Aliexpress Güvenilir Mi?

favian

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
44
Selam arkadaşlar,

Daha önce Aliexpresten alışveriş yapmış yada güvenilir olduğunu düşünüğünüz mağazalar var mı içinde?

Çünkü fiyatlar bana bir değişik geldi ucuz gibi bunlar gümrük vergisi falan dahil fiyatlar mı?

Moderatörün son düzenlenenleri:

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Dolandırılabilirsiniz bence kimse güvence veremez. Gelme süreleri çok uzun ve vergi işi falan çıkınca fiyatlar sıkıntı yapabilir. Bildiğim kadarıyla vergi dahil değil.

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Güvenlimi bilmem ama bence güvenlirdir. Fiyatlara vergiler vs. dahil değil diye biliyorum. Bu arada ürünler çok geç size ulaşıyor.

KS

favian

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
44
Dolandırılabilirsiniz bence kimse güvence veremez. Gelme süreleri çok uzun ve vergi işi falan çıkınca fiyatlar sıkıntı yapabilir. Bildiğim kadarıyla vergi dahil değil.
Anladım uygulamada paranız korunur diyor ürün gelmezse falan para geri geliyor galiba bide bazı youtuberlarında alışveriş yaptığınıda gördüm ayrıca sadece çindenmi satılıyor yani türkiyede depo falan yokmu.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Ben direkt kendi satıcısından GameSir G4 PRO aldım 330 TL + 70 TL kadar gümrük ücretiyle. Bir sorun yaşamadım 15 güç sürdü elime ulaşması.

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Vaktiniz varsa, ürün gümrükte sıkıntı çıkarmayacak bir ürünse alınır hocam, gonderime dikkat edin Türkiye gönderimi ücretsiz olmazsa ocak söndürebilir

KS

favian

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
44
Ben direkt kendi satıcısından GameSir G4 PRO aldım 330 TL + 70 TL kadar gümrük ücretiyle. Bir sorun yaşamadım 15 güç sürdü elime ulaşması.
Hocam prki gümrük parasını nerde ödüyoruz urun elimize geldigindemi bide gümrük ücretini nerden öğrenebiliriz.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Ürün eve geldiğinde kuryeye ödeme yapıyorsunuz. Size şu kadar gümrük ücreti var diyor. Ücretlere yakın dönemde bir ayar çekildi o yüzden net bilgi veremiyorum. Güncel gümrük ücretleri diye nette aratırsanız bilgisini bulabilirsiniz sanırım.

KS

favian

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
44
Ürün eve geldiğinde kuryeye ödeme yapıyorsunuz. Size şu kadar gümrük ücreti var diyor. Ücretlere yakın dönemde bir ayar çekildi o yüzden net bilgi veremiyorum. Güncel gümrük ücretleri diye nette aratırsanız bilgisini bulabilirsiniz sanırım.
Tamamdır teşekkür ederim hocam.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri