AMD İşlemci Fan Montajı Nasıl Yapılmalı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ibrahimc

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Merhaba arkadaşlar,

işlemci ile beraber gelen fanın montajı konusunda yardıma ihtiyacım var. Vidalarında yaylar olduğunu görüyorum. Döndürüyorum ama vidalar ilerlemiyor. Kuvvet uygulamaya korkuyorum. Bir fikri olan var mı?

KS

ibrahimc

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
resimlik bir olay yok. monte etmek için vidayı çeviriyorum yay dönüyor ses çıkarıyor ama vida aşağıya gitmiyor

KS

ibrahimc

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
her şeyin montajını yaptık. kasada sorun yoktu. ram takabilmek için fanı çıkarmak gerekti. şimdi fanın vidalarını çeviriyorum ama aşağıya gitmiyor.

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,094
Selamlar,

Elimde AMD Fan mevcut. Bende montaj yapıyordum kendim çekerek ekran görüntüsü ekledim. Şu şekilde yapmanız lazım;

1-) Yönü aşağıdaki görselde olduğu gibi oturtun. AMD yazısı işlemci slotlarına bakmaması lazım.

IMG20220425175341.jpg

2-) Termal macun yoksa kontrol edip sürün.
3-) Yuvalara denk gelen siyah vidaları hafif baskı yaparak ilk önce alttaki yuvaya denk getirip çevirmeye başlayın. Gacırt gucurt diye ses gelir problem değil. En son vida çevrilemeyecek kadar devam eder.

Ancak ilk vidayı sonuna kadar sıkmayın. Hafif tutsun. Sonra diğer vidaları da eşit olarak sıkın ki, tek taraf baskı yapmasın.

IMG20220425175400.jpg

4-) Bu şekilde tüm vidaları sıktıktan sonra fan kablosunu takın ve montajı bitirin.

IMG20220425175230.jpg

KS

ibrahimc

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Selamlar,

Elimde AMD Fan mevcut. Bende montaj yapıyordum kendim çekerek ekran görüntüsü ekledim. Şu şekilde yapmanız lazım;

1-) Yönü aşağıdaki görselde olduğu gibi oturtun. AMD yazısı işlemci slotlarına bakmaması lazım.

Ekli dosyayı görüntüle 309

2-) Termal macun yoksa kontrol edip sürün.
3-) Yuvalara denk gelen siyah vidaları hafif baskı yaparak ilk önce alttaki yuvaya denk getirip çevirmeye başlayın. Gacırt gucurt diye ses gelir problem değil. En son vida çevrilemeyecek kadar devam eder.

Ancak ilk vidayı sonuna kadar sıkmayın. Hafif tutsun. Sonra diğer vidaları da eşit olarak sıkın ki, tek taraf baskı yapmasın.

Ekli dosyayı görüntüle 306

4-) Bu şekilde tüm vidaları sıktıktan sonra fan kablosunu takın ve montajı bitirin.

Ekli dosyayı görüntüle 307
PC hocası forumuna iyi ki kaydolmuşum. son 1 haftada inanılmaz destek aldım buradan. işlemci fanının montajını yapabildim. sesler korkutmuştu ama normal olduğunu anlayınca yapabildim. teşekkür ediyorum. <3

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri