Çözüldü Amazon neden böyle yapıyor?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
KS

umutbedir

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
21
Hocam ben diyorum param çekildi ürünü otomatik iptal ettiniz. Bunlar diyor limitiniz yok banka ret vermiştir falan, gerçekten okumadan yardımcı oluyorlar. Çözemedim olayı
Hani mantıken parayı çekebiliyorsan banka ret vermemiştir. Limitim yeterlidir. Ürünü satın almışımdır dimi?

Bir de ödeme doğrulamayı yaptığımda "EKRANIM BEYAZ" kalıyor diyorum. Alakasızca kart tarihini falan değiştirin diyorlar :D

1666041745001.png

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,169
Hocam ben diyorum param çekildi ürünü otomatik iptal ettiniz. Bunlar diyor limitiniz yok banka ret vermiştir falan, gerçekten okumadan yardımcı oluyorlar. Çözemedim olayı
Hani mantıken parayı çekebiliyorsan banka ret vermemiştir. Limitim yeterlidir. Ürünü satın almışımdır dimi?

Bir de ödeme doğrulamayı yaptığımda "EKRANIM BEYAZ" kalıyor diyorum. Alakasızca kart tarihini falan değiştirin diyorlar :D

Belki görüştüğün temsilci olayı tam anlamamış olabilir. Çünkü verilen cevap, ödeme sorunu yaşayan birine verilecek cevap. Bu kişiler personel ve genelde söyleyecekleri şeyler daha önceden yazılmış oluyor, oradan olduğu gibi aktarıyor.
Sen siparişlerim kısmına girdiğin zaman işlem ne olarak görünüyor?
En son "iptal edildi" falan demiştin. Görseldeki ödeme sorunu uyarısı gitti mi? İptal aşamasında mı?

Ermexx

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
23
Şimdi şöyle söyleyeyim. bende düzenli olarak lego alıyorum. bazen ödeme ekranında sorun olabiliyor. ödeme seçeneklerini kontrol edin felan. siliyorum kartı tekrar tanıtıyorum. bazen oluyor bazen olmuyor. 3d ödeme olduğu zaman direk oluyor. bende 2 kart var ing de direk cekim oluyor bazen banka koruma yapıyor. tekrar edince veriyor. garantide 3d var. onda direk msj geliyor kodu giriyorum oluyor. amazonda sanal postada olabilir

mutlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
537
Başka banka kartı ile denediniz mi?

Ben bu durumu diğer sitelerde de yaşıyorum, sanırım o bankanın sağladığı sanal pos ile alakalı.

Farklı kart ile deneyince sorun düzeldi genellikle bende.

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,169
Başka banka kartı ile denediniz mi?
Ben bu durumu diğer sitelerde de yaşıyorum, sanırım o bankanın sağladığı sanal pos ile alakalı.
Farklı kart ile deneyince sorun düzeldi genellikle bende.
Sayfa sorunundan sonra hem karttan parası çekilmiş, hem de satın aldığı ürün iptal edilmiş.
İptal-İade süreci uzun sürer diye temsilciye ulaşmaya çalışmış, ama ulaşamadığı için düzeltemiyordu.

mutlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
537
Ücret benden en son çıktı sonra f5 atınca ödeme iptal edildi dedi. Maile baktım parayı çekmiş. Üstüne iade gerçekleştirilmiş. Hani ben daha iade et demeden kendi kendine iade etme yapmış. Ne ürünü alabildim ne de parayı, ücret de

Canlı desteğe ulaşamıyorum. Ne beni arayında ne de normal sohbette amazon çalışmıyor bozuk, bu uygulamasında da aynı durumda, neler oluyor bilmiyorum.

Bankadakiler ise ücret itiraazında bulunun dediler. O da 30 ila 180 GÜN sürer dediler girişmek istemedim.
Şu anda sadece iade bekleyebilir gibiyim.
İade gerçekleşmiş deyince ben de anında geri ödeme yapılmış diye düşündüm
Sayfa sorunundan sonra hem karttan parası çekilmiş, hem de satın aldığı ürün iptal edilmiş.
İptal-İade süreci uzun sürer diye temsilciye ulaşmaya çalışmış, ama ulaşamadığı için düzeltemiyordu.

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,169
İade gerçekleşmiş deyince ben de anında geri ödeme yapılmış diye düşündüm

Sen de haklısın. :LOL: Ücret değil ürün iadesi. Yazarken o kısmı belirtmemiş.
Bakalım mailden ne sonuç çıkacak. Belki iptal onaylanmadan önce düzeltebilir.

KS

umutbedir

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
21
Hocam şu an param yatmış. İlginiz için teşekkür ederim.
Şimdi benim ihtiyacım aşağıda bulunan anakarta uyumlu bir ssd, hani nvme destekliyor mu bilmiyorum.
Önerilerinize açığım.
Bütçem maks 1.300TL biliyorum yetersiz ama fazlasına çıkamadım. Soğutma macununun bantı açılmış bi soğutucusu olan m2 girişim var. Bir tane de düz m2 girişim var. Bana önerilen aşağıdaki üründü. Sizce almalı mıyım yoksa 1TB'lık normal m2 önerileriniz de varsa bilgilendirmeye açığım.

mutlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
537
Bu konu altında yeni bir soru sormak yerine, yeni konu açabilirsiniz.

Sorunuz daha hızlı yanıtlanacaktır.

Herkese iyi forumlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri