Akım Korumalı Priz Önerisi

Zackfair

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
İyi forumlar. Akım korumalı priz arıyorum. Forumda hocalarımın önerdiği ürünlere göz attım. Şu ürün gözüme çarptı yapılan önerilere göre
Sorum şu ki bu ürünü ana hatta bağlayıp üzerine kablosuz 3lü çoğaltıcı takıp oradan 3 uzatma kablosuna bağlamak mantıklı olur mu? Yani o ana hatta bağlanan akım korumalı priz işlev yapar mı?

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Yapacağını düşünüyorum. Sonuçta ekstra bağlantı yapacağınız ürüne korumalı akım gönderilecek. Bence problem olmaz.

KafadanKontak

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
246
Bu paylaştığın normalde bir ürünlük bir akım koruma sağlayacaktır. Yani ne kadar fazla ürün bağlarsan sağlayacağı güvenlik yüzdesi düşecektir. Ama yine de işini yapacaktır. Kaliteli bir ürün çünkü. Bunların kendiliğinden 3'lü priz olanları var. Onların koruma durumları daha sağlıklı olur senin açından. Daha çok cihazı aynı anda koruyacak şekilde güçlendiriliyorlar çünkü.

Mesela benim ana prizimde bir adet tekli Tunçmatik var. Tüm lektrik oradan yaklaşık 7 8 fişe dağılıyor ama bir de 3'lü akım korumalı priz ekleyerek esas güç çeken 2 monitör ve pc kasamı da bu üçlüye bağladım. İki aşamalı güvenlik gibi. Eğer ilk priz korumazsa arada bir koruma duvarı daha koymuşum gibi oldu. Zararlı da değil ama tavsiye edilen de benim yaptığım şekilde değil.

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
Bence de tunçmatik bakılabilir. Diğer sorunuza gelirsek akım korumalı tekli priz takıp ona beşli priz bağlasanız bile ana hat korumalı olduğundan diğer prizler de aynı şekilde çalışıyor diye biliyorum. Bu arada paylaştığınız üründe alınabilir galiba. Yanlış hatırlamıyorsan bir yerde Uğur hocam mı ne önermişti.

KS

Zackfair

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9

Bu ürün işini görecektir.
Tuncmatik de çok duymuştum hocam bunu da gözden geçirebilirim. Öneri için teşekkür ediyorum.
Bence de tunçmatik bakılabilir. Diğer sorunuza gelirsek akım korumalı tekli priz takıp ona beşli priz bağlasanız bile ana hat korumalı olduğundan diğer prizler de aynı şekilde çalışıyor diye biliyorum. Bu arada paylaştığınız üründe alınabilir galiba. Yanlış hatırlamıyorsan bir yerde Uğur hocam mı ne önermişti.
Aynen hocam okuduğum yorumlar da Uğur Hocanın tavsiyesi üzerine bunu bulmuştum.

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Ürün uğur hocanın zamanında önerdiği ürünler arasında kaliteli bir model. Tavsiyeler de mantıklı şahsen bu markanın 3 lüsünü alın yeterli olur.

MirvaLe

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
131
Besleme kablo ile ne kadar saglıklı olur orasını bilemem. Bence o kadar para verip sistem aldıktan sonra 100 200 lira fazla verip direk kablolu versiyonu almak daha iyidir.

Kendim de almış olduğum Önerim

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Besleme kablo ile ne kadar saglıklı olur orasını bilemem. Bence o kadar para verip sistem aldıktan sonra 100 200 lira fazla verip direk kablolu versiyonu almak daha iyidir.

Kendim de almış olduğum Önerim

Hocamın paylaştığı 6'lı olan modeli, benim ki 3lü. İhtiyacınıza göre ikisinden birini seçebilirsiniz. Şimdiden hayırlı olsun.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri