almayı düşündüğüm laptop hakkında bilgisi olanlar

corleone1907

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
son yapılan indirimlerle beraber bir süredir gözüme kestirmiş olduğum şu laptopu bir mani çıkmazsa almayı planlıyorum. ddr5 desteklemesi de benim için ayrı bir tercih sebebi oldu.

yalnız 2 sorum olacak:

1- bu bilgisayarın ekran kartının watt değeri hakkında bir bilgiye ulaşamadım. bilen söyleyebilir mi?
2- boş ssd ve ram portu bulunuyor mu? bilen arkadaşlar bilgilendirebilirse çok sevinirim.

intel işlemcili (11. veya 12. nesil), en az 3060 ekran kartlı max 22-23 bin bandındaki laptop önerilerinize de açığım arkadaşlar. hp victus kullanıcılarından da ayrıca yorum bekliyorum.

Fenrir

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
19
Daha önce hp victus 4h0x8ea kullanmıştım şarjı bir oyun bilgisayarına göre güzel gidiyor. Hiçbir şekilde sıkıntısını görmedim. 3050 li model olmasına rağmen bütün oyunları ultra ayarlarda cayır cayır çalıştırıyodu buda watt değerinin yüksek olduğunu gösterir fakat bendeki modelde 8gb ram vardı 4*4 şeklinde victus modellerinde genelde 2 slot kullanılıyo daha verimli olsun diye. 8gb ram olması tek eksiği bu kadar güçlü özelliklere sahip bir oyuncu bilgisayarında en az 16 olması gerekir ilerde yükseltirim diyorsanız alabilirsiniz hiçbir şekilde üzmez.

Ablak

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
69
son yapılan indirimlerle beraber bir süredir gözüme kestirmiş olduğum şu laptopu bir mani çıkmazsa almayı planlıyorum. ddr5 desteklemesi de benim için ayrı bir tercih sebebi oldu.

yalnız 2 sorum olacak:

1- bu bilgisayarın ekran kartının watt değeri hakkında bir bilgiye ulaşamadım. bilen söyleyebilir mi?
2- boş ssd ve ram portu bulunuyor mu? bilen arkadaşlar bilgilendirebilirse çok sevinirim.

intel işlemcili (11. veya 12. nesil), en az 3060 ekran kartlı max 22-23 bin bandındaki laptop önerilerinize de açığım arkadaşlar. hp victus kullanıcılarından da ayrıca yorum bekliyorum.
Ürün Hp nin bir ürünüymüş.
tüm teknik özelliklerinin olduğu linki bırakıyorum incelersiniz.

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,872
Bunu öneririm. Pek fark yok , fakat işlemci biraz daha iyi. Ben bunu öneririm.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Victus serisi HP markasının giriş-orta segment bir kasa tasarımında yüksek donanım bileşen sunduğu bir seridir. Genel olarak iyidir ama çok çok iyi bir soğutma ve genel kalite beklemeyin cihazdan. Sadece performans odaklı bir dolulukta cihazlar bu seride.

PEKTASCH

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Merhabalar hocam. Öncelikle bir HP Victus model laptopa sahip olmadığımı belirtmek isterim.

Hocam ben de geçen ay bir laptop satın almadan önce HP Victus modellerini çok araştırmıştım. 12. nesil işlemci ve ddr5 ram bulundurması bu fiyat skalasında gayet fiyat/performans diyebilirim. Fakat bu modelinde 8 gb ram var. Bildiğim kadarıyla ekstra birer adet ram ve SSD slotu bulunuyor. Eğer yanlış hatırlamıyorsam da HDD slotu yoktu bu modellere. 16 gb ram yükseltmesi yapmak isterseniz ddr5 ram fiyatları ne durumda araştırmak lazım.

Ben de ekran kartının Watt değerini çok fazla araştırmıştım. Fakat direk HP'ye sorduğumda bana ekran kartı Watt değerini paylaşmadılar. Bir forumda araştırma yaparken 3060'lı modellerin 100 Watt olduğunu söyleyen bir kullanıcı vardı. Fakat Watt değeri hakkında net bir bilgiye erişememiştim.

Ayrıca belki karşılaşmışsınızdır. Victus modellerinde ekranın çok fazla sallanma gibi bir durumu söz konusu. Hatta zamanında Vatan'a gidip bizzat ekranın sallanmasını kendim test etmiştim. Bunu çözdüler mi bilmiyorum.

Performans olarak kesinlikle göze batan ve albenisi olan bir cihaz olduğunu söylemek isterim. Farklı laptop önerilerine de kesinlikle göz atmanızı isterim.

KS

corleone1907

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar hocam. Öncelikle bir HP Victus model laptopa sahip olmadığımı belirtmek isterim.

Hocam ben de geçen ay bir laptop satın almadan önce HP Victus modellerini çok araştırmıştım. 12. nesil işlemci ve ddr5 ram bulundurması bu fiyat skalasında gayet fiyat/performans diyebilirim. Fakat bu modelinde 8 gb ram var. Bildiğim kadarıyla ekstra birer adet ram ve SSD slotu bulunuyor. Eğer yanlış hatırlamıyorsam da HDD slotu yoktu bu modellere. 16 gb ram yükseltmesi yapmak isterseniz ddr5 ram fiyatları ne durumda araştırmak lazım.

Ben de ekran kartının Watt değerini çok fazla araştırmıştım. Fakat direk HP'ye sorduğumda bana ekran kartı Watt değerini paylaşmadılar. Bir forumda araştırma yaparken 3060'lı modellerin 100 Watt olduğunu söyleyen bir kullanıcı vardı. Fakat Watt değeri hakkında net bir bilgiye erişememiştim.

Ayrıca belki karşılaşmışsınızdır. Victus modellerinde ekranın çok fazla sallanma gibi bir durumu söz konusu. Hatta zamanında Vatan'a gidip bizzat ekranın sallanmasını kendim test etmiştim. Bunu çözdüler mi bilmiyorum.

Performans olarak kesinlikle göze batan ve albenisi olan bir cihaz olduğunu söylemek isterim. Farklı laptop önerilerine de kesinlikle göz atmanızı isterim.
ayrıntılı cevabınız için teşekkür ederim. hp'nin kendisini arayıp watt değerini sormak olsun, ekran sallanmasını dert etmek olsun her aşamadan aynı şekilde geçtiğimizi görüyorum, demek ki arayışlarımız ve bütçelerimiz de benzer. siz herhangi bir üründe karar kıldınız mı? ben her gün bakıp farklı yönlerden pc karşılaştırmaya devam ediyorum. ama victus'a kayıp duruyorum. casper düşünmüyorum.

PEKTASCH

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Rica ederim hocam. Elimden geldiğince bildiklerimi ve araştırmaları aktarmaya çalıştım.

Hocam ben Amazon Prime indirimleri zamanında modelinin 24.500 liraya indiği zamanlar satın almıştım. Benim de bütçem sizinki gibiydi. Lenovo'nın indirime girmesine açıkçası dayanamamıştım ve bütçemi zorlayıp satın almıştım. Fakat bu dönemde bu özelliklerde ve Lenovo kasa kalitesindeki bir laptopu bu fiyatlara bulmak zor. Benim için de araştırma sürecim uzun sürmüştü şansıma Prime indirimleri denk gelmişti.

syberias

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
40

yalnız 2 sorum olacak:

öncellikle intel core i5-12500H işlemcili bir cihaz performans olarak fiyatına göre çok iyi şuan için ekran kartı yanlış bilmiyorsam 95W değerinde. Ürünü test etme imkanı buldum 8 GB DDR5 ram valorant gibi oyunlarda yeterli geliyor açıkçası. Kasa kalitesi ise fiyatına göre bence ideal.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri