Alt+Tab sorunu?

Trixansa

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Dün NVIDIA GeForce'da ekran kartı sürücüsünü yeniden kurmak için temiz kurulum yap seçeneğini seçtim ve tüm profilleri kaldırarak temiz bir kurulum yaptım. Bundan sonra oyun içinde çözünürlük değiştirip oynadığım Rocket League ve kena adlı oyunda Alt+Tab yapınca siyah ekranda 2-3 saniye bekleyip masaüstüne dönüyor. Fakat CS:GO'da denediğimde böyle bir sorunla karşılaşmıyorum. Ayrıyeten oyunlarda çözünürlüğü 1920*1080 (masaüstü) çözünürlüğüne ayarladığım zaman Alt+Tab'da bir sıkıntı olmuyor. Sizce neden böyle bir sorunla karşılaştım ve nasıl çözebilirim? Şu anlık 2 oyunda da kendi ayarımı yaptım ve o şekilde oynuyorum.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Çözünürlük farkından dolayı olabilir ancak bu sorun genelde olan bir sorun değildiyse yani sonradan olduysa sürücü odaklı olabilir. GPU sürücünüzü DDU ile kaldırıp tekrar kurmayı dendiniz mi?

KS

Trixansa

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Çözünürlük farkından dolayı olabilir ancak bu sorun genelde olan bir sorun değildiyse yani sonradan olduysa sürücü odaklı olabilir. GPU sürücünüzü DDU ile kaldırıp tekrar kurmayı dendiniz mi?
Denemedim ama çok sıkıntı yaşarsam deneyip haber ederim teşekkürler.

KS

Trixansa

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Denediğiniz zaman bildirin ona göre bir yol ararız çözüm adına.

Güvenli modda ekran kartını ddu ile kaldırıp tekrar kurdum fakat gene aynı fakat sıkıntı değil, şimdide valorant'ta nedense oyun hiç akıcı gelmiyor sanki 40-50 fps gibi oynuyormuşum gibi tüm ayarlar en düşükte ve vsync açık 75 fps sabitledim oyunu.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Oyuna özel bir sorun değilse ki bunu başka oyunlarda test ederek anlayabilirsiniz sorun yazılım odaklı başka bir şeyden kaynaklanıyor olabilir. Siz önce oyuna özel bir durum mu bir kontrol edin.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri