Çözüldü Akım Korumalı Priz Kablo Mesafesi Yetersiz Kalacak Ne Yapayım?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Merhaba Üstadlar,

En fazla 200-250 civarına kadar akım korumalı priz almayı düşünüyorum. Daha önceki konulardan bildiğim kadarıyla en verimli marka aşağıdaki üründü. Şöyle bir sorun var benim kabloyu bağlayacağım priz duvarda mesafesi fazla, kabloyu kendim değiştirsem muhtemelen prize zarar verir bu durum. En sağlıklı olan nedir:

-Tekli priz alıp kendi prizimi kullanmak mı?, -Kabloyu değiştirmek mi?
-Aynı performansı sergileyen kablosu uzun Schneider gibi markalara bakmak mı? Alternatif ürün önerisi varsa link atabilirseniz sevinirim

Almayı isteyip kablosu kısa olan ürün: https://www.cimri.com/prizler/en-ucuz-brennenstuhl-1159710-akim-korumali-priz-fiyatlari,63232280

Moderatörün son düzenlenenleri:

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Schneider/APC , Brennenstuhl , Belkin , Eaton

Yukarıdaki 5 markaya bakabilirsiniz.

Ayrıca ana priz kaynağınız akım korumalı olduktan sonra ona bağlanacak normal uzatma prizlerin hepsi kaynaktaki akım korumalı prizin etkisinde olur. Yani bir adet akım korumalı priz alıp uzatmayı o prize bağlayabilirsiniz bu sorun değil.

KS

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Schneider/APC , Brennenstuhl , Belkin , Eaton

Yukarıdaki 5 markaya bakabilirsiniz.

Ayrıca ana priz kaynağınız akım korumalı olduktan sonra ona bağlanacak normal uzatma prizlerin hepsi kaynaktaki akım korumalı prizin etkisinde olur. Yani bir adet akım korumalı priz alıp uzatmayı o prize bağlayabilirsiniz bu sorun değil.
Tam koruma sağlamaz şeklinde verilen bilgiler de var hocam kabloyu yenilemek mı mantıklı yoksa duvardaki prize tekli akım korumalı priz takmak mı mantıklı karar veremedim, kabloyu yenilersem tek sorun garanti dışı kalması haricinde zararı olmuyormuş

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Tam koruma sağlamaz şeklinde verilen bilgiler de var hocam kabloyu yenilemek mı mantıklı yoksa duvardaki prize tekli akım korumalı priz takmak mı mantıklı karar veremedim, kabloyu yenilersem tek sorun garanti dışı kalması haricinde zararı olmuyormuş
Tam koruma sağlamaz gibi bir durum söz konusu değil. Direkt evin elektrik sistemine entegre duvar prizleri var akım koruma olarak o halde onlarda işe yaramıyor ve boşa üretiliyor. Söylediğim gibi ana elektrik kaynağından akım korumalı priz ile bağlanılıp o prize bağlanan her şey buna çoğaltıcı prizlerde dahil o ana prizin süzgecine bağlı oluyor.

Karar sizin ben marka önerisi yaptım bütçenize göre karar verirsiniz.

KS

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Tam koruma sağlamaz gibi bir durum söz konusu değil. Direkt evin elektrik sistemine entegre duvar prizleri var akım koruma olarak o halde onlarda işe yaramıyor ve boşa üretiliyor. Söylediğim gibi ana elektrik kaynağından akım korumalı priz ile bağlanılıp o prize bağlanan her şey buna çoğaltıcı prizlerde dahil o ana prizin süzgecine bağlı oluyor.

Karar sizin ben marka önerisi yaptım bütçenize göre karar verirsiniz.
Sağolun hocam yazılan markalar haricinde tercih yapmayacağım işime fazlasıyla yaradı lakin karar veremediğim tek nokta garantiyi bozmaya değer mi yoksa direkt sizin dediğiniz gibi duvara tekli mı yapayım, çünkü kendi prizim de çok güven vermiyor on/off düğmesi yok uğraştırıyor girişleri de eskidi

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Sağolun hocam yazılan markalar haricinde tercih yapmayacağım işime fazlasıyla yaradı lakin karar veremediğim tek nokta garantiyi bozmaya değer mi yoksa direkt sizin dediğiniz gibi duvara tekli mı yapayım, çünkü kendi prizim de çok güven vermiyor on/off düğmesi yok uğraştırıyor girişleri de eskidi
Bir şey diyemem onun için ama bence garantiyi bozmayın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri