Akım korumalı priz hakkında sorum var.

_SYG_

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
28
Bu ürünü alıp evdeki normal prizle çoğaltsam yine de akım koruma özelliğinden faydalanabilir miyim?

Yoksa çoklu kullanılacaksa alt linkteki priz gibi mi almam lazım?

Bu arada prize pc, monitör, modem ve ara sıra klima takacağım 13500A yeterli olur mu?

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
faydalanabilirsiniz diye biliyorum. İlk priz korumalı olunca ona bağlananlar da öyle oluyor. Yeterlilik konusunda bir bilgim yok.

MirvaLe

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
131
1. tekli ürünü alıp çoğaltma olarak kullanırsanız evet korumadan faydalanırsınız, ama ben tercihen kablolu tavsiye ederim. ayrıca güç beslemesi yetecektir. Kendim de Eco line 6lı kullanıyorum.

KS

_SYG_

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
28
1. tekli ürünü alıp çoğaltma olarak kullanırsanız evet korumadan faydalanırsınız, ama ben tercihen kablolu tavsiye ederim. ayrıca güç beslemesi yetecektir. Kendim de Eco line 6lı kullanıyorum.
faydalanabilirsiniz diye biliyorum. İlk priz korumalı olunca ona bağlananlar da öyle oluyor. Yeterlilik konusunda bir bilgim yok.
Peki çok teşekkür ederim.

KS

_SYG_

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
28
Şimdi biraz da kendim araştırdım bazı forumlarda akım korumalı prizin tek seferlik olduğunu yani yıldırım düştüğünde içindeki devrenin yandığını ve sonrasında akım koruma özelliğini kaybettiğini yazmışlar.
Bundan dolayı regülatör önermişler, yukarıda belirttiğim durum doğru mudur? Doğruysa regülatör kullanmak daha mantıklı oluyor sanırım. Regülatör önerilerinizi alabilirim.

Juice

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
269
ben bir mağazadan akım korumalı priz aldığımda satıcı abi tekli akım korumalı prize uzatma kablosu takmanı tavsiye etmiyorum sorun çıkarabilir veya bozulabilir demişti fakat markadan markaya fark edermi bilmiyorum

MirvaLe

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
131
Şimdi biraz da kendim araştırdım bazı forumlarda akım korumalı prizin tek seferlik olduğunu yani yıldırım düştüğünde içindeki devrenin yandığını ve sonrasında akım koruma özelliğini kaybettiğini yazmışlar.
Bundan dolayı regülatör önermişler, yukarıda belirttiğim durum doğru mudur? Doğruysa regülatör kullanmak daha mantıklı oluyor sanırım. Regülatör önerilerinizi alabilirim.
burada önemli olan bileşenlere zarar vermemesi ki, zaten hiç bir akım korumalı priz yıldırım vs. gibi durumlarda %100 bileşenlere zarar verilmeyeceği ve bu konuda tam koruma sağlayacağını vaat edemez. önlem almış oluyorsunuz bir nevi. yani yanan keşke akım korumalı olsun da bileşenlere zarar vermesin.
regülatör fiyatları pahalı eğer bütçeniz yetiyorsa tabi ki onlardan alabilirsiniz.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri