bir cihazda 30 FPS bir görüntü vermek yerine ayarlardan bir kontrole der misin o bağladığın TV kaç HZ olarak kullanılıyor? Yani kaliteli bir HDMI ve doğru ayar ile bence 60 HZ alabilirsin PC'den yayını

1663573259738.png

KS

qkhnsmsk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
PC'den de denedim tüm ayarları, ama yine aynı 23.976HZ'den 60HZ'e kadar hepsini denedim hepsinde aynı. Bilgisayara bağlı monitörden aynı maçları açtığımda sorun olmuyor ama TVde sorun oluyor. Telefonumdan da denedim zaten telefonum eski 60fps video desteklemiyor kasıyor 30 FPS video açabiliyor sadece ama hiç takılma titreme falan hissetmiyorum. Görüntüyü akıllı tv bağlıyorum orda titremeler oluyor

KS

qkhnsmsk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
1080p 50hz de kasma olmuyor bu yüzden 1080p 50hz yayın veren bir android almam lazım yada tvnin içine root atıp çözünürlüğü 1080p 50hz'e getirmem lazım bu konu da bilgisi olan varsa yazabilir mi ?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri